Inca Collagen je obľúbená značka kolagénu na Slovensku aj v Českej republike. Už od roku 2015 kedy prišiel na trh ako jeden z prvých hydrolyzovaných kolagénov na trhu, si svojím prístupom získal priazeň a dôveru zákazníkov. Inca Collagen už pomohol za ten čas viac ako 100 000 zákazníkom a v budovaní dôvery pokračuje ďalej s novým produktom, kolagénom pre zvieratá s názvom Incapet Collagen.

Za vznikom značky Inca Collagen stojí silná a energická žena Romana Ljubasová, je v skutočnosti vyštudovaná zdravotná sestra.

„Príbeh Inca Collagenu vznikol viac-menej spontánne na mojej dovolenke. Ako to väčšinou na dovolenkách býva, občas sa spálenej pokožke nevyhneme, a tak moje kroky viedli do lekárne, v ktorej mi odporučili kolagénový prípravok pre moju slnkom pobozkanú pokožku. Samozrejme, ako bývalá zdravotná sestra som vedela o dôležitosti kolagénu pre ľudské telo, ale viete, ako to je. Kým si myslíte, že ho nepotrebujete, tak je všetko v poriadku. Vtedy vo mne skrsla myšlienka vytvoriť niečo, čo bude skutočne pomáhať. Presedlala som z právnickej kariéry a vrátila sa späť k zdravotníctvu a pomoci ľuďom. Verte či nie, v danej chvíli sa pre mňa kruh uzavrel a našla som zmysel a radosť v pomoci ľuďom prostredníctvom Inca Collagenu. A tak už 5 rokov je Inca Collagen odpoveďou na mnoho estetických, ale aj zdravotných problémov.“

Inca Collagen je český produkt, zakladá si na kvalite a čistote suroviny, keďže ide o prémiový kolagén, sú dodržané prísne kontroly pri spracovaní a výbere. Vďaka svojej čistote, certifikovanej bioaktivite a preukázaným účinkom je odporúčaný nielen zákazníkmi ale aj odborníkmi z radov lekárov a lekárnikov.

„Dôveru nám vyslovili poprední odborníci z radov lekárov. S Inca Collagenom dnes pracujú traumatológovia, ortopédi, dermatológovia a v neposlednom rade aj estetickí chirurgovia,“ vysvetľuje Romana Ljubasová.

Účinky kolagénu v ľudskom tele sú nepopierateľné, v tele tvorí najväčšiu časť bielkovín, až 30 percent. Ak je ho dostatok, telo funguje ako má a prejaví sa to aj navonok v podobe benefitov pre krásu. Jeho najväčším problémom je to, že už po 25. roku života jeho produkcia z roka na rok klesá a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec. Musíme mu preto k tvorbe dopomôcť.

Práve preto slúžia kolagénové suplementy v bioaktívnej forme ako skvelý prostriedok na doplnenie chýbajúceho, alebo ubúdajúceho kolagénu. Osvedčenou dlhoročnou značkou s množstvom pozitívnych skúseností je morský hydrolyzovaný Inca Collagen v prášku, ktorý si zachováva svoju bioaktívnu, teda živú podobu. Znamená to, že má stále prirodzenú štruktúru helixu (prepletených reťazcov) a tým zaručuje maximálnu možnú mieru prieniku do tela. Takýto kolagén sa vyrába šetrnou metódou hydrolýzy, teda za studena, neprevára sa a nestráca tak svoje skvelé účinky.

Aké sú účinky kolagénu na ľudské telo?

 • Výrazne zlepšuje kvalitu a rast vlasov:
 • Pomáha zabrániť vypadávaniu vlasov – vytvára z nich zdravé a krásne vlasy,
 • Pomáha dodať krásu a lesk vašim vlasom – bojuje proti lámaniu
 • Pomáha zvyšovať hustotu vlasov – ak je kolagénu dostatok vlasy vyzerajú zdravo a krásne
 • Pomáha eliminovať padanie a lámanie vlasov – už nemáte v kúpeľni plnú podlahu vlasov, ako predtým
 • Pomáha zvýšiť hydratáciu a objem vlasov – nemusí sa hanbiť za svoje krátke a lámavé vlasy, zlepšuje ich objem
 • Pomáha regenerovať poškodené končeky a zabraňuje ich štiepeniu – už žiadne rozlámané končeky
 • Pomáha intenzívne hydratovať pokožku a omladzovať pleť – budete sa cítiť fit, lepšie, zdravšie a najmä mladšie
 • Pomáha zjemniť a zredukovať existujúce vrásky – už žiadne starnutie, kolagén je špeciálne určený na elimináciu starnutia
 • Pomáha dodávať pokožke elasticitu a pevnosť – žiadne strie a pomarančová pokožka
 • Zdravé a krásne nechty – žiadne lámavé nechty, nádherne dlhé upravené nechty vďaka dostatku kolagénu
 • Pomáha posilniť štruktúru nechtov – dlhé nechty budú jedinečné, zlepšuje odolnosť voči lámavosti a štiepeniu nechtov, zabezpečuje zdravie a lesk nechtov.
 • Pomáha aktívnemu životnému štýlu – kvalitné bielkoviny hrajú významnú úlohu pri budovaní svalovej hmoty a pri regenerácii po cvičení.

Čo o dopĺňaní kolagénu hovoria odborníci?

„Správne množstvo kolagénu má vplyv na kvalitu kostí a chrupaviek, ovplyvňuje aj kvalitu vlasov, nechtov, zubov a ovplyvňuje i kvalitu pokožky, ktorá je vďaka kolagénu a elastínu, najmä v mladosti, pevná, pružná a zvlhčená. Biologický význam kolagénu je preto veľký,“ píše v autorskom odbornom materiáli, publikovanom v odbornom časopise Medicus news, Dr. Tumová z Katedry farmakológie a toxikológie Farmaceutickej fakulty UK v Bratislave. Kolagén v pozitívnom smere ovplyvňuje naše zdravie i krásu. Zabezpečuje hydratáciu pokožky a stará sa o ňu zvnútra. Podporuje hojenie rán i regeneráciu nechtov či vlasov. Taktiež prispieva k správnej funkcii pohybového aparátu. A ako môžeme naopak pocítiť jeho nedostatok? Pri deficite kolagénu môže dochádzať k prehlbovaniu vrások, zhoršeniu stavu pokožky aj kvality vlasov a nechtov či problémom s kĺbmi.

„Telu dodaný kolagén podporuje výživu kostí a chrupaviek, pomáha hojiť drobné poranenia, zvyšuje pevnosť svalov, šliach, väzív i kože. Dôležité je pritom rozoznávať i pôvod kolagénu. Rybí alebo morský kolagén je považovaný za ten najlepší, pričom je veľmi podobný ľudskému kolagénu, “ vysvetľuje emeritný primár ortopédie MUDr. Milan Čarvaš.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Na čo všetko si dať pri výbere pozor?

Voliť by sme v prvom rade mali klinicky testované produkty, pri ktorých poznáme pôvod kolagénu. Kolagén by mal byť dobre vstrebateľný a čistý, teda bez rozličných farbív, prísad, prímesí a podobne. Prečo je práve táto vlastnosť kolagénu dôležitá, ozrejmuje doktorka Petrová: „Fragmenty kolagénu môžu s rôznymi prímesami reagovať tak, že sa prímesi niekde na fragmenty uchytia. Táto väzba a to, či k tomu dôjde, závisí na type prímesi a na charakteristike prostredia. Táto väzba sa môže v žalúdku rozpadnúť, ale nemusí. Ak prímesi zostanú uchytené, môžu obmedzovať absorpciu. Po prechode do krvného riečiska môžu obmedzovať prienik do buniek, ktoré majú potenciál k spracovaniu fragmentov kolagénu.“

Taktiež dodáva, že je nežiaduce, aby dochádzalo ku kontaktu kolagénu s kyselinou. „Keď sa kolagén v trojzávitnici zmieša so silnou kyselinou, denaturuje sa rovnako, ako sa denaturuje bielkovina vajíčka počas varenia. To znamená, že molekula sa nevratne zmení a stratí schopnosť reagovať na zmeny vnútorného prostredia,“ vysvetľuje doktorka. Kolagén by však nemal byť len čistý, ale rovnako i hydrolyzovaný a biologicky aktívny. Vďaka šetrnému spracovaniu si tak kolagén zachováva štruktúru trojitej špirály, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov. Takýto kolagén je najviac podobný ľudskému kolagénu a pre telo najlepší.

Pri výbere správneho kolagénového doplnku výživy si dávajte pozor aj na uvedené množstvo účinnej látky (tzv. jednotky). Pri výrobe Inca Collagenu sme množstvo účinnej látky konzultovali s mnohými odborníkmi na biochémiu, ktorí nás utvrdili v tom, že 3000 mg je dostatočné množstvo kolagénu, ktoré telo efektívne využije.

„V tele funguje transportný systém a ten má pre svoju látku len určitú kapacitu. Čo naberie, to chráni a dopraví na miesto použitia. Čo nenaberie, je bez ochrany vystavené pôsobeniu hydrolytických (rozkladacích) enzýmov a skončí bez účinku. Účinné množstvo kolagénu bude vždy závisieť na kapacite jeho transportnej bielkoviny a ak dostane organizmus viac, proste ho nevyužije. Od určitého denného príjmu ďalšie zvyšovanie dávky nevedie k lepším výsledkom. Všeobecne platí, že kolagén prijatý organizmom sa prejaví najskôr tam, „kde ide o život“, v hojacich sa ranách, šlachách a kĺboch, kostiach, pokožke, vlasoch, nechtoch a iných miestach v tele,“ dodáva RNDr. Dagmar Petrová.

Inca Collagen je certifikovaný kolagén vhodný aj pre športovcov

Inca Collagen získal certifikát od nemeckého anti-dopingového laboratória Deutsche Sporthochschule v Kolíne, ktorý potvrdzuje jeho úplnú bezpečnosť a nezávadnosť pre použitie u športovcov. Toto laboratórium je brané ako autorita rozhodujúca v otázke dopingovej kontroly pro olympijské hry. Tento certifikát znamená, že sa nemusíte báť užívať náš kolagén ani ako vrcholoví športovci a tiež potvrdzuje, že je Inca Collagen čistý a naozaj kvalitný preparát. Inca Collagen bol vyvinutý tak, aby dokonale spĺňal požiadavky na efektívne vstrebávanie a distribúciu bielkoviny v tele.

Kolagén je prospešný aj počas obdobia materstva

Tehotenstvo a obdobie po pôrode je krásnym, ale aj veľmi náročným obdobím. Budúce aj súčasné mamičky sa musia popasovať s mnohými patáliami tela, ako je ovisnutá koža, strie, mdlá pleť, vypadávanie vlasov, zhoršená kvalita pleti, vlasov a nechtov. Aj keď je Inca Collagen 100% čistá bielkovina vlastná ľudskému telu, potravinové doplnky musia mať, kvôli nariadeniu EÚ, uvedené na obale „Nie je vhodné pre deti a tehotné ženy.“

Ale nezúfajte, po pôrode a počas dojčenia Inca Collagen priamo odporúčame. Poznáme naozaj mnoho mamičiek, ktoré náš kolagén užívali alebo užívajú a majú len pozitívne skúsenosti. Inca Collagen im po pôrode a pri dojčení veľmi rýchlo pomohol dostať sa znovu do výbornej kondície.

Kolagén, ktorý naozaj ľuďom pomáha

Inca Collagen je firma, ktorá sa venuje aj spoločenským rizikám a charite. Romana Ljubasová ako majiteľka značky, vštiepila do filozofie firmy aj kus zo seba, myšlienku vzájomnej pomoci ostatným. Preto značka Inca Collagen podporuje pacientskú organizáciu DEBRA, ktorá zastrešuje komunitu pacientov s chorobou motýlích krídiel, sponzoruje útulok Sloboda zvierat a tiež aj hendikepovaných pacientov, ktorým pomáha hipoterapia.

charita a kolagén

Vyberte si ten správny kolagén

Inca Collagen sa stará o krásu vaše pleti, ktorá je svieža, mladistvá a hydratovaná. Vlasom dodáva lesk a pružnosť, nechty sa menej lámu. Účinky kolagénu ocenia aj starší ľudia a športovci, pretože tak ako overili mnohé vedecké štúdie, kvalitné kolagénové suplementy pôsobia v oblasti pohybovej sústavy a zlepšujú jej funkciu, ako aj chránia kĺby, šľachy a kosti pred opotrebením a zraneniami. Môže tiež pomôcť pri regenerácii po zraneniach a popáleninách. Inca Collagen predstavuje overený produkt, ktorý má obrovské množstvo spokojných zákazníkov a zároveň má svoje pevné miesto na trhu už 5 rokov. Skúste ho aj vy a pocíťte účinky.

Kolagén nie je len pre ľudí

Nedostatkom tejto základnej bielkoviny často trpia aj zvieratá. Benefity pravidelného dopĺňania kvalitného bioaktívneho kolagénu už môžu pocítiť aj vaši domáci maznáčikovia. Značka Inca Collagen totiž priniesla na trh aj prémiový trojzložkový hydrolyzovaný kolagén pod názvom Incapet Collagen, určený pre rôzne druhy zvierat – pre kone, psíkov a mačky. S trochou humoru sa dá povedať, že účinky tohto kolagénu boli otestované na ľuďoch, aby mohli slúžiť zvieratám. Incapet Collagen pomáha napríklad udržať zdravé pohybové ústrojenstvo psov, zdravé kĺby a kosti u koní a zdravú lesklú srsť u mačiek.

Účinky Incapet Collagenu:

 • Pomáha posilniť chrupavky, mäkké tkanivá, kĺby
 • Pomôže spevniť kosti
 • Zlepšuje kvalitu srsti
 • Zlepšuje kvalitu pazúrikov
 • Pomôže posilniť zuby
 • Pomáha pri hojení a regenerácii pokožky pri rôznych kožných problémoch
 • Zlepšuje a napomáha hojeniu rán po rôznych chirurgických zákrokoch a zraneniach
 • Pomáha pri celkovej regenerácii zvierat s vysokou fyzickou záťažou
 • Výrazne pomôže zlepšiť mobilitu starších zvierat
 • Napomôže liečeniu úrazov ako: operácia, krívanie, opuchy kĺbov, bolestivé kĺby, degeneratívne či iné ochorenia kĺbov, dysplázia bedier alebo iná dysplázia, luxácia jabĺčka

Incapet Collagen je určený k dlhodobému podávaniu. Je potrebné prejsť úvodnú 2 až 3 mesačnú každodennú kúru a podľa kondície a veku zvieraťa pokračovať nie denne, ale pravidelne. V období gravidity, po pôrode, či po chorobe a úraze je možné dávky vždy navýšiť.

Pre aké zvieratá je Incapet Collagen vhodný?

Vďaka tomu, že Incapet Collagen je 100% čistý a bez akýchkoľvek iných prísad nespôsobuje zvieratám žiadne tráviace ťažkosti a alergické reakcie. Zároveň ide o morský kolagén, ktorý je veľmi dobre vstrebateľný a zachováva si svoju prirodzenú štruktúru trojitej špirály. Kolagén je vhodný najmä pre psov, mačky, kone a všetky úžitkové zvieratá.

Prečo by mali zvieratá úžívať Incapet Collagen?

Napríklad mnohé veľké plemená psov rastú až príliš rýchlo a ich kĺby a kosti nestačia držať krok. Výberom vhodného krmiva a užívaním správnej kĺbovej výživy preto vieme u mnohých veľkých plemien psov predísť napríklad problémom s kĺbami a následnej dysplázii kĺbov, ktorá spôsobuje psom bolesti a problémy s pohybom najmä vo vyššom veku a často im aj skracuje život. Prevencia je teda najlepšia cesta k zdravým kĺbom a kvalitnému životu.

Jednoducho teda Incapet Collagen pridávajte malým aj veľkým zvieratám do obľúbeného krmiva tesne pred kŕmením. Užívajte si spoločne čas či už pri najrôznejších športových aktivitách, alebo len tak pri povaľovaní sa v peliešku v teple domova. Zlepšite aj vy mobilitu vášho zvieraťa. Nech si šťastné behá a robí vám príjemnú spoločnosť ešte po dlhé roky.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×