Našu imunitu  posilňujú vitamíny a minerály. Medzi ne patrí najmä vitamín  C, ktorý prirodzene  nájdeme v ovocí, no v rôznych ročných obdobiach ho užívame aj vo forme výživových doplnkov.

Vitamín C účinne bojuje nie len s prechladnutím a chrípkou ale aj s vysokým krvným tlakom, vredmi, začervenanou pleťou, vráskavou kožou, úpalom, artrózou, bielkovinou v moči, problémom s močovým mechúrom, zápachom z úst a mnohými ďalšími zdravotnými ťažkostiam. Vitamín C prispieva k správnej funkcii obranyschopnosti organizmu, zníženie vyčerpania a únavy a k normálnej tvorbe kolagénu. Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zvyšuje vstrebávanie železa. Ďalej prispieva k regenerácii redukovanej formy vitamínu E.

Prirodzene ho nájdete v citrónoch, pomarančoch a ostatných citrusových plodoch, ale aj v morušiach, čiernych ríbezliach, goji alebo v zelených potravinách ako sú chlorella , zelený jačmeň či spirulina. Najviac vitamínu C prekvapivo neobsahujú citróny a pomaranče, aj keď aj tie sú tiež dobrým zdrojom.

Taktiež má skvelé antioxidačné účinky a užívať by ste ho mali aj v období detoxikácie tela, ktorú je dobré preventívne vykonať pred jeseňou a chrípkovým obdobím, aby ste posilnili svoju imunitu a prečistili organizmus.

Zdravá strava každého človeka, by mala obsahovať dostatok potravín s vysokým obsahom vitamínu C.

Ten sa hojne nachádza v ovocí, zelenine a bylinkách, a teda aj v čerstvých šťavách a smoothies. Tento vitamín je v tele človeka najčastejšie využívaný zo všetkých vitamínov vôbec. V organizme človeka má nemálo dôležitých pozitívnych funkcií.

Všetkého veľa škodí a to platí aj pri vitamíne C. Nemali by ste prekračovať odporúčané dávkovanie, pretože sa ním dokážete ľahko predávkovať. Denné dávkovanie vyššie ako 2000mg môže spôsobovať obličkové kamene, žalúdočné problémy alebo hnačky. Preto užívajte maximálne jednu tabletu  denne, v ktorej je obsiahnutých 500mg vitamínu C s postupným uvoľňovaním.

 

Ale ako sú vlastne kolagén a vitamín C prepojené?

Kolagén v ľudskom organizme účinkuje správne len vtedy, ak ho prijímame s vitamínom C. Od vitamínu C závisí prirodzená regenerácia a tvorba kolagénu. To znamená, že sa vám vďaka nemu skôr zregenerujú svalu, napomôžete k pevnejším kostiam, posilníte šľachy a srdce. Veľmi dôležitú úlohu zohráva v živote športovcov, ktorí podstupujú vysokej fyzickej záťaži. Vďaka svojej pevnosti v ťahu sú kolagénové vlákna hlavnou zložkou pohybového aparátu a kože.

Vitamín C výborne naštartuje tvorbu prirodzeného kolagénu a pomáha vstrebávať ten, ktorý pleti dodávame v strave alebo doplnkoch výživy. Je to vďaka jeho účinným regeneračným a antioxidačným vlastnostiam a schopnosti znižovať v pleti množstvo voľných radikálov.

Kolagén sa však vekom z tela začína vytrácať a treba ho dopĺňať vo forme výživových doplnkov. Aj preto by ste ich mali užívať spolu. Pri nákupe Inca Collagenu u nás dostanete vitamín C ako darček.

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000777 a objednajte.

Balenie obsahuje 90 000 miligramov hydrolyzovaného kolagénu. Obsahuje 30 zlatých vrecúšok po 3 000 miligramoch. Vydržia vám mesiac.

Teraz ku každému nákupu kolagénu vám pridáme vitamín C ako darček.

45,00 

Inca Collagen si taktiež môžete kúpiť vo všetkých slovenských lekárňach.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language