Ani si presne nepamätám, prečo som sa rozhodla pre tento kolagén. Už pred 5 rokmi som začala brať výživové doplnky s kolagénom kvôli bolesti v kolenách, neskôr som si dopomohla kyselinou hyaluronovou.

 O Inca Collagen som čítala viacero recenzií a tie ma utvrdili v tom, že si chcem spraviť vlastný názor.
Viete, po tom všetkom skúšaní a testovaní kozmetiky a iných rôznych produktov sa už len tak ľahko nenechám nalákať a myslím, že ani ten sugestívny efekt u mňa až tak nefunguje. Síce dúfam, že keď si kúpim niečo drahšie, bude to účinkovať, ale staviam sa k tomu pragmaticky a kriticky a skôr v zmysle: “Uvidíme, čo dokážeš. Či potešíš, alebo si ťa už nikdy nekúpim.” A tak som vyskúšala trojmesačnú kúru, ktorá je odporúčaná ako minimum na spozorovanie nejakých výsledkov. Investícia približne 120 €. Oplatilo sa?
1. Intenzívne a hlboko hydratuje vašu pleť. Ťažko posúdiť, pretože by som si neodpustila, keby som nepoužívala krémy a spoliehala sa iba na kolagén. Moja pleť je naozaj hydratovaná, pružná ako aj pokožka celého tela. Mám príjemný pocit pleťovej rovnováhy.
2. Zvýši elasticitu vašej pokožky. Súvisí s bodom 1.
3. Vyhladí drobné vrásky. Povedala by som, že toto sa mu podarilo. Používam síce očný krém, ale nie je anti-age a ani protivráskový. Iba hydratačný a výživný. No a tie moje drobné mimické vrásky okolo očí sú naozaj menej výrazné a akoby ich bolo menej. Stále tam sú (nie, neprestanem sa usmievať alebo robiť grimasy len preto, aby som nemala vrásky), ale ak si dobre pamätám, tak pred pár mesiacmi boli o čosi viditeľnejšie ako dnes.
4. Spomalí starnutie vašej pokožky. Súvisí s bodom 3. Zároveň túto jeho schopnosť neviem ešte až tak dobre ohodnotiť, možno o 10 rokov, keď sa budem blížiť k 40-tke.
5. Zosvetlí pigmentové škvrny. Nemám (aspoň som si nevšimla) pigmentové škvrny, no je pravda, že pokožka je zjednotenejšia.
6. Dodá krásu vašim nechtom a vlasom. Súhlasím, hoci za to, že moje vlasy nevyzerajú ako slama vďačím najmä mojej kaderníčke. Na druhej strane jedna návšteva salóna približne každých 6 týždňov neurobí zázrak na celé obdobie, takže je nutná aj domáca starostlivosť. Pokiaľ ide o nechty – tak tie sa držia celkom statočne, to som až prekvapená.
7. Pomáha zosvetliť a vyhladiť strie. Áno, ale nečakajte zázrak na počkanie. Pri mojich váhových výkyvoch (pred svadbou takmer pod 60 kíl a teraz… ani nehovorím.. ako malé prasa) som mala hlavne na bokoch výrazné ružové strie. Po 3 mesiacoch už nie sú ružové, ale biele až telové a pokožka je hladšia. Niektoré strie sú dokonca menej výrazné, no nezmizli úplne. Neviem, či by pomohlo dlhodobé užívanie (rok a viac), predsa len, strie sa netvorili iba 3 mesiace, takže 3 mesiace je málo na boj proti nim. Ale nejaký ten pozitívny výsledok tam je (verím, že odpustíte absenciu fotodôkazu, no hanbila by som sa).
8. Regeneruje nechty a vlasy a zabraňuje nadmernému vypadávaniu. Áno. Pri vlasoch mu však znova nemôžem pripísať celkový úspech. Vypadáva mi podstatne menej vlasov ako napr. minulý rok v tomto čase, ale vypadávajú. Tiež mi vyrastajú malé vlásky. Zároveň s kolagénom používam stále kúru Matrix a striedam ju s Milvou, takže výsledok je kombináciou účinkov. Pokiaľ ide o nechty, tak v tomto mu pripisujem plný zásah. Nepamätám si, kedy som mala také bezproblémové nechty (dúfam, že som to práve nezakríkla a zajtra sa mi všetky nepolámu). Sú dlhé, pevné a pružné a nemajú žiadne nežiaduce farebné škvrny.
Nemyslím si, že sa niekto spoľahne iba na účinok kolagénu a prestane používať pleťové a telové krémy či rôzne vlasové a nechtové prípravky. Kolagén však dopomáha zlepšovať efekt a prispieva k celkovej harmónii. Nemôžem veľmi porovnávať s inými kolagénmi, keďže som toho v tejto oblasti veľa nevyskúšala. Z účinkov Inca Collagen-u po 3 mesiacoch užívanai som síce neopadla od úžasu, no ani nesklamal a neľutujem peniaze, ktoré som doňho investovala. Zafungoval tam, kde som potrebovala a pre ostatné a efektívnejšie účinky by bola zrejme vhodnejšia dlhodobá kúra (viac ako 6 mesiacov).
Pokračovala by som v kúre? Rozhodne áno 😉
Celú recenziu si môžete prečítať na Katkinom blogu.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×