vitamin c

Našu imunitu posilňujú vitamíny a minerály. Medzi ne patrí najmä vitamín C, ktorý prirodzene nájdeme nielen v ovocí, ale aj v rôznych výživových doplnkoch.

Vitamín C účinne bojuje s prechladnutím a chrípkou ale aj s vysokým krvným tlakom, vredmi, začervenanou pleťou, vráskavou kožou, úpalom, artrózou, bielkovinou v moči, problémom s močovým mechúrom, zápachom z úst a mnohými ďalšími zdravotnými ťažkosťami. Vitamín C prispieva k správnej funkcii obranyschopnosti organizmu. Znižuje príznaky vyčerpania a únavy a dopomáha k normálnej tvorbe kolagénu. Taktiež prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zvyšuje vstrebávanie železa.

Prirodzene ho nájdete v citrónoch, pomarančoch a ostatných citrusových plodoch, ale aj v morušiach, čiernych ríbezliach, goji alebo v zelených potravinách ako sú chlorela, zelený jačmeň či spirulina.

Taktiež má skvelé antioxidačné účinky a užívať by ste ho mali aj v období detoxikácie tela, ktorú je dobré preventívne vykonať pred jeseňou a chrípkovým obdobím, aby ste posilnili svoju imunitu a prečistili organizmus.

Zdravá strava každého človeka, by mala obsahovať dostatok potravín s vysokým obsahom vitamínu C.

Všetkého veľa škodí a to platí aj pri vitamíne C. Nemali by ste prekračovať odporúčané dávkovanie, pretože sa ním dokážete ľahko predávkovať. Denné dávkovanie vyššie ako 2000mg môže spôsobovať obličkové kamene, žalúdočné problémy alebo hnačky. Preto užívajte maximálne jednu tabletu denne, v ktorej je obsiahnutých 500mg vitamínu C s postupným uvoľňovaním.

 

Ale ako sú vlastne kolagén a vitamín C prepojené?

Kolagén v ľudskom organizme účinkuje správne len vtedy, ak ho prijímame s vitamínom C. Od vitamínu C závisí prirodzená regenerácia a tvorba kolagénu. To znamená, že sa vám vďaka nemu skôr zregenerujú svaly, napomôžete nám k pevnejším kostiam, posilní šľachy a srdce.

Veľmi dôležitú úlohu zohráva v živote športovcov, ktorí sú namáhaní vysokou fyzickou záťažou. Vďaka svojej pevnosti v ťahu sú kolagénové vlákna hlavnou zložkou pohybového aparátu a kože.

Vitamín C výborne naštartuje tvorbu prirodzeného kolagénu a pomáha vstrebávať ten, ktorý pleti dodávame v strave alebo doplnkoch výživy. Je to vďaka jeho účinným regeneračným a antioxidačným vlastnostiam a schopnosti znižovať v pleti množstvo voľných radikálov.

Viac o dolnkoch výživy , ktoré sa oplatí mať nájdete tu

Kolagén sa však vekom z tela začína vytrácať a treba ho dopĺňať vo forme výživových doplnkov. Aj preto by ste ich mali užívať spolu. Pri nákupe Inca Collagenu u nás dostanete vitamín C ako darček.

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Inca Collagen je výživový doplnok, ktorý pozitívne ovplyvňuje bunkovú obnovu, regeneráciu a výživu pleti, pokožky, nechtov a vlasov.

  • 100% rybí kolagén v prášku na pitie
  • Prémiový trojzložkový kolagén (obsahuje kolagén typu I, II, III)
  • V dennej dávke až 3000 miligramov
  • Najlepší pomer kvality a ceny
  • Overený zákazníkmi

Teraz ku každému nákupu kolagénu vám pridáme vitamín C pre lepšie vstrebávanie ako darček.

49,00 

Inca Collagen si taktiež môžete kúpiť vo všetkých slovenských lekárňach. Dostupné v slovenských lekárňach

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×