Azda žiadne slovo nie je na jar toľko skloňované ako práve detox. Má to svoju logiku, ak sa chcete totiž zbaviť nahromadených toxínov, na jar k tomu máte najlepšiu príležitosť. Platí to aj pre našu pleť. Ak jej chcete dopriať kúru, ktorá ju po náročnej zime zbaví nezdravého tónu, namiesto jarného detoxu si naordinujte „C-etox“. Vitamín C vám vyčistí pleť a naštartuje v tele tvorbu kolagénu – zázračnej bielkoviny, vďaka ktorej bude vaša pleť opäť svieža ako jarné slnko.

Vyčistí pleť, naštartuje imunitu a zaženie jarnú únavu. To všetko dokáže „obyčajný“ vitamín C,  za podmienky, že ho máte v tele dostatok. Ak si chcete na jar rozžiariť pokožku, vyžehliť vrásky, či ubrať pekných pár rôčkov, skúste naše tipy na jarný „C-etox“. Skombinujte poriadnu dávku céčka s  prírodným kolagénom, a vaša pokožka bude aj po náročnej zime opäť pôsobiť zdravo a sviežo.

1) Céčko vám na jar vyčistí pleť, vyhladí vrásky a naštartuje tvorbu kolagénu.
Na jar naša pleť doslova trpí – po dlhej zime je dehydrovaná a oslabená, horšie sa regeneruje a vyzerá nezdravo. Ba čo viac, práve v tomto období sa čistí od nahromadených toxínov. Výsledkom môžu byť nielen vrásky, ale i nepekné vyrážky či akné. Ak sa chcete na jar účinne zbaviť nečistôt, práve C-etox (detox prostredníctvom zvýšenej dávky vitamínu C), pomôže vašej pokožke naštartovať prirodzený proces obnovy. Vitamín C, ako jeden z najsilnejších antioxidantov, vaše telo po zime perfektne zbaví nahromadených toxínov a nečistôt. Navyše pozitívne vplýva na tvorbu tak potrebného kolagénu v pleti, takže ju pomáha udržiavať dokonale mladú, pružnú a hydratovanú!

2) Dopujte vitamín C, a vaša pleť sa rýchlejšie zbaví nahromadených toxínov.
Najúčinnejšou pomôckou pri jarnej „C-etoxikácii“ pleti je úprava jedálnička. Zvýšte príjem ovocia a zeleniny bohatého na vitamín C, alebo dopujte vitamín C v podobe kvalitných výživových doplnkov. Vitamín C sa nachádza najmä v ovocí, ktoré evokuje sviežosť, a preto aj vaša pokožka bude pri jeho zvýšených dávkach už onedlho svieža a krásna. Najviac prírodného vitamínu C nájdete v šípkach a citrusovom ovocí, ale aj v čiernych ríbezliach, jahodách, višniach, jablkách, v listovej zelenine (najmä v brokolici, keli a kapuste), v červenej paprike, rajčinách, zemiakoch alebo v plodoch rakytníka. Aby mala vaša snaha zmysel, vylúčte zo stravy zároveň rafinovaný cukor, spracované mäsové a mliečne výrobky a nezdravé tuky.

3) Posilnite pitný režim.
Po zime môže byť každý typ pokožky dehydratovaný. Dbajte preto na pitný režim, pretože práve  voda najúčinnejšie zbavuje telo toxínov. Denne vypite 2 až 3 litre čistej vody. Vo vašej detoxikačnej kúre by nemala chýbať ani toľko ospevovaná voda s citrónovou šťavou, ktorá je prirodzeným čističom pečene,  takže toxíny z tela odstraňuje ešte rýchlejšie. Potrebný prísun vitamínu C vám dodá už jeden citrón denne! Vyšťavte si ho do vody, popíjajte ráno nalačno, a pokojne aj po celý deň. Ak môžete, vymeňte načas aj šálku rannej kávičky za pohár čerstvo vylisovaného pomarančového džúsu, alebo nahraďte jednu porciu jedla čerstvou šťavou z ovocia a zeleniny.

4) Dvojitý zásah: Skombinujte „céčko“ s prírodným kolagénom.
Ani ten najlepší kozmetický prípravok, či detoxikačná kúra vám nedokáže vyčarovať krásnu pleť v prípade, že má vaša pokožka deficit kolagénu. Práve táto zázračná bielkovina, ktorá je základnou stavebnou látkou našej kože, je totiž zodpovedná za jej vypnutie a mieru hydratácie. Ak skombinujete „céčkový“ detox s užívaním prírodného kolagénu (v podobe kvalitných výživových doplnkov), urobí vám dvojitú službu. Kombinácia kolagénu s vitamínom C, ktorý je zodpovedný za jeho tvorbu, syntézu a kvalitu v našom tele, dokáže s vašou pleťou doslova zázraky. Nielenže vám pokožku omladí už v krátkom čase o pekných pár rôčkov, ale jej aj vráti jej potrebnú rovnováhu, pružnosť a dostatok hydratácie.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Článok vyšiel aj na webe feminity.sk. 

Ľubica Kubičková

O autorovi:

Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×