jarny detox

Detoxikáciu organizmu je ideálne robiť aspoň raz za rok a práve prvé jarné slnečné dni sú na ňu mimoriadne vhodné. Jarný detox je preto stále populárnejší. Mnohí z nás bojujú práve v tomto období s psychickou aj fyzickou únavou. Aj keď sa snažíme stravovať a žiť zdravo, škodlivé látky z vonkajšieho prostredia sa do našich tiel dostávajú. Telo si s nimi musí poradiť a vylučovať ich potom, močom, stolicou, či dýchaním. Detoxikačným procesom pomôžeme telu zbaviť sa týchto škodlivín z pľúc, pečene, obličiek, lymfatického systému a hrubého čreva efektívnejšie a rýchlejšie.

Ako vám jarný detox pomôže?

  • očistí telo od toxínov
  • dodá mu potrebné živiny
  • zlepší krvný obeh a celkovú regeneráciu organizmu
  • pomôže pri prekonaní fyzickej aj psychickej únavy

Ako na jarný detox?

1. Spíšte si dôvody, prečo chcete jarný detox absolvovať

Keď budete mať jasne zadefinovaný cieľ a smer, pomôže vám to prekonať aj ťažšie chvíle.

2. Vyberte správny čas

Detox je fyzicky aj psychicky náročný proces. Naplánujte si ho na pokojné obdobie v práci aj súkromí, kedy vás nečakajú nejaké stresujúce termíny, ani spoločenské akcie.

3. Detoxikujte viacerí

Dohodnite sa s manželom, kamarátkou, kolegyňou, že naskočíte na jarný detox v rovnakom období. Vo dvojici sa ľahšie podporíte a prekonáte aj krízové obdobia.

4. Zbavte sa nevhodného jedla

Urobte detox aj vašej chladničke a špajzi a zbavte ju všetkého nevhodného jedla, ktoré by vás mohlo lákať aby ste detox porušili. Sladkosti, vyprážané jedlá, mäso, mliečne výrobky, údeniny, kofeín a alkohol musia ísť aspoň dočasne preč. Na ich spracovanie je nutné veľké množstvo energie a zaplavujú naše telo konzervantmi a chemikáliami.

5. Zásobte sa správnymi potravinami

Keď bude chladnička vyčistená, naplňte ju potravinami, ktoré vám pri detoxe pomôžu najefektívnejšie: Ideálna je čerstvá zelenina (okrem zemiakov a škrobov) a úplne najlepšia je tá zelená. Listová zelenina obsahuje chlorofyl, ktorý pomáha čistiť telo. Je to prírodný antioxidant. Vysoký obsah telu prospešných látok obsahujú aj takzvané superpotraviny, ako je spirulina alebo chlorella. Pridajte do svojho jedálnička ovocie (najmä citróny a grepfruity kvôli vitamínu C), morské riasy, celozrnné (ideálne bezlepkové) obilniny, strukoviny, semiačká. Jesť by ste mali každé 3 hodiny.

6. Dodržujte pitný režim

Pitný režim je pri detoxe extrémne dôležitý. Ak nemáte dostatok tekutín, toxíny ostávajú v tele a namiesto vyplavenia sa vám ukladajú do tukov. Pite filtrovanú vodu, čerstvé šťavy a bylinkové čaje. Dostatočný pitný režim vám pomôže aj prekonať chute na nezdravé jedlá.


7. Podporte detox výživovými doplnkami

Vitamín C je pomocníkom pre pečeň. Spolu s ňou ničí v tele toxíny a je tak skvelou súčasťou jarného detoxu. V období detoxikácie je preto mimoriadne dôležité dopriať si ho v čo najväčšom množstve. Vitamín C pomáha aj efektívnejšiemu vstrebávaniu kolagénu. Jeho nedostatok sa pri jarnej únave prejavuje zvädnutou pleťou, lámavými nechtami, bolesťami pohybového aparátu a vysušenými vlasmi.

Naštartujte ozdravnú kúru pre svoj organizmus aj extra dávkou kolagénu. Prirodzene ho nájdete v huspenine, rybách, orechoch a červenej a zelenej zelenine. Po 25. roku života sa zásadným spôsobom znižuje tvorba vlastného kolagénu v tele a treba mu pomôcť aj výživovými doplnkami. Inca Collagen je 100% prírodný kolagén z morských rýb, hydrolyzovaný a bioaktívny. Najviac sa tak podobá prirodzenému ľudskému kolagénu a telo ho najefektívnejšie príjme presne tak, ako keby si ho samo vyrobilo. Odvďačí sa vám sviežou vypnutou pleťou s redukovanými vráskami, pevnými nechtami, hustejšími vlasmi a lepším pohybom.

Doprajte si aspoň týždeň intenzívneho detoxu a uvidíte ako sa vaše telo naštartuje po psychickej aj fyzickej stránke. Základ je len vydržať. Výsledok bude stáť za to.

 

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

 

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×