Milujeme marec, pretože je znamením toho, že jar je už vo vzduchu. Kým je príroda ešte pod snehovou perinou, naše telo sa už začína pripravovať na príchod jari. Možno už aj vy s nedočkavosťou čakáte, kým začnú vykukovať prvé snežienky a začujete štebot vtákov, no na druhej strane, mali by ste sa zamerať aj na seba!

Energia, ktorú sme spotrebovali počas zimy a „nezásobili“ sa novou, si žiada svoju daň – a to v podobe jarnej únavy. Po dlhom chladnom období je naše telo vyčerpané kvôli nedostatku slnečného žiarenia, ale tiež aj v dôsledku nedostatku vitamínov a minerálov, ktoré sme nášmu telu akosi zabudli dopĺňať. Ktoré to sú?

Vitamín D pre dobrú náladu, lepšie libido a silné kosti

Počas zimy je pôsobenie slnečného žiarenia menej intenzívne, než v lete. Z tohto dôvodu nie je naše telo zásobované vitamínom D, ktorý je rozhodujúci pre produkciu hormónov, reguluje hladinu vápnika v krvi a navyše má protizápalové a antidepresívne účinky.

Okrem toho, vitamín D ovplyvňuje aj kardiovaskulárny systém a je čiastočne zodpovedný za rast nových buniek. Funguje aj ako prevencia pred rakovinou a výskumom bolo dokonca preukázané, že tento vitamín má pozitívny účinok a slúži na prevenciu pred Crohnovou chorobou (zápalové ochorenie čriev).

A aby sme nezabudli, tak ovplyvňuje aj našu náladu. Určite ste už na sebe odpozorovali, že počas slnečného dňa máte lepšiu náladu, pretože vás slnko, takpovediac, dobíja. Aj za to môže vitamín D, ktorý si počas zimného obdobia môžete doplniť prostredníctvom stravy. Stavte teda na morské ryby, vajcia, zelené rastliny, celozrnné obilniny atď.

Podporte svoj imunitný systém vitamínom C a B

Na konci zimy a začiatkom jari dostáva náš imunitný systém poriadne zabrať. Hlavnou príčinou je striedanie teplôt, ktoré majú nezanedbateľné výkyvy. Určite sa budeme opakovať, avšak vitamín C je prirodzeným posilňovačom imunitného systému. Jeho nedostatok sa môže prejaviť jarnou únavou alebo slabosťou, ale rovnako aj zápalmi či metabolickými poruchami.

Keďže ľudské telo nedokáže samo syntetizovať tento vitamín, je potrebné siahnuť po externých zdrojoch, ako je rakytník, špenát, čierne ríbezle, brusnice, ktoré patria medzi prírodné zdroje, nesmierne bohaté na vitamín C. Poprípade vyskúšajte trik ázijských krajín, kde pridávajú limetkovú alebo citrónovú šťavu na dokončenie vývaru. Takáto mierne kyslá chuť je zdrojom zdravia a energie.

B-komplex je dôležitý hlavne počas metabolických procesov a tiež zabezpečuje optimálnu funkciu nervového systému. Ten si môžete rovnako doplniť prírodnou formou prostredníctvom pšeničných klíčkov alebo cibule, cesnaku, zeleru a inej koreňovej zeleniny.

Ak si chcete posilniť imunitný systém, tak určite nezabúdajte aj na dostatočnú hydratáciu, a teda pitný režim!

Porazte jarnú únavu každým dúškom

Jarná únava – to nie je len nedostatok energie, nechuť do práce, nevládnosť a potreba spánku 24 hodín denne. Jarná únava sa môže prejaviť aj na našej pleti. Neuveríte, ale je to skutočne tak. Kým sme počas zimy nevykonávali žiadne náročné aktivity, tak sme zabúdali aj na pitný režim a dostatočnú výživu, vďaka čomu môže naša pleť vyzerať mdlo a bez života.

Vedeli ste, že kolagén nie je potrebný len pre naše zdravie, ale aj pre našu pokožku? Totižto kolagén, respektíve kolagénové vlákna, pomáhajú pokožke udržať si svoju pevnosť a pružnosť, ale tiež pomáhajú predchádzať vzniku vrások, tvorbe akné či čiernych bodiek.

A dokonca, vedeli ste, že úbytok kolagénu môže aj bolieť? V podstate platí, že s každým úbytkom kolagénu dochádza k problémom s pohybovým aparátom – totižto znižuje ochranu chrupaviek a šliach, kvôli čomu dochádza k ich opotrebeniu.

Avšak, táto zázračná bielkovina dokáže oveľa viac! Kto z nás by netúžil po krásnych a hustých vlasoch, ktoré vídame v televízii – v reklamách na šampóny? Pevné, husté, lesklé a hlavne zdravé vlasy sú snom určite každého z nás. Avšak, ich kvalita je ovplyvňovaná nielen genetikou, ale aj počasím či prostredím, v ktorom sa nachádzame. Čím viac negatívnych faktorov na nich pôsobí, tým sa môže ich kvalita zhoršovať. A rovnako to platí aj po zime! Časté striedanie studeného prostredia a vykúrených miestností spôsobilo, že sú teraz úplne bez života. Prinavráťte im lesk a žiaru kolagénom! Kolagén totižto pomáha zlepšiť ich kvalitu tým, že ich posilňuje – vlasy sa vďaka nemu nelámu, krásne sa lesknú, držia si svoj objem a dokonca, kolagén zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov.

Jarná únava pôsobí azda na každý kúsok nášho tela. S nástupom teplejších dní, kedy nastáva pokles našej aktivity, dochádza aj k strate kvality našich nechtov. Sú krehké, lámu sa a dokonca sa môžu šúpať, a to je nočná mora každej ženy. Avšak zúfať nemusíte, pretože v každom dúšku Inca Collagenu je obsiahnutých 3000 mg účinného hydrolyzovaného kolagénu, ktorý výrazne zlepšuje nielen kvalitu nechtov, vlasov, ale aj pleti či nášho celkového zdravia.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Článok uverejnil aj web kamzakrasou.sk. 

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×