Kolagén na vlasy

Vlasy. Dlhé, krátke, prírodné, farbené, kučeravé či rovné – všetky sú neustále pod drobnohľadom nielen okolia, ale najmä nás samých. Veď si to priznajme, veľká časť pozornosti sa pri pohľade do zrkadla sústredí práve na ne. Sú korunou krásy žien, ale i mužov. Je len mizivé percento ľudí, ktorí im nemusia venovať takmer žiadnu pozornosť a napriek tomu ich majú zdravé a krásne. Vďačia za to primárne svojim génom. 

Ak ale medzi týchto šťastlivcov nepatríte a postupne z roka na rok sledujete zhoršujúcu sa kvalitu svojich vlasov, radíme zamerať sa na ich výživu. Pretože krásne vlasy sú produktom zdravého tela a potrebujú najmä dostatok potravy z vnútra. Ich primárnou stravou je kolagén, ktorého produkcia postupne vekom klesá, a tiež mnohé vitamíny a minerály. 

Nie náhodou je kolagén ako esenciálna bielkovina ľudského tela prezentovaná ako zázrak pre pokožku, vlasy i nechty. Ale naozaj to funguje? Naozaj môžeme ku krásnym, lesklým a pevným vlasom dospieť tak, že si každý deň doprajeme pohár kolagénového nápoja?

Áno – za určitých podmienok. Nie je totiž kolagén ako kolagén. No ak siahnete po účinnom a overenom produkte typu Inca Collagen, skutočne môžete svojmu telu dodať základný stavebný prvok, ktorý potrebujú na to, aby vlasy rástli rýchlejšie, hustejšie a v lepšej kvalite. Účinky kolagénu sa totiž opierajú o reálne odborné názory a poznatky.

Kolagén a vlasy – ako spolu súvisia?

Možno vám to doteraz nikdy nenapadlo, ale vlasy, o ktoré sa tak s láskou staráte, sú prakticky mŕtve bunky. V momente, ako vlas vyrastie z pokožky, stáva sa neživým tkanivom. Ale jeho štruktúra rozhoduje o tom, aký bude výsledný vzhľad vlasov.

Toto tkanivo vlasu tvorí primárne elastická bielkovina zvaná keratín. A to až 95% stavby vlasu. Zvyšok tvoria aminokyseliny, minerály a stopové prvky, taktiež voda a melanín, ktorý určuje výsledný odtieň vlasov.

Od kvality a pevnosti keratínu sa odvíja celková kvalita vlasov. Niektorí z nás majú vlasy pevné, lesklé a hrubé, iní jemné a krehkejšie. Veľa samozrejme zohráva genetika, líšime sa farbou pokožky a takisto farbou a štruktúrou vlasov. Ale jedno majú všetky vlasy spoločné. A to, že potrebujú dostatok kvalitných živín. A koža tela zasa pre svoje zdravie potrebuje stavebnú bielkovinu kolagén.

Vlasové folikuly, ktorých máme na pokožke hlavy okolo sto tisíc, čerpajú živiny do vlasov cez krvné vlásočnice z krvného obehu. Dostatok živín znamená, že keratín tvoriaci vlas bude pevný a pravidelnej štruktúry. Vlasy potrebujú dostatok aminokyselín. Kolagén pozostáva z 19 aminokyselín, ktorými zásobuje pokožku, pohybový aparát a tým pádom aj vlasy a nechty.

Kolagén je pre telo esenciálnou bielkovinou, jeho primárnou funkciou je totiž spájať bunky. Pôsobí teda ako “lepidlo” a hovorí sa mu aj “elixír mladosti”, pretože je typický pre mladý organizmus. Pružnosť a zdravý vzhľad pokožky, pohyblivé kĺby, zdravé chrupavky v tele, ktoré dobre zvláda fyzickú záťaž – to všetko má na svedomí kolagén. Má to však jeden háčik. 

Dostatok vlastného kolagénu si telo vyrába len do určitého veku. Neskôr už jeho produkcia klesá, a to pomerne rýchlo. Podľa výskumov po 25. roku života sa zásadným spôsobom znižuje tvorba vlastného kolagénu o 1 až 1,5% ročne. Z toho sa dá jednoducho vyrátať, že už okolo štyridsiatky môžeme mať nedostatok kolagénu. Prejavy takéhoto nedostatku môžu byť rôzne, či už ide o prejavy opotrebovanosti pohybového aparátu, starnutie pokožky v podobe vzniku vrások, suchej pokožky, výskytu pigmentových škvŕn, ale trpieť môžu aj nechty, ktoré sa častejšie lámu a vlasy, ktoré viac vypadávajú, rednú, prípadne sa štiepia a zhoršuje sa ich celková kvalita.

Čo s tým? Aj podľa odborníkov je jedným z riešení dopĺňanie kolagénu zvonka, v podobe výživových doplnkov. Telu dodaný kolagén podporuje výživu kostí a chrupaviek, pomáha hojiť drobné poranenia, zvyšuje pevnosť svalov, šliach, väzív i kože,” vysvetľuje emeritný primár ortopédie MUDr. Milan Čarvaš.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Ako presne účinkuje kolagén na vlasy

Ak má koža dostatok kolagénu, aj vlasy a nechty sú v dobrej kondícii. Vysvetľuje dermatologička MUDr. Jana Molčanová z kliniky Medoderm: “Vlasy a nechty vznikajú z rovnakého embryonálneho základu, a preto je ich kvalita často ovplyvnená rovnakými faktormi ako sú napr. hladina hormónov, dostatok vitamínov a železa. Zo svojej praxe môžem potvrdiť, že pravidelný prísun kolagénu zlepšuje pevnosť nechtovej platničky, zmierňuje štiepenie nechtov a lámavosť vlasov.”

Ako ale nájsť ten najlepší kolagén na užívanie, aby mal takéto účinky? Toto je pomerne pretriasanou témou, pretože na trhu je množstvo výrobcov a produktov s kolagénom. Laický užívateľ si teda musí problematiku naštudovať, aby sa nenechal oklamať marketingom a investoval svoje peniaze do skutočnej kvality, ktorá viditeľne účinkuje nielen na vlasy, ale na celé telo.

Základným predpokladom pre skutočne kvalitný kolagén je:

  • aby bol biologicky dostupný, teda čo najviac podobný ľudskému kolagénu,
  • aby bol čistý, ničím neochutený a bez aditív a konzervantov, ktoré ho zbytočne degradujú,
  • aby bol vyrobený z kvalitných vstupných surovín.

 

Všetky tieto podmienky spĺňa prémiový trojzložkový kolagénový hydrolyzát Inca Collagen, ktorý obsahuje kolagénové peptidy I., II. a III. typu. Ide o tie typy kolagénov, ktoré ľudské telo najviac využije pre pohybový aparát a kožu. Inca Collagen je bioaktívny, čo znamená, že telo tieto kolagénové peptidy dokáže využiť pre tvorbu nového vlastného kolagénu. Bioaktivitu si zachováva vďaka šetrnej metóde výroby – špecifickej enzymatickej hydrolýze. Ide o spôsob výroby, pri ktorom sa v kolagénových peptidoch zachováva prirodzená trojitá štruktúra helixu. A práve vďaka tejto štruktúre telo kolagénové fragmenty rozpoznáva a využíva k tvorbe nových molekul kolagénu. 

Vznik kolagénového doplnku je dôležitou témou. Kolagénová molekula je priveľká na to, aby ju ľudské telo dokázalo spracovať z výživového doplnku. Preto sa kolagénové doplnky vyrábajú tak, že sa molekula kolagénu štiepi na jednotlivé fragmenty. Spôsob štiepenia je však veľmi podstatný. Mnoho kolagénov je vyrábaných tepelnými úpravami, preváraním vedľajších produktov bravčového či hovädzieho dobytka, čo nie je práve tá najlepšia metóda. Značka Inca Collagen preto využíva enzymatickú hydrolýzu s cieľom vytvoriť bioaktívne peptidy, ktoré telo ľahko využije.

Výhody

100% morský kolagén bez prísad, ktorý naozaj funguje
Prémiový trojzložkový kolagén z overených zdrojov (obsahuje kolagén typu I, II, III)
Bioaktívny (živý) kolagén, ktorý sa výborne vstrebáva
Denná dávka obsahuje 3 000 mg účinného hydrolyzovaného kolagénu
Hydrolyzovaný morský kolagén Inca Collagen
Skvelo rozpustný vo vode - nehrudkovatie ako iné
Samostatne balená denná dávka pre zachovanie účinku
Nemaskovaný sladidlami, farbivami ani ochucovadlami
Kolagén overený zákazníkmi s výbornými recenziami

Ak hovoríme o kvalite vstupných surovín, Inca Collagen pochádza z tých najlepších zdrojov – vedľajších produktov vysokokvalitných morských rýb. Oproti iným surovinám majú morské ryby niekoľko výhod. Kolagén z nich je totiž v najčistejšej forme a ľahko sa spracováva na kolagénové peptidy. 

Hodnotí doktorka Dagmar Petrová: “Výhodou rybieho kolagénu je to, že je to kolagén vývojovo starý, to znamená, že nie je spojený s radom ďalších, podporných biomolekúl. Rozštiepi sa teda na fragmenty a výsledný roztok nie je znečistený fragmentmi iných molekúl.”

A výsledkom týchto zložitých a nie celkom lacných princípov výroby je Inca Collagen – výživový doplnok, z ktorého čerpajú pozitíva aj vaše vlasy. Kvalitu Inca Collagenu si vyskúšalo na vlastnej koži už veľké množstvo zákazníkov a mnohí majú s čím porovnávať. Dasha Mamba: “Čo sa kolagénu týka, za posledné tri roky som skúsila tri asi najväčšie značky, takže to môžem zodpovedne porovnať a za mňa vyhráva práve Inca Collagen. Je síce chuťou “najrybovejší”, ale zato má najviditeľnejšie výsledky, a to je pre mňa dôležitejšie ako ovocná príchuť. Preto som sa k nemu nakoniec s pokorou aj vrátila.”

Takýto kvalitný kolagén na vlasy má teda nasledujúce benefity:

Zlepšuje elasticitu, lesk a odolnosť vlasov

Zdravé vlasy sú dostatočne odolné a pružné, pričom sa krásne lesknú. Dôvodom je správna hydratácia, o ktorú sa starajú aj mazové žľazy nachádzajúce sa pri folikulách. Mazové žľazy by mali pracovať optimálne: pri nadmernom, aj pri nedostatočnom vylučovaní mazu vlasy trpia. Z toho dôvodu je dôležitá rovnováha. A práve kolagén sa stará o správnu funkciu tkanív a žliaz v tejto vrstve pokožky, zvanej dermis. Vďaka tomu pomáha vlasy udržiavať optimálne hydratované, tým pádom sú lesklé a vyživené. Okrem toho kolagén podporuje aj zdravý tráviaci trakt tým, že sa stará o zdravú výstelku čreva a organizmus tak lepšie vstrebáva potrebné aminokyseliny. Z tých sa tvoria vlasy, ktoré sú vďaka kvalitnému keratínu elastické a pružné.

Podporuje rast nových vlasov

Podobne je to s produkciou nových vlasov, ktorá závisí od aktivity vlasových folikulov. Ak sú neaktívne alebo odumierajú, dochádza k strate vlasov. Kolagén sa však stará o vlasové folikuly, vďaka čomu podporuje tvorbu nových vlasov. Tie rastú navyše rýchlejšie.

Zvyšuje hustotu vlasov

Hustota vlasov sa priamo odvíja od ich počtu, takže ak vďaka kolagénu vlasové folikuly pracujú správne, vlasy sa postupne zahusťujú. Kolagén má ale samozrejme vplyv aj na samotnú kvalitu vlasov, ktoré spevnejú a tým aj zosilnejú, môžu byť dokonca o poznanie hrubšie, čo vlasy zahusťuje.

Chráni vlasy pred vonkajšími vplyvmi

Je známy fakt, že kvalita vlasov sa zhoršuje vplyvom faktorov ako je smog a znečistenie vzduchu, a tiež pôsobenie UV žiarenia zo slnka. Doplnením kolagénu telo lepšie regeneruje bunky v koži a tak vďaka nemu aj vlasy dokážu zvládať vyššiu záťaž. 

Inca Collagen je ukážkou týchto účinkov, odskúšala si ho aj fashion blogerka Tereza: “Najviac je to u mňa vidieť na vlasoch, rastú tak rýchlo, akoby som ich hnojila. S kaderníčkou to kontrolujeme a sú to minimálne dva centimetre za mesiac a pol. Čo som ale odsledovala a celkom ma to pobavilo, tak mi po ňom rastie rýchlo obočie! Nechávam si ho totiž upravovať. Doba nutnosti úpravy sa začala veľmi skracovať, už po týždni by som mohla ísť znova.”

Najčastejšie poškodenia vlasov, s ktorými vám môže pomôcť Inca Collagen

Problémy, s ktorými pri starostlivosti o vlasy bojujeme, sú rozmanité. Najčastejšou príčinou zúfalstva mužov, ale i žien, je nadmerné vypadávanie vlasov. Nepoteší tiež slabá štruktúra vlasov, rozštiepené končeky, nedostatočný rast. Pôvodcom problémov môžu byť rôzne dedičné ochorenia, hormonálne výkyvy, zlá starostlivosť o vlasy, ale aj spomínaná nedostatočná výživa.

Kolagén môže popri riešení problémov tohto typu pomôcť. Kaderníčka @shirley_hairstylist ponúka svoju skúsenosť z praxe: “Ja ho odporúčam aj svojim zákazníčkam, nakoľko ho mám vyskúšaný nie len na sebe, alebo zákazníkoch, ale aj na vážnejšom probléme, aký sme mali doma. Mojej tete tak padali vlasy, že to bolo až strašidelné a na doktora, no najprv sme vyskúšali tento kolagén – 3 mesiace užívania s tým, že sme podstrihávali vlasy každý mesiac 1 cm. Po 3 mesiacoch vlasy prestali padať, úplne minimum vypadlo. Bolo to až neuveriteľné.”

Môže pomôcť zlepšiť stav vlasov po pôrode

Hormonálne zmeny pociťujú výrazne najmä ženy v menopauze, počas tehotenstva a po pôrode. U žien sú hormóny štatisticky najčastejšou príčinou padania vlasov. Veľké množstvo mamičiek potvrdí, že vlasy sú skutočne problémom číslo jeden počas tehotenstva a po ňom. Niet sa ale čomu čudovať, telo si v tomto období prechádza mnohými zmenami.

Jednoduché a ľahko dostupné riešenie? Kolagénová kúra. Tak, ako si ju dopriala napríklad aj fotografka Lucia Semeníková: “Stačí pohár 100% prírodného kolagénu denne a pomôže vám výrazne urýchliť hojenie po pôrode, pomáha aj pri všetkých komplikáciách, spôsobených dojčením – od precitlivenosti zubov, cez vypadávanie vlasov, zhoršenú pleť, až po bolestivé kĺby. Okrem toho, že som už skôr badala pevnejšie vlasy a nechty, ktoré mi začali aj rásť závratnou rýchlosťou, a tiež zmizli problémy so zubami, tak moja pokožka, či na stehnách a brušku bola pružnejšia.”

TIP: Viac o starostlivosti o vašu pleť po 40 sa dočítate, tu

Regeneruje poškodené vlasové folikuly

Je dokázané, že voľné radikály následkom stresu, smogu, slnečných lúčov a zlých návykov ako je napríklad fajčenie, poškodzujú aj vlasové folikuly. Taktiež ale platí, že doplnením kolagénu sa koža vrátane poškodených vlasových folikul dostáva späť do rovnováhy a dochádza k regenerácii vlasových folikul. Vďaka tomu môžu vlasy rásť rýchlejšie, narastú hustejšie a silnejšie.

Kolagén 4+1

Aj zvieratká potrebujú kolagén. Ku 4 baleniam Inca Collagenu získate 1ks Incapet Collagenu pre vášho domáceho miláčika ako darček. Pridajte mu kolagén do jeho obľúbeného krmiva a sledujte účinky.

Môže pomôcť aj pri sezónnom vypadávaní vlasov

Ak pozorujete, že vám vlasy viac vypadávajú na jeseň a na jar, nie je to nič neobvyklé. Dokáže to však pokaziť náladu. Vlasy v tomto období vypadávajú v súvislosti s častejším výskytom sezónnych ochorení, ale tiež je to o prirodzenej funkcii tela, ktoré to má presne vyrátané. Leto aj zima sú pre vlasy zaťažkávajúcim obdobím, po ktorom nasleduje výmena vlasov.

Keďže už z napísaného zrejme chápete, čo všetko kolagén dokáže, nasledujúca rada vás neprekvapí. Doprajte si Inca Collagen počas leta aj počas zimy, a so sezónnym vypadávaním vlasov viac nebudete musieť bojovať.

Podporuje tvorbu nových vlasov pri špecifických zdravotných problémoch

Ak trpíte napríklad ochoreniami štítnej žľazy, niektorou z foriem alopécie (vypadávania vlasov), autoimunitnými ochoreniami, vypadávanie a zhoršená kvalita vlasov vás pravdepodobne doháňa do zúfalstva. Hoci tieto ochorenia si vyžadujú plánovanú liečbu, kolagén je veľmi dobrým pomocníkom v tomto procese. Inca Collagen je čistou bielkovinou, ktorá je pre telo prirodzená a popri liečení príčiny pomáha znovu a rýchlo naštartovať vlasy k novému rastu.

Čo ešte môžete spraviť pre krajšie vlasy?

Na záver niekoľko ďalších rád, ktoré sú pre starostlivosť o vlasy kľúčové. Dbajte aj na správnu starostlivosť a nepreháňajte to s tepelnými a chemickými úpravami. Je dôležité naučiť sa svoje vlasy správne fénovať, šetrne česať a upravovať do účesov. Vyberajte si správnu vlasovú kozmetiku a vlasy umývajte tak často, ako sa to odporúča pre váš typ vlasov. Nie však príliš často, aby ste nezničili ich ochrannú bariéru. Nadmerné farbenie im taktiež veľmi neprospieva. V tomto smere jednoznačne platí – menej je viac.

O vnútornej výžive vlasov sme už hovorili, no popri dennej dávke kolagénu odporúčame sledovať aj dostatočný príjem minerálov železa, zinku, horčíka a selénu. Veľmi dôležité pre vlasy sú tiež vitamíny skupiny B, z nich primárne biotín (vitamín B7). Nezabúdajte však ani na vitamín D a na céčko. Vedeli ste, že práve vitamín C podporuje vlastnú tvorbu kolagénu v tele? A ak si ho dopĺňate prostredníctvom Inca Collagen, dostanete ku každému baleniu aj vitamín C s postupným uvoľňovaním. 

Pri výrobe Inca Collagen sme vsadili na čisté zloženie a vitamín C dodávame separátne, dôvodom je snaha zachovať maximálny účinok kolagénu. Pri kombinovaní kolagénu a vitamínu C počas výroby by totiž mohlo dôjsť k jeho degradácii. “Keď sa kolagén v trojzávitnici zmieša so silnou kyselinou, denaturuje sa rovnako, ako sa denaturuje bielkovina vajíčka počas varenia. To znamená, že molekula sa nevratne zmení a stratí schopnosť reagovať na zmeny vnútorného prostredia,” zdôrazňuje doktorka Dagmar Petrová.

Preto odporúčame užívať Inca Collagen denne v kombinácii s potravinami a nápojmi bohatými na vitamín C, alebo si céčko doplniť v kapsuliach. Vaše vlasy tak dostanú dávku všetkého, čo potrebujú pre zdravie a krásu – potrebné živiny v kombinácii s antioxidantmi.

 

Kolagén + Vitamín C

Vitamín C a dopravu zdarma dostanete od nás ako darček k nákupu. Použite zľavový kód a nakúpte teraz ešte o 5€ výhodnejšie cez e-shop.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×