vitamín C a imunita

Pod náporom správ o aktuálnej pandémii koronavírusu skúsme zachovať chladnú hlavu a dodržiavať všeobecné odporúčania autorít. Popri tom rozhodne neuškodí posilňovať si imunitu. Práve sila a odolnosť nášho organizmu totiž pri vírusových ochoreniach rozhoduje. Stále pritom platia tie isté pravidlá: zdravá životospráva, dostatok vitamínu C, pohyb a otužovanie.

Starý dobrý kamarát? Vitamín C!

Pre odolnosť tela je tento antioxidant nesmierne dôležitý, jeho zásoby si však telo nevie ukladať. Práve preto ho musíme denne dopĺňať. A to najmä v čase akútnych infekčných ochorení – vtedy má telo omnoho vyššie nároky na vitamín C.

Prečo je pre telo taký dôležitý? Prispieva k správnej funkcii obranyschopnosti, pomáha v boji proti chrípke, prechladnutiu, ale aj vysokému krvnému tlaku, odbúrava únavu, zlepšuje vstrebávanie železa a chráni bunky v tele pred voľnými radikálmi. Potraviny bohaté na vitamín C sú hlavne paprika, citrusy, kiwi, kel, kapusta, zelené vňate, ale napríklad aj chren. Len s pomocou pár druhov ovocia a zeleniny si môžete namixovať zdravé smoothies, ktoré vaše telo v čase vírusových ochorení určite ocení.

Najmä v čase jesene, zimy a začiatku jari ale nie je jednoduché naplniť vysoké nároky tela na vitamín C len pomocou stravy. Z nej sa nedostáva dostatok céčka do krvi. Vtedy prichádzajú na rad výživové doplnky s vitamínom C.

Vedeli ste, že vitamín C má veľa spoločné aj s kolagénom?

Podporuje nielen tvorbu vlastného kolagénu v tele, ale aj vstrebávanie kolagénu prijatého zvonka. Práve dvojica kolagén s vitamínom C sú pre telo ako elixír života – vitamín C sa stará o celkovú imunitu a podporuje kolagén, ktorého úlohou je zaistiť regeneráciu organizmu. „Telu dodaný kolagén podporuje výživu kostí a chrupaviek, pomáha hojiť drobné poranenia, zvyšuje pevnosť svalov, šliach, väzív i kože,“ vysvetľuje emeritný primár ortopédie MUDr. Milan Čarvaš.

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Ani s vitamínom C to ale netreba preháňať, postačí 500 miligramov denne. Práve takúto dennú dávku má vitamín C od Inca Collagen, presne podľa odporúčaní odborníkov. “Vitamín C je prirodzeným zdrojom, ktorý zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Telo vstrebe maximálne od 200 do 500 miligramov denne. Nemá zmysel brať vyššie dávky,” objasňuje internistka Etela Janeková. Okrem toho telo nadbytok vitamínu C jednoducho vylúči v moči.

Zdravá strava a dostatok spánku

Tieto dva body sú základom zdravej životosprávy, ktorá vedie k lepšej imunite. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, zdravé bielkoviny a pokrmy bez priveľkého množstva rafinovaných cukrov či stužených tukov. Vyhýbajte sa polotovarom a radšej si pripravte zdravé jedlá doma. Pite dostatok vody, odborníci hovoria o množstve 1,5 až 2 litrov vody a nesladených nápojov denne. A pokúste sa dodržiavať 8 hodín spánku a eliminovať stres na minimum. Pomôže vám joga, meditácie či obľúbené hobby, vďaka ktorému odpútate myseľ od stresu.

Čerstvý vzduch a pohyb

V období hrozby epidémie síce vláda odporúča ostať doma a von vychádzať len na nevyhnutný nákup ale aj krátka prechádzka denne na slnku pomôže aj tvorbe vitamínu D. A nezabúdajte, že aj k zdravému pohybovému aparátu vám pomôže kolagén, ktorého účinok podporíte vitamínom C! Kolagén má pri športovej aktivite obrovský význam pre regeneráciu svalov a pohybového aparátu.

Otužujte sa každý deň

Postupné navykanie tela na chlad zvyšuje jeho odolnosť. Môžete sa otužovať aj v sprche striedaním teplej a studenej vody. Prekrví to telo a pokožku, budete sa cítiť vzpružení a plní energie.

Nezabúdajte: odolnosť organizmu by ste takto mali budovať celoročne, nie len počas besnenia vírusových epidémií. Ale aj vďaka týmto radám môžete lepšie zvládnuť toto ťažké obdobie. Tak, ako kolagén spája bunky v tele a vitamín C mu v tom pomáha, tak aj vy sa spojte s rodinou a pomáhajte si.

Prajeme vám veľa zdravia.

Inca Collagen je výživový doplnok, ktorý pozitívne ovplyvňuje bunkovú obnovu, regeneráciu a výživu pleti, pokožky, nechtov a vlasov.

  • 100% rybí kolagén v prášku na pitie
  • Prémiový trojzložkový kolagén (obsahuje kolagén typu I, II, III)
  • V dennej dávke až 3000 miligramov
  • Najlepší pomer kvality a ceny
  • Overený zákazníkmi

Teraz ku každému nákupu kolagénu vám pridáme vitamín C pre lepšie vstrebávanie ako darček.

49,00 

Inca Collagen si taktiež môžete kúpiť vo všetkých slovenských lekárňach.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×