Účinky kolagénu

Množstvo ľudí si stále celkom neuvedomuje pozitívne účinky kolagénu. Okrem toho, že pomáha ku krajšiemu vzhľadu, je zodpovedný aj za celkové zdravie.

Význam kolagénu v ľudskom tele je obrovský: veď si len pripomeňme, že tvorí najväčšiu časť bielkovín, až 30 percent. Ak je ho dostatok, telo funguje ako má a prejaví sa to aj navonok v podobe benefitov pre krásu. Jeho najväčším problémom je to, že už po 25. roku života jeho produkcia z roka na rok klesá a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec. Musíme mu preto k tvorbe dopomôcť.

Zdravá a vyvážená strava dokáže veľa, no pre získanie dostatočného množstva kolagénu to nemusí stačiť. Pre pochopenie tejto problematiky je nutné poznať všetky vedecké fakty o jeho účinkoch. Preto si teraz vysvetlíme, ako kolagén funguje, jeho zloženie, odporúčanú dennú dávku, a ktoré oblasti v našom tele významne ovplyvňuje.

Čo je to kolagén a jeho zloženie

Kolagén je základný stavebný prvok v tele. Pôsobí ako spojivo buniek prakticky v celom tele, to znamená nielen v kostiach, šľachách, kĺboch a pokožke, ale napríklad aj v krvných cievach, rohovke oka a dokonca v zuboch. Dá sa teda povedať, že v tele živočíchov a ľudí funguje ako lepidlo, podporujúce prácu buniek v tkanivách. Nie nadarmo získal svoj názov. Vedeli ste, že pochádza z gréckeho slová „kólla”, ktoré v preklade znamená lepidlo?

Z celkového množstva kolagénu v ľudskom tele je až 70% zastúpených v sušine kĺbových chrupaviek. Chrupavky sú pevne a flexibilné tkanivá obsahujúce samotné bunky a medzibunkovú hmotu (extracelulárny matrix). Na dostatočnú výživu chrupavky je potrebný adekvátny obsah vody. Amorfný obsah chrupavky potrebuje na udržovanie obsahu vody neporušenú čistú štruktúru vytváranú kolagénom. Chrupavka musí znášať počas života človeka obrovskú záťaž, preto vedie nedostatok kolagénu k mikrotrhlinám a k následným problémom s pohybovým ústrojenstvom.

Molekula kolagénu je zložená z 3 prepletených reťazcov tvoriacich štruktúru takzvaného helixu. Práve tejto štruktúre vďačia chrupavkové tkanivá za svoju pevnosť a odolnosť. Súčasťou molekuly kolagénu je 19 aminokyselín.

Typy kolagénov

V súčasnosti poznáme 27 typov kolagénov, ktoré sa nachádzajú v rôznych živočíšnych tkanivách. Pre ľudské telo sú však najdôležitejšie prvé štyri typy.

Typ I.: tvorí najväčšiu časť kolagénu v ľudskom tele, až 90%. Pozostáva z hustých vláken, ktoré tvoria štruktúru kože, kostí, šliach, vláknitej chrupavky, spojivových vláken a zubov.
Typ II.: Tvoria ho voľnejšie vlákna, nachádzajúce sa v elastickej chrupavke, ktorá má za úlohu tlmiť nárazy v kĺboch.
Typ III.: Tvorí štruktúru svalov, orgánov a tepien, nachádza sa v rýchlo rastúcich tkanivách. Tento typ je súčasťou hlavne mladých organizmov a neskôr ho postupne nahrádza kolagén typu I.

Ako je to s produkciou kolagénu

Mladé telo si kolagén tvorí samo, no už od 25. roku života človeka jeho produkcia klesá, a to o jedno až 1,5 percenta každým rokom. Po 45. roku sa už kolagén takmer netvorí. Dopĺňanie kolagénu priebežne by malo byť preto v záujme každého človeka, ktorý si chce čo najdlhšie zachovať zdravé telo s funkčným pohybovým aparátom, zdravou pokožkou a vlasmi či nechtami.

Hydrolyzovaný morský kolagén Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Čo všetko ovplyvňuje tvorbu kolagénu v ľudskom tele? Naše telo ho vytvára ako prokolagén, jeho základnú formu, tvorenú aminokyselinami glycínom a prolínom. Potrebuje však na to vitamín C. Ak by ste teda chceli zvyšovať tvorbu kolagénu bežnou stravou, v prvom rade potrebujete dostatok vitamínu C – v ovocí a zelenine. Môžete sa tiež zamerať na získanie prolínu, glycínu a medi. To všetko s prísunom dôležitých bielkovín, ktorých zdrojom je mäso, hydina, morské plody, mliečne výrobky, rastlinné proteíny ako je sója a ďalšie strukoviny. Podľa receptov starých materí má byť zdrojom kolagénu vývar z hovädzích či hydinových kostí, želatína, aspik, či huspenina. To však nie je celkom pravda, vysvetlíme si v tomto článku.

 • vitamín C je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému
 • naše telo si nevie vytvoriť jeho zásoby
 • bežnou stravou nie je možné doplniť zvýšenú potrebu, do krvi sa prenesie len časť vitamínu C
 • organizmus bez problémov vstrebe od 200 do 500 mg denne
 • nadmerné množstvo vitamínu sa uvoľňuje z tela močom nachádza sa najmä v čerstvom ovocí a zelenine
 • dôležitým zdrojom sú paprika, chren, citrusové ovocie, kivi, zelené vňate, kel, kapusta

Naopak, faktory, ktoré kolagén v tele ničia, alebo zamedzujú jeho tvorbe, sú:

 • konzumácia nadmerného množstva rafinovaných sacharidov a cukru – tieto látky prakticky znemožňujú rekonštrukciu kolagénových buniek, za bežných okolností má kolagén schopnosť sám sa “opraviť”
 • nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu bez adekvátneho ochranného faktora v telových mliekach a opaľovacích krémoch – znižuje produkciu nového kolagénu
 • fajčenie – veľmi zásadný faktor, pri ktorom sa rapídne znižuje tvorba kolagénu. Môže to viesť k zhoršeniu hojenia rán a skorému výskytu vrások.

Základom pre zachovanie kolagénu v tele je teda vyhýbať sa spomínaným rizikovým faktorom.

Práve preto slúžia kolagénové suplementy v bioaktívnej forme ako skvelý prostriedok na doplnenie chýbajúceho, alebo ubúdajúceho kolagénu. Osvedčenou dlhoročnou značkou s množstvom pozitívnych skúseností je morský hydrolyzovaný Inca Collagen v prášku, ktorý si zachováva svoju bioaktívnu, teda živú podobu. Znamená to, že má stále prirodzenú štruktúru helixu (prepletených reťazcov) a tým zaručuje maximálnu možnú mieru prieniku do tela. Takýto kolagén sa vyrába šetrnou metódou hydrolýzy, teda za studena, neprevára sa a nestráca tak svoje skvelé účinky.

Na čo je dobrý kolagén

Stručne povedané, kolagén je ako životabudič. Je to molekula, ktorú spájajú s krásou práve pre jej výnimočné schopnosti zachovať v ľudskom tele mladosť – či už po stránke fyzickej aktivity, alebo fyzického vzhľadu. To, ako kolagén v tele funguje, napovedá, aké budú priaznivé účinky jeho dostatočného množstva vo vyššom veku. A tieto účinky sú potvrdené aj vedecky, nie je to len fáma. Ak denne doplníte také množstvo kolagénu, aké je podľa štúdií potrebné pre bezproblémové fungovanie tela, odpadnú vám starosti spojené s nepríjemnými vedľajšími účinkami starnutia.

A to sú najmä:

 • problémy s pohybovým ústrojenstvom – boľavé kosti, kĺby, slabnúce chrupavkové tkanivá, náchylnosť na rôzne zranenia už aj pri celkom bežných aktivitách,
 • problémy s pleťou – ochabnutosť, únava pleti, vznikajúce vrásky, suchá pleť, pleť bez života,
 • problémy s kožou – horšie sa hojace zranenia a kožné choroby, vznikajúce strie,
 • problémy s vlasmi – vypadávanie vlasov, suché a lámavé vlasy, štiepiace sa končeky,
 • problémy s nechtami – krehké nechty, ktoré sa okamžite lámu, tvrdé nechty, štiepiace sa nechty.

Dopĺňanie kolagénu dokáže veľmi efektívne týmto problémom zamedziť, a v prípade existujúcich prejavov ich môže stlmiť a priblížiť telo späť ku kondícii z mladšieho veku.

Vidno teda, že kolagén je účinný tak pre bežných ľudí s priemernou fyzickou aktivitou, ako aj pre športovcov kvôli zvýšeným nárokom na kĺby, kosti a chrupavky. Dokáže pomôcť aj pri vážnejších ochoreniach pohybového aparátu. Rovnako tu neplatia vekové obmedzenia, i keď v tínedžerskom veku ho za normálnych okolností určite dopĺňať nemusíte. Preventívne ho ale môžete začať užívať už okolo 25. roku, kedy začína jeho prirodzená produkcia klesať.

Dôležité je však vybrať si spomedzi dostupných výživových doplnkov najlepší kolagén, ktorý skutočne funguje. Jeho účinnosť závisí do obrovskej miery od spôsobu výroby a zloženia. Za skutočne kvalitný a účinný sa považuje práve Inca Collagen, a to z dôvodov, že:

 • sa vyrába šetrne pomocou hydrolýzy, teda za studena – nedochádza k degradácii molekuly kolagénu pri jej štiepení na fragmenty. Výsledné naštiepené fragmenty sú stále v živej, telu prirodzenej podobe so zachovanou štruktúrou helixu,
 • sa vyrába z kvalitných zdrojov. Podľa odborníkov sú práve morské ryby vynikajúcim zdrojom kolagénu, a Inca Collagen používa vedľajšie produkty najkvalitnejších morských rýb: “Výhodou rybieho kolagénu je to, že je to kolagén vývojovo starý, to znamená, že nie je spojený s radom ďalších, podporných biomolekúl. Rozštiepi sa teda na fragmenty a výsledný roztok nie je znečistený fragmentmi iných molekúl,“ vysvetľuje biochemička Dagmar Petrová.
 • je čistý a bez príchute, arómy a akýchkoľvek iných prímesí. Inca Collagen si zakladá na čistote a nemaskuje prirodzenú arómu rýb žiadnymi príchuťami. To je dôkazom, že ide o kvalitný kolagén. Arómy a prímesi môžu totiž kolagénovú molekulu degradovať. Doplĺňa opäť doktorka Petrová: “Fragmenty kolagénu môžu s rôznymi prímesami reagovať tak, že sa prímesi niekde na fragmenty uchytia. Táto väzba a to, či k tomu dôjde, závisí na type prímesi a na charakteristike prostredia. Táto väzba sa môže v žalúdku rozpadnúť, ale nemusí. Ak prímesi zostanú uchytené, môžu obmedzovať absorpciu. Po prechode do krvného riečiska môžu obmedzovať prienik do buniek, ktoré majú potenciál k spracovaniu fragmentov kolagénu.”
 • práškový Inca Collagen je rozdelený do presných denných dávok, pričom každé zlaté vrecúško s dennou dávkou obsahuje presne 3000 mg kolagénu. Z vedeckého hľadiska ide o ideálnu dávku, takú, ktorá výborne účinkuje a zároveň jej nie je zbytočne priveľa. Kolagén, tak ako aj iné živiny, totiž potrebuje na svoj presun v krvnom obehu transportnú látku. Ak jej nie je dostatok, fragmenty kolagénu ostanú nevyužité. “Tento transportný systém má pre svoju látku len určitú kapacitu. Čo naberie, to chráni a dopraví na miesto použitia. Čo nenaberie, je bez ochrany vystavené pôsobeniu hydrolytických (rozkladacích) enzýmov a skončí bez účinku. Účinné množstvo kolagénu bude vždy závisieť na kapacite jeho transportnej bielkoviny a ak dostane organizmus viac, proste ho nevyužije. Od určitého denného príjmu ďalšie zvyšovanie dávky nevedie k lepším výsledkom,” uzatvára doktorka Petrová.
Hydrolyzovaný morský kolagén Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

 

Potvrdené účinky kolagénu

Ak teda začnete telu dopĺňať kolagén v bioaktívnej hydrolyzovanej forme, po určitom čase spozorujete tieto konkrétne zmeny:

Kolagén vracia pleti sviežosť, pružnosť a mladý vzhľad

Ľudská koža je tvorená z 80% kolagénom, ktorý sa spolu s elastínom stará o jej hydratáciu a pružnosť. Bolo vykonaných niekoľko štúdií, ktoré potvrdili, že kolagénové peptidy nachádzajúce sa v hydrolyzovaných suplementoch môžu pomôcť spomaliť starnutie pokožky a zlepšiť jej hydratáciu. V jednej zo štúdií sa to preukázalo u skupiny žien užívajúcich hydrolyzovaný kolagén už po 8 týždňoch, v ďalšej dokonca po 4-týždňovom užívaní. Okrem toho má kolagén schopnosť podporovať produkciu ďalších proteínov, ktoré pomáhajú udržiavať štruktúru pokožky, napríklad elastínu či fibrilínu.

Výsledkom je vypnutejšia, zdravšia a hydratovanejšia pleť. Vrásky sa tvoria menej alebo vôbec a tie menšie sa vyhládzajú. Môže dôjsť aj k zlepšeniu akné, hojeniu jazvičiek po akné alebo zmierneniu príznakov atopickej, suchej a šúpajúcej sa pokožky.

“Pleť je lepšia, a to som stále mala problémy s akné. Tieto zmeny sa dostavili po cca 30 dňoch užívania Inca Collagenu.” Blogerka Livka Gaľová

View this post on Instagram

Naša zákzníčka @felivcity mala po pôrode viacero problémov s ktorými jej pomohol Inca Collagen: “Vlasov mi po pôrode vypadalo poriadne veľa, ale tak ako to zo dňa na deň začalo, tak sa to aj spomalilo a postupne začali rásť vďaka kolagénu nové. Takže teraz vyzerám dosť neupravene, aj keď sa snažím ako len viem, aby mi tie nové netrčali kade-tade. Pleť je lepšia, a to som stále mala problémy s akné. Tieto zmeny sa dostavili po cca 30 dňoch užívania Inca Collagenu. Šport sa posledné mesiace stal nevyhnutnou súčasťou môjho života. Nielen preto, aby som vládala behať za Riškom, keď už začne chodiť, a aby som ho stále vládala zdvihnúť, keď to bude potrebné. Ale aj preto, že mi to dodáva energiu do celého dňa. Po tréningu je to už môj rituál – pohár džúsu s jednou dávkou kolagénu. Vďaka tomu sa aj na druhý deň po ťažkom tréningu cítim dobre, po behaní ma nebolia kĺby či kolená. “ . . . . . . #incacollagen #kolagenprirodny #kolagen #kolagenmorsky #spokojnost #spokojnizakaznici

A post shared by Kolagén pre krásu a zdravie (@incacollagen.sk) on

 

Kolagén zlepšuje kvalitu a rast vlasov

Vlasy sú tvorené keratínom, ktorý sa tvorí pomocou niekoľkých aminokyselín. Ich zdrojom je aj kolagén. Tak ako doplnenie kolagénu vplýva na pokožku, má pozitívny vplyv aj na vlasové folikuly, ktoré sa nachádzajú v pokožke hlavy. Vďaka tomu budú vlasy menej padať, menej sa štiepiť, nové vlasy budú zasa rýchlejšie rásť. Dámy poteší, že nebudú nachádzať v odtoku a na podlahe množstvo vypadaných vlasov, a môžu tiež spozorovať takzvané “baby hair” – rastúce nové vlásky viditeľné hlavne v okolí čela. Je to znak toho, že kolagén naozaj funguje a vlasy hustnú. Zdravé vlasy sú potom lesklejšie, pevnejšie a nemajú rozštiepené končeky.

“Najviac ma potešilo, že sa odrazilo požívanie kolagénu i na mojich vlasoch. Mám ich síce husté, ale na jar mi vždy strašne padajú. Aj tento rok mi začali padať v chuchvalcoch, ale po 2 týždňoch pitia kolagénu aj prestali.” Blogerka Katka Balabánová

View this post on Instagram

V poslednom období som od Vás zaznamenala zvýšený záujem o recenziu na kolagén 🙂 Tak som jeden pre vás otestovala a z výsledkov som viac než nadšená 🙏🏼 . Nikdy som neužívala nejaké suplementy, alebo doplnky výživy. Keď už som nejaké užívala, tak na odporúčanie lekára. Ale toľko ste chceli aby som kolagén otestovala, že som začala užívať @incacollagen.sk ☺️ V prvom rade mimoriadne oceňujem jeho 100% čistotu – žiadne príchute alebo iné látky, ktoré by jeho účinok mohli len znižovať. Každému môže chutiť inak – mne chutí ako voda, takže nemám problém ho vypiť. Ak by však niekomu trošku chutil po rybkách 🐠, dá sa zarobiť do šťavy, džúsu či vychladnutého čaju 😉 . Kolagén je mimoriadne dôležitý proteín, ktorý sa nachádza v našom tele. Po 25ťke sa však jeho produkcia znižuje. Nájdeme ho i v hlbších vrstvách pokožky (dermis) a tvorí jej základnú stavbu. Vedeli ste, že kolagén je silnejší než oceľ? 😳 Pokožke dáva pevnosť, silu a pružnosť. Okrem toho je naozaj veľkým pomocníkom v starostlivosti o nechty – viem o tom svoje, keďže po gélových nechtoch som ich mala ako papier 🤦🏻‍♀️ Počas pitia kolagénu sa mi však toľko nelámali 👍🏻 . Najviac ma potešilo, že sa odrazilo požívanie kolagénu i na mojich vlasoch. Mám ich síce husté ale na jar mi vždy strašne padajú 🙄 Aj tento rok mi začali padať v chuchvalcoch, ale po 2 týždňoch pitia kolagénu aj prestali 🙏🏼 Účinok na pokožku bol jemne viditeľný v jej pevnosti a nemala som ju takú mdlú. Myslím, že na celkové posúdenie v starostlivosti o pokožku by som ho musela užívať dlhšie ako 1 mesiac 😉 . Pomohol mi i zdravotne – vždy som trpela na bolesť bedrového kĺbu, po pôrode sa to ešte viac zhoršilo a mala som problém každý večer zaspať. Teraz? Nič – žiadna bolesť 🙏🏼 Určite sa ho už nevzdám, keďže badám viacero jeho benefitov pre moje telo 😉 Presvedčil ma na plnej čiare ♥️ . Ak by ste ho chceli vyskúšať i Vy (čo za mňa rozhodne odporúčam), tak môžete využiť môj zľavový kód “bbwk5” na zľavu 5€ z každej krabičky kolagénu 😍 Ku každej objednávke je zdarma Vitamin C, ktorý napomáha vstrebaniu kolagénu do tela 👍🏻 . Užívala si niekedy kolagén? Aké si na sebe badala jeho účinky? Daj mi určite vedieť v komentári 💬

A post shared by Be Beauty with Katy (@b_b_w_k) on

 

Kolagén pomáha aj nechtom

Podobné zlepšenie spozorujete aj na nechtoch, kde kolagén redukuje ich krehkosť. Ak sa vám dovtedy lámali a nedokázali ste si ich vypestovať, teraz sa dočkáte krásnych pevných nechtov.

“Po mesiaci užívania pozorujem najmä zdravé nechty a lesklejšie vlasy. Hneď si objednávam druhé balenie a zabalím ho aj svojim blízkym pod stromček.” Mamička a blogerka @len1.r

 

Kolagén pomáha aktívnemu životnému štýlu

Ak pravidelne cvičíte, tak je pre vás kvalitný kolagén určite tá správna voľba. Chráni váš pohybový aparát pred opotrebovaním a znižuje riziko zranení. Kvalitné bielkoviny hrajú navyše významnú úlohu pri budovaní svalovej hmoty a pri regenerácii po cvičení. Ak cvičíte pre redukciu váhy, spevnenie a vyrysovanie, kolagén vám pomôže získať lepšiu elasticitu pokožky.

“Inca Collagen je môj pomocník pri regenerácii ale i pri bolestiach kĺbov po sezóne a v príprave na ďalšiu.” Biatlonista Matej Baloga

Kolagén môže pomôcť pri liečbe pohybových ochorení

Vekom sa štruktúra kostí, kĺbov a chrupaviek oslabuje, čo môže viesť k mnohým ochoreniam. Pomocou dopĺňania kolagénu sa dá predchádzať odbúravaniu kostného tkaniva vedúceho k osteoporóze a osteoartritíde. Vo viacerých štúdiách sa ukázalo, že kolagén vedie k zvýšeniu takzvanej BMD (bone mineral density), čo je miera množstva minerálov, ako je vápnik, v kostiach. Pri nízkej miere BMD nastáva oslabenie kostí a riziko vzniku osteoporózy.

“Pred 2 mesiacmi som mala vážnejšiu operáciu kolena a keďže som chcela niečo naozaj účinné, tak som skúsila Inca Collagen. A musím uznať, že som sa mýlila, keď som si myslela, že je to len platená reklama, keďže som videla ako ho odporúča veľa celebrít. Ja som však obyčajný človek a mne teraz keď rehabilitujem úplne pomáha. Koleno a hlavne jazvy sa lepšie a rýchlejšie hoja, dokonca mám pritom aj pleť, nechty a vlasy kvalitnejšie a krajšie.” Spokojná zákazníčka Mirka Vagaská

Hydrolyzovaný morský kolagén Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

 

Kolagén je prospešný aj počas obdobia materstva

Tehotenstvo a obdobie po pôrode je krásnym, ale aj veľmi náročným obdobím. Budúce aj súčasné mamičky sa musia popasovať s mnohými patáliami tela, ako je ovisnutá koža, strie, mdlá pleť, vypadávanie vlasov, zhoršená kvalita pleti, vlasov a nechtov. Aj keď je Inca Collagen 100% čistá bielkovina vlastná ľudskému telu, potravinové doplnky musia mať, kvôli nariadeniu EÚ, uvedené na obale „Nie je vhodné pre deti a tehotné ženy.“

Ale nezúfajte, po pôrode a počas dojčenia Inca Collagen priamo odporúčame. Poznáme naozaj mnoho mamičiek, ktoré náš kolagén užívali alebo užívajú a majú len pozitívne skúsenosti. Inca Collagen im po pôrode a pri dojčení veľmi rýchlo pomohol dostať sa znovu do výbornej kondície.

“Veľmi mi počas jedného aj druhého tehotenstva aj popri dojčení padali vlasy, že som mala v kútoch normálne plešinky. Po dvoch mesiacoch užívania som mala vlasy na nerozoznanie.Tak aj kvalita pleti sa zlepšila a spevneli mi nechty. Za mňa je TOP.” Nadšená mamička Jaja Maderová

Kolagén majú radi aj muži

Hoci sa môže zdať, že muži starnú neskôr, než ženy, nie je to tak. Kolagén nepozná rozdiely pohlaví, ubúda rovnako ženám, ako aj mužom. A páni, ktorí pochopili, že je dobré si ho dopĺňať, si už jeho účinky overili v praxi. Pomáha zachovať rast a zdravie vlasov a predchádzať tak plešateniu, pomáha udržiavať zdravý pohybový aparát, zrýchľuje regeneráciu tela a v neposlednom rade tiež pomáha predchádzať vráskam. Pretože hoci sa to nezdá, tie sa nepáčia ani silnejším polovičkám.

 “Asi po mesačnom každodennom užívaní mi prestali začínajúce bolesti v kĺboch, kolenách a ramenách, pohyblivosť tela sa zlepšila a po 3 mesačnom užívaní kolagénu som zistil, že ani pri dlhšej namáhavej práci necítim bolesti vo všetkých kĺboch ako predtým a telo sa mi stalo takým pohyblivejším a pružnejším.” Podnikateľ a hudobník Pavol Žák

Kolagén nie je len pre ľudí

Nedostatkom tejto základnej bielkoviny často trpia aj zvieratá. Benefity pravidelného dopĺňania kvalitného bioaktívneho kolagénu už môžu pocítiť aj vaši domáci maznáčikovia. Značka Inca Collagen totiž priniesla na trh aj prémiový trojzložkový hydrolyzovaný kolagén pod názvom Incapet Collagen, určený pre rôzne druhy zvierat – pre kone, psíkov a mačky. S trochou humoru sa dá povedať, že účinky tohto kolagénu boli otestované na ľuďoch, aby mohli slúžiť zvieratám. Incapet Collagen pomáha napríklad udržať zdravé pohybové ústrojenstvo psov, zdravé kĺby a kosti u koní a zdravú lesklú srsť u mačiek.

“Naše kone užívajú Incapet Collagen pár mesiacov, dávali sme im to ako prevenciu pred sezónou. Môžem povedat, že za tú dobu sa im výrazne oživila srsť, je hebká, lesklá a doslova žiari. Tiež kopytá sú silnejšie a kone vyzerajú už na pohľad úplne zdravé. Máme veľmi dobrý pocit z toho.” Chovateľka koní Gabriela Zorgovská

Kolagén pre zvieratá Incapet Collagen

Incapet Collagen

Rovnako, ako sa stal populárnym Inca Collagen pre ľudí, tak sa do povedomia dostáva aj kolagén pre zvieratá, ktorý sme priniesli na trh ako novinku pod názvom Incapet Collagen.

Negatívne a vedľajšie účinky kolagénu – existujú?

Pri správnom užívaní je veľmi malá šanca, že človek pocíti akékoľvek negatívne účinky kolagénu. Ak samozrejme za negatívny jav nepovažujeme chuť kolagénu – v prípade Inca Collagen ide o čistý, ničím nedochucovaný morský kolagén, ktorý má jemnú arómu rýb. Niektorým ľuďom môže táto chuť pripadať nepríjemná. Je to však práve dôkaz vysokej kvality kolagénu, ktorý neobsahuje žiadne prídavné látky, konzervanty, sladidlá ani stabilizátory.

Za zmienku stojí azda možnosť nežiaducich alergických reakcií, čo sa týka hlavne ľudí s precitlivelosťou na morské plody. V prípade alergie teda starostlivo zvážte, od koho kolagén kupujete a použitý zdroj kolagénu. Značka Inca Collagen komunikuje so svojimi zákaznkmi tak, aby ste mali všetky potrebné fakty.

 

Ako sa má kolagén užívať?

Inca Collagen v práškovej forme je ľahko rozpustný vo vode, pretože práve pitím sa kolagén najlepšie vstrebáva cez tenké črevo do krvného riečišťa. Inak ho telo nedokáže absorbovať. Preto sa vyrába v hydrolyzovanej podobe, čo znamená, že je molekula kolagénu rozštiepená na malé fragmenty, peptidy, ktoré jednoducho preniknú tam, kam treba.

Ideálne je užívať Inca Collagen spolu s vitamínom C, pretože ten pomáha telu, aby jeho účinky naplno využilo.

Kolagén je známou ingredienciou aj v kozmetických prípravkoch, aplikovaných zvonka, teda na kožu. Hoci môže ísť o príjemné krémy či séra, aplikácia kolagénu cez kožu vyvolá prakticky len efekt zvlhčenia a zvláčnenia na povrchu pleti. V skutočnosti nemôže takto použitý kolagén preniknúť do hlbšej vrstvy kože, dermy, kde sa bežne vyskytuje spolu s elastínom. Dôvod je veľmi jednoduchý, jeho molekula je príliš veľká a nedokáže teda prekonať bariéru kože. Aj keď už sa vyrába kozmetika s hydrolyzovanou formou kolagénu, teda v podobe rozštiepenej na jednotlivé peptidy, ich účinok ešte nebol preskúmaný. Naproti tomu existuje už veľa štúdií potvrdzujúcich účinok kolagénu príjmaného v hydrolyzovanej forme pomocou nápoja s rozpusteným práškom.

Odporúčaná denná dávka kolagénu

Odporúčaná denná dávka kolagénu je od 2 do 3 gramov. Menej než gram denne telo nepocíti, a viac než 3 gramy sú zasa zbytočné. Najvyššie odporúčané dávkovanie je 10 gramov denne. V prípade Inca Collagen by to boli tri vrecúška denne. Takéto množstvo odporúčame len pri akútnom nedostatku kolagénu a krátkodobo, napríklad na týždeň.

Dopĺňanie kolagénu s Inca Collagen odporúčame realizovať tak, že najprv absolvujete prvotnú intenzívnu fázu trvajúcu 2-3 mesiace. Po uplynutí tejto doby by ste mali vidieť jeho efekt a potom stačí ho užívať občas, ale nevylúčiť úplne. Môžete tiež ostať pri každodennom užívaní.

Užívanie Inca Collagenu nie je proti zásadám racionálnej stravy, práve naopak. Jeho konzumácia sa nevylučuje ani s väčšinou redukčných diét. Inca Collagen je bezlepkový a raw, je vhodný aj pri paleo diéte, pri keto diéte a pri ďalších špeciálnych režimoch, ktoré výrazne neobmedzujú príjem proteínov.

Aké sú účinky kolagénu na ľudské telo?

 • Výrazne zlepšuje kvalitu a rast vlasov:
  • Pomáha zabrániť vypadávaniu vlasov – vytvára z nich zdravé a krásne vlasy,
  • Pomáha dodať krásu a lesk vašim vlasom – bojuje proti lámaniu
  • Pomáha zvyšovať hustotu vlasov –  ak je kolagénu dostatok vlasy vyzerajú zdravo a krásne
  • Pomáha eliminovať padanie a lámanie vlasov – už nemáte v kúpeľni plnú podlahu vlasov, ako predtým
  • Pomáha zvýšiť hydratáciu a objem vlasov – nemusí sa hanbiť za svoje krátke a lámavé vlasy, zlepšuje ich objem
  • Pomáha regenerovať poškodené končeky a zabraňuje ich štiepeniu – už žiadne rozlámané končeky
 • Pomáha intenzívne hydratovať pokožku a omladzovať pleť – budete sa cítiť fit, lepšie, zdravšie a najmä mladšie
 • Pomáha zjemniť a zredukovať existujúce vrásky – už žiadne starnutie, kolagén je špeciálne určený na elimináciu starnutia
 • Pomáha dodávať pokožke elasticitu a pevnosť – žiadne strie a pomarančová pokožka
 • Zdravé a krásne nechty – žiadne lámavé nechty, nádherne dlhé upravené nechty vďaka dostatku kolagénu
 • Pomáha posilniť štruktúru nechtov – dlhé nechty budú jedinečné, zlepšuje odolnosť voči lámavosti a štiepeniu nechtov, zabezpečuje zdravie a lesk nechtov.
 • Pomáha aktívnemu životnému štýlu – kvalitné bielkoviny hrajú významnú úlohu pri budovaní svalovej hmoty a pri regenerácii po cvičení.

Výhody

100% morský kolagén bez prísad, ktorý naozaj funguje
Prémiový trojzložkový kolagén z overených zdrojov (obsahuje kolagén typu I, II, III)
Bioaktívny (živý) kolagén, ktorý sa výborne vstrebáva
Denná dávka obsahuje 3 000 mg účinného hydrolyzovaného kolagénu
Hydrolyzovaný morský kolagén Inca Collagen
Skvelo rozpustný vo vode - nehrudkovatie ako iné
Samostatne balená denná dávka pre zachovanie účinku
Nemaskovaný sladidlami, farbivami ani ochucovadlami
Kolagén overený zákazníkmi s výbornými recenziami

Zhrnutie na záver k účinkom kolagénu

Kolagén je teda pre telo základnou stavebnou jednotkou, ktorá sa nachádza v kĺboch, chrupavkách, kostiach, zuboch, koži, nechtoch a vlasoch. Keďže sa však v určitom veku už takmer netvorí, človek by si ho mal pravidelne dopĺňať. Iba kvalitná strava nestačí, najlepšie je preto dopĺňať si ho v podobe hydrolyzovaného čistého kolagénu, ktorý sa rozmieša v 2-3dl vody a pije sa denne. Práve takúto formu zaručuje osvedčený kolagénový doplnok Inca Collagen, ktorého účinky sú nepopierateľné a potvrdené mnohými recenziami spokojných zákazníkov.

Inca Collagen sa stará o krásu vaše pleti, ktorá je svieža, mladistvá a hydratovaná. Vlasom dodáva lesk a pružnosť, nechty sa menej lámu. No účinky kolagénu ocenia aj starší ľudia a športovci, pretože tak ako overili mnohé vedecké štúdie, kvalitné kolagénové suplementy pôsobia v oblasti pohybovej sústavy a zlepšujú jej funkciu, ako aj chránia kĺby, šľachy a kosti pred opotrebením a zraneniami. Môže tiež pomôcť pri regenerácii po zraneniach a popáleninách.

Hydrolyzovaný morský kolagén Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Kolagén Inca Collagen s vitamínom C

Inca Collagen je výživový doplnok, ktorý pozitívne ovplyvňuje bunkovú obnovu, regeneráciu a výživu pleti, pokožky, nechtov a vlasov.

 • 100% rybí kolagén v prášku na pitie
 • Prémiový trojzložkový kolagén (obsahuje kolagén typu I, II, III)
 • V dennej dávke až 3000 miligramov
 • Najlepší pomer kvality a ceny
 • Overený zákazníkmi

Teraz ku každému nákupu kolagénu vám pridáme vitamín C pre lepšie vstrebávanie ako darček.

49,00 

Inca Collagen si taktiež môžete kúpiť vo všetkých slovenských lekárňach.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×