inca collagen

O zázračných účinkoch kolagénu som toho už prečítala mnoho. A zopár (veruže už vyše 20) článočkov o kolagéne aj sama napísala. Aj preto som jednoducho MUSELA (rozumej veľmi, naozaj veľmi chcela) Inca Collagen vyskúšať na vlastnej koži. A výsledok? Nech sa páči. Ako by povedala moja trojročná dcérka: „TA DÁ“ – tu je moja skúsenosť!

Čo som očakávala – alebo zázraky sa dejú, ak im dáte čas

Inca Collagen som začala užívať (plus mínus) pred šiestimi mesiacmi. Čo som od neho očakávala? Veľa. A veľa som aj dostala. Nemyslite si však, že výsledky sa dostavia len tak cez noc. Zázraky sa dejú, ale nie na počkanie.

Kolagén sa v našom tele s pribúdajúcim vekom vytráca postupne, takže to chvíľku trvá, kým si opäť doplníte zásoby na úroveň “ako zamlada”. Ja som Inca Collagen počas 5 mesiacov užívala skutočne poctivo, vrecúško každý deň, spoločne s vitamínom C, tak ako odporúča výrobca. Prvé viditeľné výsledky by sa mali dostaviť najneskôr po 3 mesiacoch pravidelného užívania. A aj sa dostavili, takže sa u mňa sa však časom vyvinula “kolagénová závislosť”, a s užívaním som bez prestávky pokračovala aj ďalšie dva mesiace (napriek tomu, že výrobca odporúča po 3 mesiacoch pauzu, keďže by ste mali byť po tejto dobe už dostatočne “zakolagénovaní”). Samozrejme, účinky sa u každého prejavia inak, ale tu je zopár dôvodov, pre ktoré som si Inca Collagen zamilovala ja:

1. Pretože som (takmer) vegetariánka

“Uvarený” hovädzí, alebo bravčový kolagén by som teda nikdy do úst nevzala. Ryby naproti tomu milujem. Takže, keď som sa dozvedela, že Inca Collagen je vyrobený z najkvalitnejších morských rýb, a navyše za studena, nemala som nad čím váhať.

2. Po Inca Collagene mi NAOZAJ začali rásť vlasy

Prvý mesiac som výsledky spozorovala, na moje veľké prekvapenie, na mojich vlasoch. Už som na inom mieste spomínala, že po nemenovanej “práškovej” diéte som prišla nielen o nadbytočné kilogramy, ale aj o polovicu vlasov, ktoré mi doslova vypadali (preto vám, milé dámy, tento druh diét skutočne neodporúčam).

Skúšala som zinok, testovala drahé vlasové kúry a výživové doplnky, no nič nepomáhalo. Po tom, ako som začala užívať Inca Collagen, sa stal zázrak. Vlasy mi začali dorastať, a to až tak, že moja kaderníčka doteraz nevychádza z údivu. Vlasy mi nielenže zhustli, ale aj spevneli a prestali sa tak výrazne lámať. Nové “mini vlásky” dokonca dorástli za prvé mesiace užívania Inca Collagenu tak rýchlo, že je z nich medzičasom už slušivá nová ofinka!

3. Výsledky vidím doslova “na vlastnej koži”

Asi nepoznám ženu, ktorá by neriešila vrásky. Patrím medzi ne aj ja. A hoci nie sú na môj vek výrazné (za čo vďačím dobrým génom a pozdravujem Ťa, mami), ani ja nemladnem. Nie som ten typ, ktorý míňa polovicu výplaty za drahé krémy, či omladzujúce procedúry. Neznášam ihly, a skutočne obdivujem tie z vás dámy, ktoré máte odvahu pre krásu trpieť. Po rokoch strávených v nemenovanej kozmetickej spoločnosti navyše dobre viem, že len “krémovať” nestačí. Starnutie sa totiž doslova rovná strate kolagénu, a kolagén si inak ako vnútorným užívaním do tela doplniť nedokážete.

Po tom, čo som teda zvážila, porovnala a rovno vylúčila všetky menované možnosti, som sa rozhodla pre Inca Collagen, a skutočne ma v tomto smere nesklamal. Už po niekoľkých týždňoch užívania bola moja pleť výrazne hladšia, pružnejšia, výrazne hydratovaná a na pohľad zdravšia. Po 5 mesiacoch užívania už len s radosťou konštatujem, že vrásky pod očami sú skutočne menej viditeľné, a dokonca mi takmer vymizli nepekné fľaky, ktoré mi ostali ako pamiatka na pubertálne vyrážky!

4. Goodbye, strie…

Všetky maminy, či večné dietárky, ktoré tak ako ja prešli niekoľkonásobným drastickým úbytkom či prírastkom na váhe vedia, že pokožka na bruchu nie je z gumy. Nuž, príroda to dobre nedomyslela. Nočná mora zvaná strie trápi takmer všetky mamičky po pôrode, a trápila aj mňa. Po 5 mesiacoch užívania Inca Collagenu ma už netrápi. Strie sú vďaka nemu NAOZAJ oveľa menej viditeľné, ba čo viac, pokožka (nielen) na bruchu je opäť krásne jemná a pružná.

5. Rýchlejšie sa ma „chytajú“ slnečné lúče

Áno, aj to je jeden z nečakaných, ale príjemných prekvapení. Všimla som si, že po “kolagénovej kúre” sa ma slnečné lúče chytajú akosi rýchlejšie. Navyše pekne “do hneda”. Najmä pre dovolenkárov určite príjemný benefit, ak s užívaním začnete včas 🙂

6. Last but not least…

Vďaka Inca Collagenu som spoznala skvelý tím ľudí. Ľudí, ktorým nechýba odvaha, profesionalita, zanietenie a ochota zariskovať. Ísť si za svojim snom. Za túto skúsenosť som skutočne vďačná…

Zatiaľ toľko, priatelia. Inca Collagen testujem ďalej. Na vlastnej koži, a to doslova. Inšpirovala som vás? Ak áno, teším sa – aj na vaše skúsenosti.

Ľubica Kubičková

O autorovi:

Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×