kolagen pre zeny

Ak nášmu telu niečo chýba, vždy nám to dá nejakým spôsobom najavo. Rovnako je to i v prípade deficitu veľmi dôležitej látky, a to kolagénu. Nedostatok kolagénu u žien sa môže prejaviť napríklad horším stavom pokožky alebo častými bolesťami pohybového aparátu. A nielen to.

Kolagén je vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá je základnou stavebnou hmotou tkanív. Tvorí približne tretinu všetkých bielkovín v tele človeka, v koži dokonca až 70 percent. Kolagén sa nachádza vo všetkých tkanivách aj orgánoch, je súčasťou kože, kostí, svalov, šliach, zubov i medzibunkových priestorov. Pre správnu funkciu organizmu je jeho prítomnosť nevyhnutná. Práve kolagén je zodpovedný za biomechanické vlastnosti kostí, chrupaviek či šliach. Medzi tieto vlastnosti patrí pevnosť, pružnosť či odolnosť v ťahu. Dostatok kolagénu v tele udržiava naše kosti, pokožku, vlasy zdravé, pružné a mladé.

Za posledné roky sa však vynorilo mnoho kolagénov a ťažko sa zorientovať vo všetkých ponukách. Ktorý kolagén je pre vás ako ženu vhodný a ako konkrétne vám dokáže pomôcť? Dozviete sa v tomto článku s recenziami od našich zákazníčok.

Ako prospieva kolagén ženám?

Kolagén je pre ženy dôležitý najmä kvôli pleti, udržiava jej elasticitu a jednotný tón, stará sa o hydratáciu a napomáha jej regenerácii. Ďalej má kolagén vplyv aj na zdravie a hustotu vlasov a pevnosť nechtov. Pomáha mamičkám na zotavenie po pôrode, a dôležitý je tiež pre ženy, ktoré športujú. Podporuje totiž zdravie kĺbov, šliach a kostí.

Kolagén je jednou z bielkovín, ktoré si ľudské telo tvorí samo. Bohužiaľ si ho ale v dostatočnom množstve tvorí len do určitého veku. Už po 25. roku života sa zásadným spôsobom znižuje tvorba vlastného kolagénu, a preto je vhodné začať si ho dopĺňať. Jedinou metódou, ako si ho doplniť tak, aby ženy pocítili jeho účinky, sú kvalitné kolagénové doplnky. Jedným z nich je aj Inca Collagen.

Jeho kvalita spočíva v spôsobe výroby. Ide o stopercentne čistý, prémiový morský kolagénový hydrolyzát, spracovaný pomocou šetrnej enzymatickej hydrolýzy. Vďaka tomu je bioaktívny a teda prirodzený pre ľudské telo. To znamená, že kolagénové peptidy ľudské telo prijme, spracuje a vytvorí si nový kolagén, ktorý použije ako svoj vlastný. A to je skvelá správa nielen pre dámy, ale aj všetkých ostatných.

Kvalitný kolagénový hydrolyzát, akým Inca Collagen rozhodne je, však môže fungovať, len ak ho beriete dlhodobo a pravidelne. Prestávka v užívaní sa neodporúča. Čo to znamená a ako dlho užívať kolagén, aby ste videli výsledky? Odporúčanie znie, užívať ho 2-3 mesiace na dennej báze podľa pokynov výrobcu a neskôr napríklad každý druhý deň, alebo 3x do týždňa. Čiže je vhodné dať si na začiatok trojmesačnú kolagénovú kúru a potom v užívaní pokračovať na pravidelnej báze, aby ste si účinky udržali.

A teraz si poďme dopodrobna rozobrať účinky kolagénu v ženskom tele.

Kolagén vracia ženskej pleti sviežosť, pružnosť a mladý vzhľad

Prečo kolagén na pleť tak výborne funguje? Ľudská koža je tvorená z 80% kolagénom, ktorý sa spolu s elastínom stará o jej hydratáciu a pružnosť. Bolo vykonaných niekoľko štúdií, ktoré potvrdili, že kolagénové peptidy nachádzajúce sa v hydrolyzovaných suplementoch môžu pomôcť spomaliť starnutie pokožky a zlepšiť jej hydratáciu. V jednej zo štúdií sa to preukázalo u skupiny žien užívajúcich hydrolyzovaný kolagén už po 8 týždňoch, v ďalšej dokonca po 4-týždňovom užívaní. Okrem toho má kolagén schopnosť podporovať produkciu ďalších proteínov, ktoré pomáhajú udržiavať štruktúru pokožky, napríklad elastínu či fibrilínu.

Okrem vrások môže kolagén pomôcť aj v boji s akné, je účinný na pigmentové škvrny, pomôže s regeneráciou pleti po kožných problémoch, pomáha zjednotiť tón pleti. Môže účinkovať aj proti rozšíreným cievkam, alebo striám, prípadne slúžiť ako doplnková terapia pri liečbe celulitídy. A pozor, je výborným spoločníkom aj na dovolenku. Vďaka týmto jeho všestranným výhodám pre pleť je skvelý na zdravé opaľovanie. Pomáha aj pri regenerácii kože po nechcenom spálení na slnku a opálenie s kolagénom dlhšie vydrží.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Inca Collagen už pomohol tisíckam žien s pleťou. Pozrite sa, aké má tento kolagén pre ženy recenzie:

“Mám 34 rokov, ale málokto mi ich tipuje. Vďačím za to Inca Collagenu, ktorý mi pomáha zachovať zdravú a mladícku pleť a oddialiť tvorbu vrások.” Blogerka Zuzana Barková

“Dostal sa ku mne tento zázrak. Keďže mám 30 na krku a pleť už nie je to čo bývala, tento kolagén má úžasné účinky na vrásky.” Speváčka Barbora Balúchová

“Len vám chcem dať vedieť, že mi prišlo dnes už druhé balenie Inca Collagenu, som maximálne spokojná, neviem či je to ešte možné po mesiaci užívania, ale ozaj sa mi zlepšila pleť a aj vlasy sa mi konečne začínajú prebúdzať k životu, tak s kúrou pokračujem ďalej.” Zákazníčka Kvetka Pagáčová

Kolagén zlepšuje kvalitu a rast vlasov

Kolagén a vlasy spolu úzko súvisia. Vlasy sú totiž tvorené keratínom, ktorý sa tvorí pomocou niekoľkých aminokyselín. Ich zdrojom je aj kolagén. Tak ako doplnenie kolagénu vplýva na pokožku, má pozitívny vplyv aj na vlasové folikuly, ktoré sa nachádzajú v pokožke hlavy.

Vypadávanie vlasov ženy trápi hádam najviac zo všetkého. Niekedy k tomu dochádza aj vplyvom sezónnych zmien počasia. Môžu pozorovať vypadávanie vlasov na jar, alebo na jeseň. Ak si však začnú pravidelne dopĺňať kolagén, môžu mať vypadávanie vlasov pod kontrolou. Užívanie Inca Collagen pomôže zastaviť nadmerné padanie, podporiť rast nových vlasov a zlepšiť ich kvalitu, aby sa neštiepili a spevneli. Je skrátka skvelý pomocník pre správnu starostlivosť o vlasy. Dámy poteší, že nebudú nachádzať v odtoku a na podlahe množstvo vypadaných vlasov, a môžu tiež spozorovať takzvané “baby hair” – rastúce nové vlásky viditeľné hlavne v okolí čela. Je to znak toho, že kolagén naozaj funguje a vlasy hustnú. Zdravé vlasy sú potom lesklejšie, pevnejšie a nemajú rozštiepené končeky.

“Najviac ma potešilo, že sa odrazilo požívanie kolagénu i na mojich vlasoch. Mám ich síce husté, ale na jar mi vždy strašne padajú. Aj tento rok mi začali padať v chuchvalcoch, ale po 2 týždňoch pitia kolagénu aj prestali,” hodnotí blogerka Be Beauty with Katy.

Kolagén pomáha aj nechtom

Ženy si na nechtoch dávajú záležať, to nie je žiadna novinka. Ak túžia zachovať si svoje prirodzené nechty, nezriedka je problémom ich zlý stav. Tiež máte mäkké a lámavé nechty? V tom prípade vás znova potešíme. Pretože nechty vyrastajú z rovnakého embryonálneho základu ako vlasy a rovnako sú tvorené keratínom. Jeho pevnosť ovplyvňujú živiny dodávané cez kožu. A rovnako teda kolagén pôsobí aj na ne. Keď ho začnete svojmu telu dopĺňať, spozorujete zlepšenie aj na nechtoch, ktoré budú rásť kvalitnejšie a pevnejšie, nebudú sa tak štiepiť a budete si ich môcť bez problémov pestovať. 

“Po gélových nechtoch som ich mala ako papier. Počas pitia kolagénu sa mi však toľko nelámali,” pochvaľuje si ďalšie benefity blogerka Be Beauty with Katy

“Užívam ho mesiac a vlasy mi naozaj prestali padať. Super mi pomohol. A ako bonus mám krajšiu pleť a prvá zima, čo sa mi nelámu nechty! Som s ním veľmi spokojná.” Blogerka Michaela Kapustová

Kolagén je pre ženy vhodný aj na zotavenie po pôrode

Zotavenie po pôrode je proces, ktorý môže trvať niekoľko mesiacov, až rok, ba aj dlhšie. Preto nastávajúce i súčasné mamičky zrejme poteší informácia, že kolagén môže byť nápomocný aj počas tohto krásneho, no náročného obdobia ženy. Mnoho mamičiek už vyskúšalo tieto benefity Inca Collagenu. Príbeh jednej z nich prinášame v blogu. Lucia je matkou troch krásnych detí a kolagén užíva dlhodobo. Pomohol jej napríklad aj pri zrastaní maternice – čo je práve jedno z najlepších pozitív.

“Moja rekonvalescencia po tretej sekcii bola oproti prvým dvom oveľa jednoduchšia. Ja som sa dokázala úplne s prehľadom postaviť na nohy na druhý deň, doma som bola schopná fungovať normálne a nemala som taký problém so zubami, vlasmi, nechtami ani celkovým hojením rán,” hovorí Lucia.

Ako to s kolagénom po pôrode funguje? V prvom rade pomáha sceliť rany a obnoviť poškodené tkanivá, či už ide o panvové dno, maternicu či vrchné vrstvy kože. Čiže rany po cisárskom reze, šitie po prirodzenom pôrode, to všetko sa s kolagénom hojí lepšie a rýchlejšie. Kolagén tiež pomáha počas obdobia dojčenia, kedy majú mnohé mamy bolestivé bradavky. No a nesmieme zabudnúť na vypadávanie vlasov po pôrode, ktoré mnohé mamičky privádza do zúfalstva. Už nie je dôvod si kvôli tomu kaziť náladu, pretože vypadávanie vlasov po pôrode je celkom normálne a ak budete pravidelne užívať Inca Collagen, vlasy sa rýchlo vrátia späť do pôvodnej kondície. Rovnako majú niektoré mamičky problém so zubami a ďasnami, jedna z úloh kolagénu je však aj starať sa o zdravie ďasien a ukotvenie zubov v nich.

Ako bonus môže kolagén pomôcť aj pri zbavovaní sa ochabnutej kože na brušku, vyhladení kože na celom tele, dokáže prispieť aj k zlepšeniu stavu strií či celulitídy.

Okrem toho kolagén pomáha:

  • navodiť lepší spánok. Obsahuje aminokyseliny, hlavne glycín, ktorého vplyv na lepšiu kvalitu spánku je vedecky potvrdený. Hoci si teda často nemôžete oddýchnuť tak dlho, ako by ste chceli, kolagén pomôže zlepšiť kvalitu i krátkeho spánku, vďaka čomu budete väčšmi nabitá energiou.
  • Podporuje funkciu štítnej žľazy. Tá má pre tehotné a dojčiace ženy veľký význam kvôli správnej hladine hormónov. Opäť tu zohráva úlohu glycín spolu s prolínom, ktoré sú súčasťou molekuly kolagénu. Môžu pomôcť napríklad pri odblokovaní štítnej žľazy, alebo tiež znižovať hladinu stresového hormónu kortizolu.
  • Podporuje zdravý metabolizmus a pomáha udržať správnu hladinu cukru v krvi. Opäť vďaka glycínu, ktorý by sa podľa vedcov mal stať súčasťou výživových doplnkov pre správnu funkciu metabolizmu.

“Veľmi mi počas jedného aj druhého tehotenstva aj popri dojčení padali vlasy, že som mala v kútoch normálne plešinky. Po dvoch mesiacoch užívania som mala vlasy na nerozoznanie. Tak aj kvalita pleti sa zlepšila a spevneli mi nechty. Za mňa je TOP.” Zákazníčka Jaja Maderová

“Je to asi prirodzené, že každá maminka po pôrode sa zrkadlu istý čas vyhýba a ja tiež nie som hrdá na to, čo tam vidím. No keďže som sa dala na toto testovanie, tak ma ten detailný pohľad v zrkadle neminul. Okrem toho, že som už skôr badala pevnejšie vlasy a nechty, ktoré mi začali aj rásť závratnou rýchlosťou, a tiež zmizli problémy so zubami, tak moja pokožka, či na stehnách a brušku bola pružnejšia.” Fotografka Lucia Semeníková

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Dámy, športujete? O dôvod viac užívať kolagén

Kolagén pre športovcov je samozrejmosť, aj mnohí profesionáli ho pravidelne užívajú. Ak si bez pohybu neviete predstaviť svoj život, odporúčame Inca Collagen ako ochranu a posilnenie kĺbov, šliach a svalov. Kolagén je dôležitý pre zachovanie hladkej štruktúry chrupavky, čo znamená plynulý pohyb kĺbov bez bolestí a menšie riziko zranení. Aj po zraneniach môžete využiť benefity kolagénu, pretože napomáha regenerácii pohybovej sústavy.

“Bez kolagénu by som nemohla športovať tak, ako mi srdce piští. Inca Collagen mi pomáha, aby moje kĺby fungovali ako hodinky. Navyše sa stará o moje vlasy, ktoré po neuveriteľnom vypadávaní počas oboch kojení dostali riadne zabrať. Inca Collagen je mojou každodennou súčasťou.” Jana Šimkovičová

Ktorý je najlepší kolagén pre ženy?

Nájsť ten najlepší kolagén na trhu nie je ľahké – ktokoľvek môže o svojom výrobku tvrdiť, že práve ten jeho je najlepší. Lenže ak chceme, aby ľudské telo prijatý kolagén využilo na maximum, musí byť v správnej forme a štruktúre, čo najviac podobný tomu ľudskému.

Mal by byť v bioaktívnej forme

Veľmi dôležité voliť formu bioaktívneho kolagénu. Molekula kolagénu sa skladá z troch reťazcov, ktoré sú vzájomne prepletené a tvoria špecifickú štruktúru helixu. Pri výrobe účinného kolagénového hydrolyzátu je dôležité zachovať túto štruktúru, ktorá udržiava jeho biologickú hodnotu.

Bioaktívny kolagénový hydrolyzát sa vyrába takzvanou studenou technológiou nazývanou špecifická enzymatická hydrolýza. Ide o štiepenie molekúl kolagénu vodou na jednotlivé peptidy, ktoré naše telo dokáže lepšie absorbovať a vytvoriť si z nich nový kolagén. Preto jedno z kritérií, podľa ktorých spoznáte naozaj kvalitný kolagén, je jeho označenie ako bioaktívneho a hydrolyzovaného kolagénu.

Kvalitný kolagén neobsahuje zbytočné prísady

Pred kúpou si pozorne naštudujte zloženie kolagénového doplnku. Najlepšie formy sú bez príchute a bez pridaných farbív, sú skrátka v najčistejšej možnej forme. Kvalitný kolagénový hydrolyzát v práškovej forme  je prakticky bezfarebný a bez chuti. Kolagénový hydrolyzát z rýb môže mať špecifickú arómu, vďaka ktorej ale viete, že ide o jeho čistú podobu, bez zbytočných úprav a dochucovadiel.

Mal by obsahovať dostatok účinnej látky

Ideálna denná dávka kolagénu vo forme výživového doplnku pre dospelého človeka sa pohybuje od 2500 do 3000 miligramov. Túto hornú hranicu je zbytočné prekonávať, toto množstvo telu úplne stačí na to, aby sa prejavili účinky. Naopak menej, než 1000 miligramov v dennej dávke neprinesie požadované benefity.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Je lepší hovädzí, bravčový alebo morský kolagén?

Toto je ďalšia otázka, ktorú rieši mnoho žien, keď hľadajú kolagén. Z hľadiska štruktúry kolagénu je to podľa odborníkov iba vec preferencií, ktorý z nich si vyberiete. Kolagén je skrátka kolagén bez ohľadu na to, odkiaľ je. Sú tu však určité detaily, podľa ktorých sa môžete rozhodovať.

Výhodou morského kolagénu je to že je vývojovo “starý”, teda nie je spojený s mnohými ďalšími podpornými molekulami. Keď sa rozštiepi na fragmenty, výsledný roztok nie je znečistený fragmentmi iných molekúl. Existujú štúdie, ktoré naznačujú, že kolagén vyrábaný z vedľajších produktov rýb – plutiev, kože a šupín – so sebou nesie menšie riziko prenosu chorôb a vyznačuje sa aj lepšou vstrebateľnosťou, než bravčový či hovädzí kolagén. Znamená to lepšie vstrebávanie a tým pádom aj účinky.

Okrem toho, pri výrobe hovädzieho a bravčového kolagénu môže nezriedka dochádzať k ničeniu proteínov kvôli nešetrnému procesu chemického a enzymatického spracovania. Morský kolagén sa naproti tomu získava jednoduchšie a je aj stabilnejší.

Dôležitá je forma kolagénového prípravku

Kolagén do tela dostanete najefektívnejšie tak, že ho vypijete. Inca Collagen je vo forme prášku, pretože ten je dobre rozpustný vo vode a stane sa z neho roztok, ktorý môžete hneď užiť. “V práškovej forme je minimálne nebezpečenstvo bakteriálneho rozkladu – bez vody je baktéria bezmocná. Prášok sa rozpúšťa tým lepšie, čím menšie sú v ňom čiastočky. Do práškovej formy s dostatočnou rozpustnosťou však možno dostať (v biochémii) len veľmi čistú látku s približne konštantnou veľkosťou molekúl. Prášková forma je teda zárukou čistoty a jednotnej veľkosti kolagénových fragmentov,” vysvetľuje doktorka biochémie Dagmar Petrová.

Na trhu sú však aj iné formy kolagénu. Nájsť môžete tabletky či tekutý kolagén. Problém je, že iná forma kolagénu než prášková potrebuje prídavné látky, konzervanty a nezriedka obsahujú aj arómy a príchute. Tie však môžu znižovať vstrebateľnosť kolagénu. “Po prechode do krvného riečiska môžu obmedzovať prienik do buniek, ktoré majú potenciál k spracovaniu fragmentov kolagénu. V momente, keď sa má z fragmentov kolagénu opäť enyzmaticky vybudovať nová molekula kolagénu, uchytené prímesy s vysokou pravdepodobnosťou tento proces neumožnia,” uzatvára doktorka Petrová.

Preto je Inca Collagen v práškovej forme a preto aj tak výborne účinkuje. Okrem toho obsahuje až tri typy kolagénov. V prírode totiž existuje asi 30 typov, pričom u človeka sa vyskytuje najviac typ I., ale v menšom množstve aj ďalšie štyri typy. Je skvelé, ak kolagénový doplnok obsahuje viac typov. Inca Collagen ako jeden z mála na trhu obsahuje kolagén I., II., III., čím pokrýva potreby celého tela.

 

Takže dámy, práve ste spoznali ten správny kolagén od Inca Collagen, ktorý už skúsili a spoznali mnohé známe osobnosti a užívajú ho napríklad Jana Pištejová, Sisa Sklovská či slovenská reprezentantka v biatlone Veronika Machyniaková. Navyše, Inca Collagen dlhodobo vedie v rebríčkoch hodnotení nezávislých porovnávačov. Tak čo, skúsite ho aj vy? 

A úplne na záver: napriek tomu, že tento článok bol venovaný vám, pripomíname, že kolagén je dôležitý aj pre mužov. Tak im ho na najbližší sviatok venujte, aby boli pre vás naďalej silnou a zdravou oporou. 🙂

Kolagén 4+1

Aj zvieratká potrebujú kolagén. Ku 4 baleniam Inca Collagenu získate 1ks Incapet Collagenu pre vášho domáceho miláčika ako darček. Pridajte mu kolagén do jeho obľúbeného krmiva a sledujte účinky.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×