Počas studených mesiacov v roku sme si zvykli užívať rôzne vitamíny a iné doplnky výživy, aby sme naše telo vyzbrojili silnou imunitou.

Ale aj keď sme zdraví, niekedy na sebe pozorujeme isté nedostatky, ktoré nás trápia. Môže sa za tým skrývať nedostatkom kolagénu, ktorý je základnou stavebnou bielkovinou nášho tela, označovaný aj za bielkovinu mladosti. Ako zistiť, že nášmu telu chýba práve kolagén? Je to jednoduché.

Telo je továreň na kolagén. Čo ak nestíha?

Kolagén je pre nás prirodzený a telo si ho vytvára samo. Jeho množstvo ale so stúpajúcim vekom klesá. Je to dané od prírody a nič s tým, bohužiaľ, nespravíme. Od 25. roku života začína v tele ubúdať a okolo 40-ky sa už netvorí skoro vôbec. U niekoho sa to prejaví viac, u iného menej. Existujú ale aj ďalšie faktory, ktoré negatívne vplývajú na tvorbu dôležitého kolagénu. Sú nimi stres, málo spánku, nesprávna životospráva, alebo nedostatok slnečného žiarenia, ktoré nám chýba práve počas jesenných a zimných mesiacov.

Základná stavebná bielkovina

Keďže kolagén je základnou stavebnou bielkovinou v tele, jeho nedostatok sa, jednoducho, musí prejaviť. Vedeli ste, že tvorí až 70% všetkých bielkovín našej kože? Okrem toho sa nachádza v kĺboch, kostiach aj chrupavkách. Keď sa stane, že sa jeho produkcia zníži natoľko, že ju začneme pociťovať, treba si ho doplniť. Kolagén dokážete nájsť aj v kvalitnej strave, napríklad v tučných rybách, červenej zelenine a ovocí, v semienkach a orechoch, alebo v huspenine, ktorú by ste však museli mať v jedálničku pravidelne. Ďalšou možnosťou je doplniť si čistý kolagén vo forme výživového doplnku. Pre jeho správne vstrebávanie je kľúčový vitamín C.

Najčastejšie príznaky nedostatku kolagénu

Jeho nedostatok môžeme doslova pozorovať v zrkadle. Prezrádza ho ochabnutá koža, vrásky, slabé nechty, lámajúce sa rednúce vlasy, ale aj bolesti pohybovej sústavy. Ak sa u vás prejavujú aspoň 2 z týchto príznakov, je vysoko pravdepodobné, že vaše telo volá po kolagéne. Počas jesene a zimy sú navyše vlasy, nechty, aj pleť namáhané častým striedaním teplôt, chladnom, nedostatkom slnečných lúčov, ale aj menej kvalitnou stravou. Pleť je dehydrovaná a začervenaná, vlasy suché s rozštiepenými končekmi a skrehnuté prsty v rukaviciach zase neprajú zdravo vyzerajúcim nechtom. Úbytok kolagénu má veľký vplyv na to, ako zdravo vyzeráme a ako sa cítime.

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšie vstrebávanie.

Zadajte v e-shope kód: S01000777 a objednajte.

Článok vyšiel aj na webe teraz.sk.

Balenie obsahuje 90 000 miligramov hydrolyzovaného kolagénu. Obsahuje 30 zlatých vrecúšok po 3 000 miligramoch. Vydržia vám mesiac.

Teraz ku každému nákupu kolagénu vám pridáme vitamín C ako darček.

45,00 

Inca Collagen si taktiež môžete kúpiť vo všetkých slovenských lekárňach.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language