Často kladené otázky a odpovede

Aké sú účinky a na čo presne Inca Collagen pomáha?

Kolagén vám môže pomôcť s radou zdravotných a kozmetických problémov. Starnutí pleti, pigmentových škvrnách, natiahnutých svaloch, suchej a popraskanej koži, nekvalitných a padajúcich vlasoch, so slabými a lámavými nechtami. Kolagén tvorí 30 % bielkovinového tkaniva v ľudskom tele a až 70 % kože. Jeho nedostatok môže stáť za veľkým množstvom problémov. Pozrite sa podrobnejšie, ako vám kolagén môže pomôcť, problémami s pokožkou, pri cvičení, pri starostlivosti o pleť a o vlasy a nechty.

 

Aké množstvo morského kolagénu obsahuje jedno balenie Inca Collagenu?

V jednom balení nájdete 90 000 miligramov kvalitného morského kolagénu rozdelených do 30 denných dávok po 3 000 miligramoch.

Pre koho je Inca Collagen vhodný?

Kolagén je látka telu vlastná, preto jeho dopĺňaním svojmu telu iba pomôžete. Inca Collagen užívajú ženy, muži, športovci, umelci, starší ľudia… Je vhodný pre každého. Teda okrem detí, tie majú kolagénu ešte dostatok. Pokiaľ však športujú, môžu brať menšie dávky, vždy však po konzultácii s lekárom.

Ako dlho vydrží jedno balenie Inca Collagenu?

Jedno balenie vám vydrží 30 dní každodenného užívania.

Ako správne Inca Collagen užívať?

Štandardné užívanie je jedno vrecúško denne rozpustené v studenej tekutine. Optimálne je užívať 60 – 90 dní v kuse 3000 mg denne. Prečítajte si viac o správnom užívaní Inca Collagenu.

Ako často je možné užívať Inca Collagen?

Inca Collagen je možné užívať dlhodobo a bez obmedzení v súlade s odpoveďou na predchádzajúcu otázku, tj. 60 – 90 dní jedno vrecúško denne. Počet opakovaní je iba na vás – vy sami najlepšie viete ako na vás Inca Collagen účinkuje a ako vám pomáha.

Ako súvisí vitamín C a kolagén?

Vitamín C výborne naštartuje tvorbu prirodzeného kolagénu a pomáha vstrebávať ten, ktorý pleti dodávame v strave alebo doplnkoch výživy. Je to vďaka jeho účinným regeneračným a antioxidačným vlastnostiam a schopnosti znižovať v pleti množstvo voľných radikálov.

Kolagén sa však vekom z tela začína vytrácať a treba ho dopĺňať vo forme výživových doplnkov. Aj preto by ste ich mali užívať spolu. Pri nákupe Inca Collagenu u nás dostanete vitamín C ako darček.

Je Inca Collagen vhodný pre tehotné ženy?

Stále častejšie sa stretávame s otázkou, či je Inca Collagen vhodný aj pre tehotné ženy. Aj keď je Inca Collagen 100% čistá bielkovina vlastná ľudskému telu, nemôžeme Vám odpovedať áno. Dôvod je jednoduchý a má právny základ. Potravinové doplnky musia mať uvedené na obale “Nie je vhodné pre deti a tehotné ženy.”

Ale nezúfajte, po pôrode a počas dojčenia Inca Collagen vyložene odporúčame. Poznáme naozaj mnoho mamičiek, ktoré náš kolagén užívali alebo užívajú a majú len pozitívne skúsenosti. Inca Collagen im po pôrode a pri dojčení veľmi rýchlo pomohol dostať sa znovu do výbornej kondície. Inca Collagen Vám môže pomôcť pri regenerácii vlasov, nechtov, pokožky aby ste si udržali ženskú krásu dlhšie než príroda naplánovala.

Môže sa Inca Collagen užívať pri dojčení?

Áno, pri dojčení žiadne obmedzenia neplatia. V tomto období vám kolagén môže pomôcť proti nadmernému padaniu vlasov, s popraskanou kožou, proti striám, s hojením po pôrode. Pre viac informácií prosím nahliadnite do sekcie Účinky.

Mala by byť pri užívaní medzi jednotlivými baleniami pauza?

Výraznú pauzu neodporúčame. Keď naučíte telo na prísun kolagénu je škoda skončiť. Ale po 2-3mesačnej kúra môžete svoju dávku obmedziť na 2-3 dávky týždenne.

Kde a ako je možné Inca Collagen zakúpiť?

Inca Collagen si môžete jednoducho a ihneď kúpiť v našom e-shope alebo vo všetkých slovenských lekárňach.

Existujú nejaké vedľajšie účinky?

Pri Inca Collagene neboli pozorované a ani hlásené žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Ide o 100% čistý trojzložkový výživový doplnok (kolagén typu I, II, III). Obsahuje iba vysoko kvalitný kolagén, bielkovinu, ktorá sa bežne vyskytuje v našom tele a strave. Ak ale užívate lieky na osteoporózu (tzv. kalcifikáty), poraďte sa o jeho užívaní s vaším lekárom.

Môžu Inca Collagen užívať aj muži?

Už ste určite počuli tvrdenie, že muži starnú pomalšie. Napriek tomu im s pribúdajúcim vekom kolagén v tele ubúda rovnako ako ženám. Ešte viac sa môže u nich prejaviť jeho nedostatok vtedy, ak športujú a vedú aktívny život. Užívanie Inca Collagenu možno mužom samozrejme odporučiť, pretože len tak zostanú bezpečným prístavom pre svoje ženy.

Na vaše otázky odpovedajú

MUDr. Vladimír Holoubek

MUDr. Vladimír Holoubek

Odborný garant

MUDr. Jana Molčanová

MUDr. Jana Molčanová

Dermatologička

Odpovedáme nasledovný pracovný deň

Nenašli ste odpoveď? Opýtajte sa nás

  Nice to see you

  We noticed you are visiting us from afar.
  Maybe you are looking for our internetional website?

  Enter website

  Press the button to continue to the international website.

  Or go to the original website.

  Change language

  ×