Často kladené otázky a odpovede

Aké sú účinky a na čo presne Inca Collagen pomáha?

Kolagén vám môže pomôcť s radou zdravotných a kozmetických problémov. Starnutí pleti, pigmentových škvrnách, natiahnutých svaloch, suchej a popraskanej koži, nekvalitných a padajúcich vlasoch, so slabými a lámavými nechtami. Kolagén tvorí 30 % bielkovinového tkaniva v ľudskom tele a až 70 % kože. Jeho nedostatok môže stáť za veľkým množstvom problémov. Pozrite sa podrobnejšie, ako vám kolagén môže pomôcť, problémami s pokožkou, pri cvičení, pri starostlivosti o pleť a o vlasy a nechty.

 

Aké množstvo morského kolagénu obsahuje jedno balenie Inca Collagenu?

V jednom balení nájdete 90 000 miligramov kvalitného morského kolagénu rozdelených do 30 denných dávok po 3 000 miligramoch.

Pre koho je Inca Collagen vhodný?

Kolagén je látka telu vlastná, preto jeho dopĺňaním svojmu telu iba pomôžete. Inca Collagen užívajú ženy, muži, športovci, umelci, starší ľudia… Je vhodný pre každého. Teda okrem detí, tie majú kolagénu ešte dostatok. Pokiaľ však športujú, môžu brať menšie dávky, vždy však po konzultácii s lekárom.

Ako dlho vydrží jedno balenie Inca Collagenu?

Jedno balenie vám vydrží 30 dní každodenného užívania.

Ako správne Inca Collagen užívať?

Štandardné užívanie je jedno vrecúško denne rozpustené v studenej tekutine. Optimálne je užívať 60 – 90 dní v kuse 3000 mg denne. Prečítajte si viac o správnom užívaní Inca Collagenu.

Ako často je možné užívať Inca Collagen?

Inca Collagen je možné užívať dlhodobo a bez obmedzení v súlade s odpoveďou na predchádzajúcu otázku, tj. 60 – 90 dní jedno vrecúško denne. Počet opakovaní je iba na vás – vy sami najlepšie viete ako na vás Inca Collagen účinkuje a ako vám pomáha.

Ako súvisí vitamín C a kolagén?

Vitamín C výborne naštartuje tvorbu prirodzeného kolagénu. Je to vďaka jeho účinným regeneračným a antioxidačným vlastnostiam a schopnosti znižovať v pleti množstvo voľných radikálov.

Kolagén sa však vekom z tela začína vytrácať a treba ho dopĺňať vo forme výživových doplnkov. Aj preto by ste ich mali užívať spolu. Pri nákupe Inca Collagenu u nás dostanete vitamín C ako darček.

Je Inca Collagen vhodný pre tehotné ženy?

Stále častejšie sa stretávame s otázkou, či je Inca Collagen vhodný aj pre tehotné ženy. Aj keď je Inca Collagen 100% čistá bielkovina vlastná ľudskému telu, nemôžeme Vám odpovedať áno. Dôvod je jednoduchý a má právny základ. Potravinové doplnky musia mať uvedené na obale “Nie je vhodné pre deti a tehotné ženy.”

Ale nezúfajte, po pôrode a počas dojčenia Inca Collagen vyložene odporúčame. Poznáme naozaj mnoho mamičiek, ktoré náš kolagén užívali alebo užívajú a majú len pozitívne skúsenosti. Inca Collagen im po pôrode a pri dojčení veľmi rýchlo pomohol dostať sa znovu do výbornej kondície. Inca Collagen Vám môže pomôcť pri regenerácii vlasov, nechtov, pokožky aby ste si udržali ženskú krásu dlhšie než príroda naplánovala.

Môže sa Inca Collagen užívať pri dojčení?

Áno, pri dojčení žiadne obmedzenia neplatia. V tomto období vám kolagén môže pomôcť proti nadmernému padaniu vlasov, s popraskanou kožou, proti striám, s hojením po pôrode. Pre viac informácií prosím nahliadnite do sekcie Účinky.

Mala by byť pri užívaní medzi jednotlivými baleniami pauza?

Výraznú pauzu neodporúčame. Keď naučíte telo na prísun kolagénu je škoda skončiť. Ale po 2-3mesačnej kúra môžete svoju dávku obmedziť na 2-3 dávky týždenne.

Kde a ako je možné Inca Collagen zakúpiť?

Inca Collagen si môžete jednoducho a ihneď kúpiť v našom e-shope alebo vo všetkých slovenských lekárňach.

Existujú nejaké vedľajšie účinky?

Pri Inca Collagene neboli pozorované a ani hlásené žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Ide o 100% čistý trojzložkový výživový doplnok (kolagén typu I, II, III). Obsahuje iba vysoko kvalitný kolagén, bielkovinu, ktorá sa bežne vyskytuje v našom tele a strave. Ak ale užívate lieky na osteoporózu (tzv. kalcifikáty), poraďte sa o jeho užívaní s vaším lekárom.

Môžu Inca Collagen užívať aj muži?

Už ste určite počuli tvrdenie, že muži starnú pomalšie. Napriek tomu im s pribúdajúcim vekom kolagén v tele ubúda rovnako ako ženám. Ešte viac sa môže u nich prejaviť jeho nedostatok vtedy, ak športujú a vedú aktívny život. Užívanie Inca Collagenu možno mužom samozrejme odporučiť, pretože len tak zostanú bezpečným prístavom pre svoje ženy.

Aké sú účinky Incapet Collagenu a na čo presne pomáha?

Kolagén môže pomôcť vášmu zvieraťu s mnohými problémami. Napríklad pri starnutí kože, pigmentových škvrnách, suchej a popraskanej koži, nekvalitnej a padajúcej srsti a hrive, so slabými a lámavými pazúrami a rohovinou. Kolagén tvorí 30% bielkovinového tkaniva v tele zvieraťa a až 70% kože. Jeho nedostatok môže stáť za veľkým množstvom problémov. Pozrite sa podrobnejšie, ako kolagén môže pomôcť zvieraťu s problémami s kožou, pri vysokej fyzickej aktivite, pri starostlivosti o srsť a o hrivu a pazúry a rohovinu.

Aké množstvo morského kolagénu obsahuje jedno balenie Incapet Collagenu?

V jednom balení nájdete 90 000 miligramov kvalitného morského kolagénu rozdelených do 30 denných dávok po 3 000 miligramoch.

Ako dlho vydrží jedno balenie Incapet Collagenu?

Jedno balenie vám vydrží 30 dní každodenného pridávanie do krmiva tesne pred priamym skrmovaním.

Ako správne Incapet Collagen pridávať do krmiva?

Pokiaľ s Incapet Collagenom začínate, je dôležité, aby zviera absolvovalo úvodnú dvoj až trojmesačnú kúru. Táto kúra spočíva v pravidelnom užívaní kolagénu po jednom vrecúšku denne. Ten jednoducho pridáte do obľúbeného krmiva tesne pred priamym skrmovaním. Ak už Incapet Collagen podávate zvieraťu a má tak za sebou úvodnú kúru, je možné pokračovať v podávaní v závislosti od problému. Avšak pravidelne. Keďže sa kolagén vekom z tela stráca a v organizme hrá nezastupiteľnú úlohu, odporúčame pokračovať v jeho podávaní, alebo podľa odporúčania veterinárneho lekára

Prečítajte si viac o správnom užívaní Incapet Collagenu.

Je Incapet Collagen vhodný v období gravidity?

Stále častejšie sa stretávame s otázkou, či je Incapet Collagen vhodný aj počas prebiehajúcej gravidity. Keďže Incapet Collagen je 100% čistá bielkovina, môžeme Vám odpovedať áno. Dôvod je jednoduchý. Regenerácia už počas obdobia gravidity sa pozitívne odrazí na zdravotnom stave a kondícii zvieraťa počas a po pôrode.

Ako často je možné podávať Incapet Collagen zvieraťu?

Incapet Collagen je možné podávať dlhodobo a bez obmedzení v súlade s odpoveďou na predchádzajúcu otázku – tj. aspoň dvoj až trojmesačnú úvodnú kúru. Ak už Incapet Collagen zvieraťu pridávate a má túto kúru za sebou, je možné pokračovať v podávaní v závislosti od problému. Avšak pravidelne. Ako dlho budete kolagén podávať, je len na vás, vy sami najlepšie spoznáte, ako u vášho zvieratka Incapet Collagen účinkuje a ako mu pomáha.

Ako súvisí vitamín C a kolagén?

Vitamín C má totiž nezastupiteľnú úlohu pri tvorbe kolagénu v organizme. Vitamín C je potrebný už v prvej fáze produkcie kolagénu. Vlastne zodpovedá za základnú vlastnosť kolagénu, jeho pevnosť. Jednoducho povedané, nedostatok vitamínu C vedie k tvorbe defektného a nestabilného kolagénu. Naopak príjem dostatočného množstva vitamínu C, či už pestrým krmivom alebo vo forme doplnkov krmiva, znamená “omladenie” pohybového aparátu, redukciu degenerovaných väzív a chrupaviek. Veľmi dôležitý je tak vitamín C pre zvieratá s vysokou fyzickou záťažou, ktorí podstupujú enormný fyzickú námahu, ale samozrejme nielen pre ne.

Mala by byť pri užívaní medzi jednotlivými baleniami pauza?

Výraznú pauzu neodporúčame. Keď telo zvieraťa naučíte na prísun kolagénu je škoda skončiť. Ale po 2-3mesačnej kúre môžete svoju dávku obmedziť na 2-3 dávky týždenne.

Kde a ako je možné Incapet Collagen zakúpiť?

Incapet Collagen si môžete jednoducho a ihneď kúpiť v našom e-shope alebo vo všetkých slovenských lekárňach.

Existujú nejaké vedľajšie účinky?

Incapet Collagen nemá žiadne nežiaduce vedľajšie účinky. Je to prémiová kŕmna surovina. Obsahuje len vysoko kvalitný kolagén, bielkovinu obsiahnutú v bežnom krmive. Incapet Collagen sa líši iba v kvalite a molekulárnej štruktúre, takže ho telo zvieraťa využije lepšie ako kolagén, ktorý prijíma zo stravy.

Môže sa Incapet Collagen užívať pri dojčení?

Áno, pri dojčení žiadne obmedzenia neplatia. V tomto období kolagén môže pomôcť proti vypadávaniu srsti, s rozpraskanou kožou, pre pevnú kožu a s ďalšími ťažkosťami.

Môže kolagén užívať aj šteniatko?

Áno, kolagén môže užívať váš pes alebo mačička od chvíle, kedy ho prinesiete domov. Pri veľkých plemenách je to doslova žiaduce, aby ste zabezpečili vášmu zvieratku zdravý vývin pohybového aparátu. Keďže veľké plemená majú prvé mesiace života veľmi rýchlu fázu rastu, je potrebné dopriať šteniatku kvalitné krmivo a kolagén pre zdravý vývoj kĺbov, chrupaviek a svalstva.

Pomôže môjmu miláčikovi vo vyššom veku s mobilitou?

Bohužiaľ aj u zvierat sa kolagén s pribúdajúcim vekom vytráca a nastupujú problémy s pohybom, stále viac sa ozývajú vrodené a iné vývinové problémy (dysplázia, artróza..). Aj pri týchto problémoch zohráva kolagén dôležitú úlohu a veľmi výrazne vie pomôcť zlepšiť mobilitu vášho zvieraťa a uľaviť mu od bolestí.

Je dobrý aj na srsť u zvieratka?

Keďže kolagén je aj prirodzená súčasť vlasov aj srsti, vie dopomôcť vrátiť stratený lesk a kvalitu srsti.

Má význam podávať zvieratku kolagén pred alebo po operácii?

Kolagén je súčasťou mäkkých tkanív a kože a zohráva dôležitú úlohu pri regenerácii a hojení. Takže ak máte pre vášho miláčika plánovanú operáciu, alebo je bezprostredne po zákroku, kolagén mu pomôže rýchlejšie sa zotaviť zo zranení a pomôže mu vrátiť sa späť do aktívneho života.

Môže kolagén zvieratku pomôcť pri kožných problémoch?

Kolagén je základná stavebná jednotka kože. Preto ak váš miláčik trpí kožným ochorením, prípadne má už aj vyšší vek a kolagén sa mu z tela vytráca, môže tieto problémy zmierniť práve dopĺňanie kolagénu. Ten môže pomôcť rýchlejšiemu hojeniu a regenerácii pokožky, hydratuje ju, zjemňuje a chráni.

Na vaše otázky odpovedajú

MUDr. Vladimír Holoubek

MUDr. Vladimír Holoubek

Odborný garant

MUDr. Jana Molčanová

MUDr. Jana Molčanová

Dermatologička

MVDr. Markéta Sedlinská Ph.D.

MVDr. Markéta Sedlinská Ph.D.,

Veterinárna a farmaceutická univerzita Brno

Odpovedáme nasledovný pracovný deň

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás

  Nice to see you

  We noticed you are visiting us from afar.
  Maybe you are looking for our internetional website?

  Enter website

  Press the button to continue to the international website.

  Or go to the original website.

  Change language

  ×