Vrásky sa týkajú aj mužov

Ak ste si doteraz mysleli, že starnúca pleť, či problémy s vypadávaním vlasov trápia len nežnejšie pohlavie, musím vás vyviesť z omylu. Nedostatok kolagénu a s ním súvisiace prejavy sú s pribúdajúcim vekom úplne prirodzeným javom i u mužov! A práve úbytok kolagénu, ku ktorému (aj) v mužskom tele vekom postupne dochádza,  je vo veľkej miere zodpovedný nielen za vznik prvých vrások, ale aj obávané rednutie vlasov, zníženie pružnosti šliach a svalov, či oslabenie svalstva. Bohužiaľ, vyhnúť sa mu nedá, je súčasťou prirodzeného procesu starnutia.

Kolagén v tele vekom ubúda. Bez ohľadu na pohlavie!

Vedeli ste, že kolagén, základná stavebná bielkovina podporných tkanív, kostí, šliach, väziva a kože, tvorí asi 30% všetkých bielkovín v tele? Veru tak. Kým ho máme v tele dostatok, vyživuje pokožku, vlasy   zlepšuje  pohyblivosť svalov  a bráni  starnutiu  kĺbnych štruktúr a  tkaniva. Po 25. roku života sa zásadným spôsobom znižuje tvorba vlastného kolagénu (bez ohľadu na pohlavie). To nie je veľmi potešujúca informácia, však? Dobrá správa však je, že si ho môžete pravidelným užívaním v tele doplniť, a zachovať tak nielen pokožku či vlasy.

Dôležitý pre manažérov aj pre športovcov

Sedavý spôsob zamestnania, či naopak aktívny štýl života sa nutne musia niekde podpísať, bez ohľadu na vek. Či už sedíte pred počítačom, alebo si naopak dávate do tela vo fitku, na lyžiach či snowboarde, vaše kĺby i svaly dostávajú poriadne zabrať. Ak aktívne športujete, je to určite to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť. Každý šport, aj ten rekreačný, je však zároveň záťažou pre vaše kĺby! Chrupavka musí totiž pri športe odolávať intenzívnemu zaťaženiu, čím vznikajú mikrotrhliny, a môže dôjsť až k jej mechanickému opotrebovaniu, bolestiam kĺbov a rozvoju artrózy. Doplnením kolagénu môžete účinne predchádzať mechanickému opotrebovaniu kĺbov a chrupaviek, a tým mnohým menovaným problémom.

Nečakajte, až vás začne bolieť celé telo. Pomôžte si kolagénom

Aby vám pohyb skutočne prospieval bez ohľadu na vek, mali by ste si dobre všímať varovné signály svojho tela a nečakať, kým sa dostaví bolesť. Prevencia a s tým spojené užívanie kvalitných kolagénových prípravkov je tou najlepšou formou, ako si môžete udržať zdravie a pohyb bez bolestí aj z dlhodobého hľadiska. Pravidelné užívanie kvalitného, vysoko koncentrovaného hydrolyzovaného Inca Collagenu vám zároveň môže pomôcť výrazne zredukovať aj všetky príznaky starnutia.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

 

Ľubica Kubičková

O autorovi:

Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×