Navrstvíme oblečenie, natiahneme hrubý kabát alebo zateplenú bundu, obujeme si teplučké čižmy, no a samozrejme, zakončíme to čiapkou a rukavicami. Áno, možno vyzeráme 2x väčšie ako v skutočnosti, ale za ochranu pred mrazom to stojí. Jeden kúsok na našom tele ale zostáva odhalený a takpovediac napospas nástrahám zimného počasia. Je ním naša pleť, ktorú by sme však chceli mať aj v zime zdravú, žiarivú a porcelánovo čistú. Ako na to?

Hydratácia

Keď nie sú vonku 30tky a naše telo neprahne po vode, ľahko skĺzneme k tomu, že si zabúdame pravidelne dopĺňať tekutiny. Majte vždy na očiach džbánik s čistou vodou, aby ste sa napili, keď sa naň pozriete. Praktická je tiež príručná fľaška s vodou, ktorú ľahko schováte do kabelky a máte ju tak všade so sebou.

Výbornou formou, ako hydratovať pleť, sú tiež potraviny bohaté na vodu. Úplným favoritom je šalátová uhorka, ktorá sa aj v zime hodí ako príloha k mäsu alebo rybe. Siahnite tiež po paradajkách a ovocí všetkého druhu.

Hydratáciu neuveriteľným spôsobom podporuje aj kolagén, ktorý pomáha uchovávať v pleti vodu, a tá je vďaka nemu žiarivejšia, plnšia, vypnutejšia a bez suchých vrások. Týmto spôsobom zvýšená hydratácia zjednocuje farebný tón pleti a vyhladzuje jej textúru.

Čistenie a ochrana

Žiadna pleť nebude vyzerať zdravo, ak nebude dôkladne čistá. Prvým krokom je, samozrejme, odlíčenie. Najlepšie micelárnou vodou, ktorá vyhovuje vášmu typu pleti. Druhým krokom je umytie tváre čistou a čo najstudenšou vodou. Tým podporíte prekrvenie tváre. Raz do týždňa alebo pri pocite nadmerného znečistenia pleti, napríklad po upratovaní, je vhodné použiť peeling alebo čistiacu masku.

Ako sme spomínali na začiatku, pleť na tvári je tá časť nášho tela, ktorú vystavujeme mrazu priamo a bez ochrany. Ale nemusí tomu byť tak úplne. Na čistú pleť naneste kvalitný podkladový krém, ideálne s ochranným UV faktorom, pretože slnko je v zime rovnako nebezpečné ako v lete. Nebojte sa použiť v zime kvalitný make-up, ktorý okrem toho, že krásne zjednotí pleť, vytvorí aj akúsi ochrannú bariéru proti mrazu.

Výživa

Počas najkrajších sviatkov roka sme sa veľmi zdravo nestravovali, však? Vysmážané jedlá, majonézové šaláty a veľa veľa sladkého. Nebojte sa, žiadne kázanie, že by ste teraz mali chrúmať mrkvu. Ale všetko s mierou, pretože nezdravé jedlá a veľa sladkostí sa hneď odrazia na našej pleti, najčastejšie sa objavia nepekné vyrážky. Naložte si teda počas zimy na tanier aj kvalitné tuky, napríklad lososa a avokádo, ktoré pomôžu bojovať so suchou a mrazom namáhanou pokožkou. Uistite sa, že prijímate aj dostatok vitamínu C, ktorý je kľúčový pre správne využitie kolagénu. A keď už sme pri kolagéne, tento zázrak medzi doplnkami výživy vám nesmierne uľahčí starostlivosť o pleť počas zimy. Prečo?

Kolagén tvorí až 70% všetkých bielkovín kože. Ak je ho nedostatok (s vekom prirodzene ubúda) pleť je oslabená, dehydrovaná, objavia sa mimické vrásky a pleť stráca zdravý vzhľad. Najideálnejšie a najjednoduchšie je doplniť pleti kolagén zvnútra v takej forme, aby ho naše telo dokázalo využiť. Otestujte Inca Collagen – je to výživový doplnok, v jednom balení nájdete 30 vrecúšok 100% čistého morského kolagénu bez prísad. Je bio-aktívny, to znamená, že má rovnakú molekulárnu štruktúru ako kolagén v našom tele. Vstrebáva sa preto rýchlo a efektívne. Úplne vylieči suché vrásky, pleť bude vďaka nemu pevnejšia, vypnutá, hydratovaná a hladká.

Výhody

100% morský kolagén bez prísad, ktorý naozaj funguje
Prémiový trojzložkový kolagén z overených zdrojov (obsahuje kolagén typu I, II, III)
Bioaktívny (živý) kolagén, ktorý sa výborne vstrebáva
Denná dávka obsahuje 3 000 mg účinného hydrolyzovaného kolagénu
Hydrolyzovaný morský kolagén Inca Collagen
Skvelo rozpustný vo vode - nehrudkovatie ako iné
Samostatne balená denná dávka pre zachovanie účinku
Nemaskovaný sladidlami, farbivami ani ochucovadlami
Kolagén overený zákazníkmi s výbornými recenziami

Ako vám pomôže:

• spevňuje hlboké vrstvy pokožky a tým ju vypína
• vypĺňa a vyhladzuje vrásky tak, že sú menej viditeľné
• pomáha uchovávať v pleti vodu – vďaka čomu je žiarivejšia, plnšia a vypnutejšia
• zjednocuje farebný tón pleti a vyhladzuje jej textúru

Prečo iba krémovať nestačí?

Pýtate sa, prečo kolagén užívať vnútorne, ak váš drahý krém už kolagén obsahuje? Odborníci sú v tomto smere skeptickí. Nečakajte preto, že výrobok s obsahom kolagénu prenikne do hlbších vrstiev kože. Hoci kolagénové krémy dočasne dodajú pocit hladkej a hydratovanej pokožky, kolagénové supermolekuly sú priveľké na to, aby ich bolo možné absorbovať pokožkou. Práve preto nie sú krémy ani zďaleka také účinné ako kolagénové nápoje. Takže suma sumárum – kvalitným krémom určite nič nepokazíte, a svojej pleti dodáte mnoho prospešných živín, ale kolagén si najúčinnejšie doplníte iba zvnútra. Najlepšie jeho pitím!

Vďaka Inca Collagenu nástrahám zimy bez problémov odoláte.

A dámy, nezabudnite si ho zaželať (alebo kúpiť) k akémukoľvek sviatku!

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×