fajčenie

Zvädnutá pleť,fajčiarske vrásky, popolavá pokožka. Aj za to môže fajčenie…

Na začiatok trocha teórie. Slovné spojenia ako „fajčiarska pleť“ či „cigaretová koža“ totiž evidentne nevznikli len tak náhodou… Známky predčasného starnutia pleti, prejavujúce sa zvýšenou tvorbou vrások, ovisnutou pokožkou či nezdravým bledosivým nádychom pleti sú pre fajčiarov (bez ohľadu na pohlavie) jednoducho typické. Je to najmä tým, že tkanivá fajčiara, aj toho príležitostného, sú ochudobnené nielen o kyslík, ale aj o vitamín C, ktorý vo veľkej miere zodpovedá za zdravý vzhľad našej kože. Pokožka fajčiarov vyzerá nezdravo najmä vďaka chemikáliám v cigaretovom dyme, ktoré spôsobujú výraznú stratu elasticity kože. Nuž a tá je u fajčiarov podmienená najmä poškodením kolagénových vlákien!

Prezradí vás tón pleti a hlboké fajčiarske vrásky okolo úst

Pleť fajčiarky (či fajčiara) spoznáte na prvý pohľad. Prezradí ju nezdravý tón pleti, ovisnuté kontúry tváre, či výrazné fajčiarske vrásky okolo očí a úst (čomu logicky napomáha aj neustále špúlenie pier pri poťahovaní z milovanej cigarety). Navyše je podstatne suchšia – o vlhkosť ju totiž oberá zákerný nikotín! Fajčenie zároveň zužuje cievy, čím sa vrchné vrstvy pokožky odlupujú pomalšie. Tvár tak dostáva oveľa starší nádych, pleť je hrubšia, sivšia a vyzerá unavene…

Chemické látky v cigaretovom dyme bránia tvorbe kolagénu

Aby toho nebolo málo, chemické látky v cigaretovom dyme zároveň odbúravajú kolagénové vlákna a bránia tvorbe kolagénu, ktorý udržiava pokožku elastickú a pružnú. Zopakujme si, že práve kolagén, ktorý tvorí až 70 % všetkých bielkovín kože, je zodpovedný za jej vypnutie a mieru hydratácie. Znamená to teda, že ako (aj keď len príležitostná) fajčiarka či fajčiar sa nevyhnete zvýšenej tvorbe vrások, nech už máte genetický potenciál akýkoľvek kvalitný. A to je perfektný recept na skoré starnutie! Opäť sa teda dostávame k tomu, aký je dostatok kolagénu pre zdravý a mladistvý vzhľad našej pokožky dôležitý. Pre fajčiarov o to viac!

Najlepšie je nefajčiť. Ale to ste asi počuť nechceli

Ako som už naznačila v úvode, mnohé ženy, ktoré sa obľúbenej cigaretky nevedia vzdať, v snahe vylepšiť napáchané škody radšej vyhľadajú dermatológa či estetického chirurga. Myslia si, že „fajčiarske vrásky“ okolo úst vyrieši botulotoxínová injekcia, nezdravú farbu pleti oživí peeling, a zvädnutú pokožku fotorejuvenizácia. Nuž, nepoteším vás. Je preukázané, že korektívno-dermatologické zákroky u fajčiarov účinkujú menej intenzívne. Pri niektorých dokonca fajčenie patrí ku kontraindikáciám!

Fajčenie, ako tichý zlodej kolagénu, totiž výrazne spomaľuje aj hojenie rán (nielen po omladzujúcich) zákrokoch. Takže, škoda peňazí, dámy a páni. Radšej sa zmierte s tým, že už jednou cigaretkou denne dávate vašej pokožke poriadne zabrať zvnútra, a zvnútra teda musíte napáchané škody i napraviť. Teraz, je k tomu ten najvhodnejší čas.

Incapet Collagen

Rovnako, ako sa stal populárnym Inca Collagen pre ľudí, tak sa do povedomia dostáva aj kolagén pre zvieratá, ktorý sme priniesli na trh ako novinku pod názvom Incapet Collagen.

Zozbierala som pre vás zopár dobre mienených rád, ktoré by vám mohli pomôcť

Pokúste sa s fajčením skončiť, a vaša pokožka sa vám poďakuje.

Hm, to ste asi tak úplne počuť nechceli…Fajn, chápem, prejdime teda rovno k ďalšiemu bodu. Je mi jasné, že ani po predchádzajúcich riadkoch sa cigariet asi len tak ľahko nevzdáte.

Dbajte teda aspoň na intenzívnu hydratáciu vašej pleti, ktorú výrazne znižuje práve nikotín.

Veľa, ale naozaj veľa pite. Najmä za čistú vodu vám poďakuje nielen celý organizmus, ale hlavne vaša utrápená pokožka, ktorá tak dostane svoj stratený prídel vlhkosti priamo zvnútra.

Namiesto jarného detoxu si naordinujte C-etox.

„Dopujte“ vitamín C v prírodnej forme, alebo vo forme kvalitných výživových doplnkov, a vaša pleť sa rýchlejšie zbaví fajčením nahromadených toxínov. Práve vitamín C je najlepším prírodným anti-aging vitamínom, ktorý zlepšuje pružnosť pleti a spevňuje ochabnuté kontúry. Pretože vitamín C nielenže podporuje produkciu kolagénu, ale dokáže aj obmedziť jeho rozpad. Už starobylé civilizácie využívali „céčko“ tak na stimuláciu produkcie kolagénu, ako aj kvôli jeho silným antioxidačným vlastnostiam. Využite jeho omladzujúce účinky aj vy a pridajte si k rannej cigaretke namiesto kávičky pohár pomarančového džúsu. Alebo si vyrobte domáce smoothie z ovocia bohatého na tento prírodný antioxidant.

Aby vaša pleť bola svieža a krásna napriek cigaretkám, potrebuje mať dostatok kolagénu.

Doplňte teda ozdravovaciu „céčkovú“ kúru o bio-aktívny, vysoko koncentrovaný Inca Collagen (má rovnakú molekulárnu štruktúru ako kolagén, ktorý vaše telo produkuje samo, takže hravo napraví aj škody napáchané krabičkou, či dvoma denne). A potom už len pozorujte, ako vaša pleť vďaka tejto super omladzujúcej dvojke znovu ožíva! V kombinácii s vitamínom C vám „kolagénový doping“ už v krátkom čase rozžiari pleť, vyžehlí menej výrazné fajčiarske vrásky, vráti zdravú farbu do líc a citeľne hydratuje smädnú „cigaretovú“ pleť! Práve vďaka Inca Collagenu bude vaša pleť už onedlho hladšia, prekrvenejšia a nepodľahne už tak ľahko sivému fajčiarskemu nádychu.

Na záver malá štatistika: „Nefajčiari vraj majú až 5-krát menej vrások ako ľudia, ktorí fajčia dlhodobo krabičku cigariet denne.“ A to už stojí za zamyslenie, čo poviete?

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

 

Ľubica Kubičková

O autorovi:

Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Inca Collagen je výživový doplnok, ktorý pozitívne ovplyvňuje bunkovú obnovu, regeneráciu a výživu pleti, pokožky, nechtov a vlasov.

  • 100% rybí kolagén v prášku na pitie
  • Prémiový trojzložkový kolagén (obsahuje kolagén typu I, II, III)
  • V dennej dávke až 3000 miligramov
  • Najlepší pomer kvality a ceny
  • Overený zákazníkmi

Teraz ku každému nákupu kolagénu vám pridáme vitamín C pre lepšie vstrebávanie ako darček.

49,00 

Inca Collagen si taktiež môžete kúpiť vo všetkých slovenských lekárňach. Dostupné v slovenských lekárňach

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×