v zime kolagén

Počas studených mesiacov v roku sme si zvykli užívať rôzne vitamíny a iné doplnky výživy, aby sme naše telo vyzbrojili silnou imunitou. Ale aj keď sme zdraví, niekedy na sebe pozorujeme isté nedostatky, ktoré nás trápia.

Môže sa za tým skrývať nedostatok kolagénu, ktorý je základnou stavebnou bielkovinou nášho tela. Ako zistiť, že nášmu telu v zime kolagén chýba? Je to jednoduché.

Telo je továreň na kolagén. Čo ak nestíha?

Kolagén, označovaný ako bielkovina mladosti, je pre nás prirodzený a telo si ho vytvára samo. Starnutím jeho množstvo v tele prirodzene klesá. Od 25. roku života začína v tele ubúdať a okolo 40-ky sa už netvorí skoro vôbec. U niekoho sa to prejaví viac, u iného menej. Existujú ale aj ďalšie faktory, ktoré negatívne vplývajú na tvorbu dôležitého kolagénu. Sú nimi stres, málo spánku, nesprávna životospráva, alebo nedostatok slnečného žiarenia, ktoré nám chýba práve počas jesenných a zimných mesiacov.

Základná stavebná bielkovina

Keďže kolagén je základnou stavebnou bielkovinou v tele, jeho nedostatok sa musí prejaviť. Vedeli ste, že tvorí až 70% všetkých bielkovín našej kože? Okrem toho sa nachádza v kĺboch, kostiach aj chrupavkách. Keď sa jeho produkcia zníži natoľko, že ju začneme pociťovať, treba si ho doplniť. Kolagén dokážete nájsť aj v kvalitnej strave, napríklad v tučných rybách, červenej zelenine a ovocí, v semienkach a orechoch, alebo v huspenine, ktorú by ste však museli mať v jedálničku pravidelne. Ďalšou možnosťou je doplniť si čistý kolagén vo forme výživového doplnku. Pre jeho správne vstrebávanie je kľúčový vitamín C.

Najčastejšie príznaky nedostatku kolagénu

Jeho nedostatok môžeme doslova pozorovať v zrkadle. Prezrádza ho ochabnutá koža, vrásky, slabé nechty, lámajúce sa rednúce vlasy, ale aj bolesti pohybovej sústavy. Ak sa u vás prejavujú aspoň 2 z týchto príznakov, je vysoko pravdepodobné, že vaše telo volá po kolagéne. Počas jesene a zimy sú navyše vlasy, nechty, aj pleť namáhané častým striedaním teplôt, nedostatkom slnečných lúčov, ale aj menej kvalitnou stravou. Pleť je dehydrovaná a začervenaná, vlasy suché s rozštiepenými končekmi a skrehnuté prsty v rukaviciach zase neprajú zdravo vyzerajúcim nechtom. Úbytok kolagénu v zime má veľký vplyv na to, ako zdravo vyzeráme a ako sa cítime.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Článok vyšiel aj na webe teraz.sk.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×