V posledných rokoch akoby sa s kolagénovými prípravkami vrece roztrhlo. Bielkovinu mladosti, ako sa kolagén s obľubou zvykne prezývať, zoženiete v tabletkách, práškoch, krémoch, v lekárňach, drogériách či dokonca v soláriách. Niet divu, širokospektrálne účinky kolagénu pre telo a krásu sú také výrazné, že v mnohých krajinách vyvolal doslova kolagénový ošiaľ. Nie je však kolagén ako kolagén. A už vôbec nie je jedno, v akej forme ho užívate, aby v tele účinkoval, ako má. Ako si teda vybrať ten „správny“, ktorý vám prinesie vytúžené ovocie v podobe mladistvej pleti a vlasov, ktoré budú skutočnou korunou vašej krásy? Skúsime vám poradiť.

Trápia vás vrásky, strie, nepekné pigmentové škvrny, krehké nechty či lámavé vlasy? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, je veľmi pravdepodobné, že vám v tele chýba práve kolagén, najdôležitejšia stavebná bielkovina v našom tele. Najmä, ak už patríte do vekovej kategórie 40+. Vysvetlíme prečo.

Prečo je pre naše telo dôležitý?

Kolagén, základná stavebná hmota v našom tele, tvorí spojivové tkanivá pohybového aparátu. Predstavuje 30 % všetkých bielkovín v tele, a dokonca až 70 % sušiny kĺbových chrupaviek. Táto vláknitá, vo vode nerozpustná bielkovina tvorí nielen štruktúru kostí a kĺbov, ale aj väzov, šliach, chrupaviek a kože. Kým si ho naše telo v mladom veku dokáže v plnej miere vyprodukovať samé, vyživuje kĺby, zlepšuje pohyblivosť svalov a bráni starnutiu kĺbnych štruktúr a tkaniva. A nielen to. Nie nadarmo sa nazýva aj bielkovinou mladosti! Ak ho máme dostatok, udržuje nielen našu pleť, ale všetky tkanivá v tele dokonale mladé a pružné. Na to je potrebné prispôsobiť si svoj jedálny lístok, pretože kolagén sa nachádza napríklad aj v potravinách.

Či sa nám to páči alebo nie, naše telo starne

Vedeli ste, že od 25. roku života však naše telo postupne stráca schopnosť kolagén tvoriť a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec? Áno, je to tak. Nedostatok kolagénu dôsledkom jeho prirodzeného úbytku vekom vedie v prvom rade k zhoršeniu stavu kostí – a prejavuje sa okrem iného oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov. Čo je – najmä pre ženy – rovnako nepríjemné, nedostatok kolagénu má na svedomí aj vznik prvých vrások. Pokožka je suchá, vlasy strácajú lesk…začína neodvratný proces starnutia!

Kolagén v tele vekom ubúda. Doplňte si ho!

Vedeli ste, že kolagén možno doplniť jeho pravidelným užívaním? Pri pravidelnom užívaní funguje kolagén, pokiaľ je do tela dodávaný v správnej forme zároveň ako elixír zdravia a mladosti – dokáže vyhladiť drobné vrásky, výrazne zvýšiť elasticitu pokožky, zosvetliť pigmentové škvrny, intenzívne hydratovať suchú pleť, či výrazne zlepšiť kvalitu a rast vlasov. Spomalí tak proces starnutia tým telu najprirodzenejším spôsobom.

Ako si vybrať ten správny?

Nie je kolagén ako kolagén. Už aj na našom trhu existuje množstvo kolagénových prípravkov, ktoré sľubujú vrátiť čas a vášmu telu to, čo vekom prirodzene stratilo. Ako sa v nich teda vyznať? Poradíme vám. Pri výbere kolagénu v prvom rade zvážte jeho pôvod a obsah v dennej dávke. Rovnako dôležitá je aj forma, akou je dodávaný do tela. Iste, ani kvalitným krémom s obsahom kolagénu pravdepodobne nič nepokazíte (aj keď odborníci sú voči tejto forme užívania skôr skeptickí). Aby však kolagén v našom tele účinkoval ako má, je nutné ho užívať vo forme, ktorú náš organizmus dokáže skutočne využiť.

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000777 a objednajte.

Kolagén si najúčinnejšie doplníte jeho – PITÍM!

Pýtate sa, prečo je nutné kolagén piť, keď sa bežne predáva napríklad v tabletkách? Áno, to je pravda. Aby sa však kolagén dobre vstrebal a účinkoval v našom tele tak ako má, musí byť živý, teda „bio-aktívny“. Bio-Aktívny kolagén je najviac podobný ľudskému kolagénu, ľahko sa vstrebáva a má rýchly nástup účinku. Vyrába sa (aspoň zatiaľ) výlučne vo forme prášku, ktorý jednoducho rozpustí vo vode, či inej tekutine a vypije.

Zázrak biochémie v službách vášho zdravia.

Bio-Aktívny kolagén predstavuje bezpochyby jeden z najväčších vynálezov svetovej biochémie. Spracováva sa tak, aby bola zachovaná jeho biologická hodnota – tzv. studenou technológiou. Touto technológiou je vyextrahovaný vysoko kvalitný kolagén, ktorý má tiež prívlastky „živý“ a „biologicky aktívny“ so zachovanou biologickou štruktúrou. Skrátka, kvalitný a čistý bio produkt.

Skutočne prirodzený pre naše telo

Takým je Inca Collagen, unikátny Bio-Aktívny hydrolyzovaný kolagén v prášku s obsahom 100% čistého morského kolagénu bez prísad. Jeho jedinečnosť je v tom, že si zachováva aj po spracovaní štruktúru trojitej špirály, tzv. helisy, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov. Jednoducho povedané, je najviac podobný nášmu, ľudskému kolagénu a naše telo s ním vďaka tzv. „studenej“ technológii spracovania dokáže pracovať ako s vlastným. Použije ho tam, kde ho treba doplniť, a dokonca stimuluje aj bunky, aby si svoj vlastný kolagén začali znovu vyrábať!

Výnimočný kolagén

Inca Collagen je na našom trhu skutočne výnimočný komplex bielkovín. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam výrazne ovplyvňuje bunkovú obnovu a regeneráciu kolagénových vlákien, priaznivo pôsobí na ľudský organizmus a zabezpečuje pokožke, vlasom i nechtom optimálny stupeň výživy. Vďaka svojej stavbe, ktorá je najviac podobná ľudskému kolagénu, sa navyše ľahko vstrebáva a má rýchly nástup účinku. Veľkým plusom je aj jeho 100% morský pôvod, prvotriedna kvalita a vysoko koncentrované množstvo v dennej dávke (obsahuje až 3000 mg čistého 100% kolagénu v dennej dávke). Inca Collagen je rybí a živý kolagén.

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000777 a objednajte.

Inca Collagen je v porovnaní s inými výnimočný aj tým, že je trojzložkový! Čo to znamená? Že neobsahuje (na rozdiel od mnohých bežných porovnateľných produktov na trhu) len jeden, ale rovno tri druhy kolagénu – kolagén typu I, II aj III!

Kolagén typu I – Je v ľudských tkanivách najrozšírenejší, vyskytuje sa predovšetkým v koži a v kostiach. Predstavuje približne 90 % všetkých kolagénov v ľudskom tele.

Kolagén typu II – Je najhojnejšie zastúpený v chrupavkových tkanivách, kde prispieva k podpornej funkcii.

Kolagén typu III – So starnutím organizmu sa tento kolagénový typ stráca a je nahradzovaný kolagénom typu I, preto je ho možné nájsť hlavne v mladých tkanivách.

Balenie obsahuje 90 000 miligramov hydrolyzovaného kolagénu. Obsahuje 30 zlatých vrecúšok po 3 000 miligramoch. Vydržia vám mesiac.

Teraz ku každému nákupu kolagénu vám pridáme vitamín C ako darček.

45,00 

Inca Collagen si taktiež môžete kúpiť vo všetkých slovenských lekárňach.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language