V sychravom jesennom počasí na nás číha nielen melancholická nálada, ale aj nedostatky krásy, na ktoré sa pozeráme každý deň v zrkadle.

Kruhy pod očami a bledá pleť sú jedna vec, ale vlasy? To je hotové nešťastie v gumičke. Sú slabé, suché a bez lesku. Aby toho nebolo málo, je ich plná kefa a polámané, rozštiepené končeky im na kráse nepridávajú. Nemusíte však prepadať panike, pomôže jedna zázračná bielkovina. No bohužiaľ, s pribúdajúcimi číslami, ktoré označujú náš vek, sa naša pokožka stáva chabejšou, nechty krehkejšími a vlasy strácajú svoj lesk – teda už to nie je tak, ako za mlada.

VLASY VEDIA, AKÉ JE ROČNÉ OBDOBIE

Určite ste postrehli, že na jar a na jeseň vám vlasy vypadávajú vo väčšom množstve oproti ostatným mesiacom v roku. Je to naozaj tak. Na vypadávanie vlasov má vplyv ročné obdobie, ale aj hormonálne zmeny. Ak máte po 25-ke, môže to byť navyše jasný príznak, že vám v tele chýba kolagén. Našťastie, viete si ho jednoducho doplniť a vaše vlasy sa vám čoskoro vrátia v plnej kráse. Budú pevnejšie, pružnejšie a lesklejšie. Môžete tiež postrehnúť ich rýchlejší rast. Podľa mnohých odborníkov by sme nemali naše vlasy vystavovať extrémnemu teplu, no na druhej strane by sme nemali vlasy a pokožku hlavy nechávať príliš dlho mokré, pretože voda značne vysúša a vlasy tak strácajú potrebnú hydratáciu. Základom je preto nájsť zlatú strednú cestu, pri ktorej stačí zvoliť nižší stupeň na sušiči vlasov a obetovať čas ich dlhšiemu sušeniu.

DOPRAJTE VLASOM, ČO IM CHÝBA

O vlasy sa v studenom počasí treba postarať nielen zvonku kvalitnými vlasovými prípravkami. Potrebujú posilniť najmä vnútornou výživou. Kolagén je najdôležitejšia stavebná bielkovina v našom tele. Ak preženieme, môžeme ho považovať za hotový elixír krásy a zdravia. Úbytok kolagénu má priamy negatívny vplyv na kvalitu vlasov, nechtov a pokožky. Výskumom bolo preukázané, že kolagén podporuje a zvyšuje tvorbu bielkovín vo vlasoch, čím zabraňuje ich vypadávaniu, podporuje ich rast a dokonca znižuje výskyt sivých vlasov tým, že podporuje vlasové folikuly, kde sa vytvára ich pigment. No nie je to naozaj skvelé?

Jeho tvorbu podporujú niektoré druhy potravín, ako napríklad losos, avokádo, orechy, červené a tmavozelené ovocie a zelenina. Ďalšou možnosťou je siahnuť po výživových doplnkoch. Kolagén však treba dodať telu v tej správnej a prirodzenej forme, aby si s ním vedelo poradiť. Potom už pomôže presne tam, kde ho treba.

PODPORTE ÚČINKY KOLAGÉNU SPRÁVNOU STAROSTLIVOSŤOU

Aby ste účinky kolagénu ešte znásobili, máme pre vás 3 odporúčania, ako sa o vlasy starať počas nadchádzajúcich chladných mesiacov:

  1. Zabudnite na gumičky  – doprajte vlasom voľnosť vždy, keď to pôjde. Alebo použite gumičku v tvare špirály, ktorá vlasy nezviera a korienky sú menej namáhané.
  2. Nesušte vlasy fénom – aj tak ich poriadne potrápi striedanie teplôt. Naplánujte si radšej umývanie vlasov podvečer, aby mali ešte čas prirodzene uschnúť predtým, ako si pôjdete ľahnúť.
  3. Maska aspoň raz týždenne – spravte si zábal a nechajte masku na vlasy pôsobiť najmenej 20 minút. Najlepšie je, ak si ju pripravíte rovno doma v kuchyni. Na suché vlasy pomôže maska z rozmixovaného avokáda, medu a olivového oleja. Vyskúšajte!
Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

 

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×