dojčenie a výživa

Pôrod dá nášmu telu poriadne zabrať. Dojčenie tiež!

Dojčenie je bezpochýb tou najlepšou výživou pre naše deti. Na jeho tvorbu však naše telo spotrebuje množstvo živín (a najmä bielkovín) z vlastných zásob. Napadlo vám, že nám niekde musia nutne chýbať?

Iste, nájdu sa medzi nami aj také výnimky, ktoré ako čerstvé maminy rozkvitnú do krásy. No väčšina z nás (menej šťastných) má ešte dlho po pôrode čo robiť, aby sa dostali do pôvodnej formy. Najmä ak už, tak ako ja, spadáte do kategórie “35+”. Padanie vlasov, kruhy pod očami, unavená pleť – to je len malá časť veľkých problémov, s ktorými sa musíme popasovať. Tie z nás, ktoré rodili sekciou alebo ľudovo povedané “cisárskym rezom”, by najmä o tých posledne menovaných vedeli rozprávať! Nehovoriac o tom, že sme pri dlhodobom dojčení ohrozené aj spaľovaním svaloviny.

Mamičky, nezabúdajte na seba! Váš drobec si zaslúži zdravú a oddýchnutú maminu

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Mamičky, pomôžte svojmu telu

Pôrod dá vášmu telu zabrať. Dojčenie tiež… Ako si teda pomôcť, aby ste svojim drobcom pri dojčení dali zo seba to najlepšie, a zároveň telu dodali všetko, o čo týmto spôsobom prichádza? Tak, ako sme naznačili už v úvode. Samozrejme, treba sa zdravo a kvalitne stravovať.

TIP: Ktoré vitamíny sú po pôrode dôležité ?

No čo je ešte dôležitejšie…PIŤ!

Je skutočne dôležité nielen ako často pijeme, ale najmä ČO pijeme. Najlepšia je samozrejme voda, ale aj všetky možné čaje bez kofeínu (vhodné pri dojčení). Svojmu telu však môžete pri dojčení pomôcť aj tak, že svoj pitný režim doplníte každé ráno o pohár kolagénu, najdôležitejšej stavebnej bielkoviny v našom tele.

Prečo doplniť práve kolagén? Pretože jeden pohár 100% prírodného kolagénu denne pomáha pri všetkých komplikáciách, spôsobených dlhodobým dojčením – od precitlivenosti zubov, cez vypadávanie vlasov či zhoršenú pleť. Dobrá správa je, že kolagén pri pravidelnom užívaní zároveň funguje ako elixír krásy a mladosti, takže vám po pôrode výrazne zlepší nielen vaše zdravie, ale aj tak potrebné sebavedomie!

Ľubica Kubičková

O autorovi:

Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×