Čím to je, že v zime sú naše vlasy zrazu vysušené, akoby bez života?

Už je to raz tak. V zime trpí naša koruna krásy akútnym nedostatkom vlhkosti. Súvisí to hlavne s tým, že prijímame výrazne menej tekutín než počas roka (schválne – skúste si spočítať, koľko pohárov vody ste dnes vypili, a myslím, že mi dáte za pravdu). K tomu si pripočítajte prudké zmeny teploty, kedy z vykúrených miestností prechádzame rovno do prírodnej mrazničky. A hoci si to počas chladných dní neuvedomujeme, negatívny vplyv na ich kvalitu má v zime aj UV žiarenie, najmä ak ju (ako správne milovníčky zimných športov) trávime na horách. Aby toho nebolo málo, na kvalite našej hrivy sa podpisuje aj nedostatok vitamínov a dôležitých živín, pretože nekonzumujeme toľko ovocia a zeleniny ako v lete. Podčiarknuté, sčítané, vlasy nám v zimnom období zrazu výrazne viac padajú, sú slabšie a bez lesku. Čím sme staršie, tým sa tento problém ešte zhoršuje. S pribúdajúcim vekom nám totiž prudko ubúda kolagén, najdôležitejšia stavebná bielkovina v našom tele, ktorá sa stará nielen o krásnu pleť a pružné nechty, ale dokáže zázraky aj s našou hrivou. A keď je ho už v našom tele málo, zázraky sa proste nekonajú…

Jedno je isté. V zime naše vlasy potrebujú vnútornú výživu

Kvalitná vlasová kozmetika dokáže výrazne pomôcť, no nie je všemocná. Naše vlasy jednoducho potrebujú výživu aj z vnútra, a to najmä v zime. Najlepšie, čo môžete pre svoje vlasy v tomto období urobiť, je naservírovať im potrebné živiny rovno na tanieri. Teda, presnejšie skôr v pohári. Moja rada totiž znie: dodajte si pravidelným pitím práve KOLAGÉN, a nemusíte sa diviť, ak budú vaše vlasy už onedlho pružnejšie, odolnejšie a lesklejšie! Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že pokiaľ majú vlasy dostatok kolagénu, majú aj väčší objem a menší sklon padať a lámať sa. A tak aj nástrahám zimy bez problémov odolajú.

Doplňte si v zime kolagén, a vaše vlasy vám na jar poďakujú

Aby ste na pocit radosti z krásnych a zdravých vlasov nemuseli čakať dlho, vyberte si 100% prírodný bio-aktívny Inca kolagén. Prečo? Pretože stačí jeden pohár Inca kolagénu denne, a výsledky sa (vďaka mimoriadne vysokej koncentrácii v dennej dávke) dostavia skôr, ako by ste čakali 🙂

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Ako sa správne starať o vlasy v chladnom počasí?

Samozrejme, v zime naše vlasy potrebujú okrem pravidelnej dávky kolagénu aj špeciálnu starostlivosť, aby dokázali bez ujmy prežiť nástrahy chladnejšieho počasia. Ak ste si teda už zaobstarali svoju krabičku Inca kolagénu, skontrolujte si ešte (len tak pre istotu), či svojim vlasom v zime skutočne dávate všetko, čo potrebujú, a pri ich úprave sa nedopúšťate zbytočných chýb.

Desatoro zimných „vlasových“ prikázaní:

 

  1. Snažte sa obmedziť umývanie vlasov, predídete tak zbytočnému vysušovaniu pokožky.
  2. Vlasy si umývajte iba vlažnou, nikdy nie horúcou vodou.
  3. Vyhýbajte sa fénovaniu. V prípade, že musíte vlasy vyfénovať, použite studený vzduch.
  4. Obmedzte žehlenie a kulmovanie.
  5. Aspoň raz do týždňa si doprajte vlasovú masku.
  6. Zásadné zmeny vo farbe či melírovanie odložte radšej na leto.
  7. Ak vás dlhší pobyt vonku, či prechádzka po studenom vzduchu, určite si nasaďte aj čiapku.
  8. Na horách chráňte vlasy pred UV žiarením používaním vlasových prípravkov s UV filtrom.
  9. Nepoužívajte zaťažujúce vlasové stylingy, (gély, vosky a šampóny) s obsahom silikónu.
  10. Na mastné vlasy používajte bylinné šampóny a šampóny s neutrálnym PH.
Ľubica Kubičková

O autorovi:

Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×