Rozšírené póry na tvári môžu na prvý pohľad vytvárať dojem nesprávnej starostlivosti o pleť, či dokonca poukazovať na celkové zdravie pleti. Problémy s rozšírenými pórmi môžu vyústiť do ich upchávania či dokonca prispieť k tvorbe akné. Tento problém je typický hlavne pre tých, ktorí majú mastný typ pleti. Póry na pleti majú však aj svoju funkciu – sú zodpovedné za udržanie jej dostatočnej hydratácie. Avšak v prípade nadmernej tvorby kožného mazu, z dôvodu usadzovania odumretých buniek a vplyvom vonkajšieho prostredia, sa tieto póry upchávajú a vytvárajú sa z nich čierne bodky. A navyše, čierne bodky nesvedčia nikomu! Viete však, ako sa ich zbaviť alebo aspoň minimalizovať ich viditeľnosť?

Citrónová šťava, šťava z uhorky a ružová pleťová voda

Jedným z najlepších prírodných pomocníkov na zníženie viditeľnosti rozšírených pórov je citrónová šťava. Tá obsahuje prírodné enzýmy, ktoré dokážu stiahnuť póry a tým minimalizovať ich viditeľnosť. Navyše obsahuje vitamín C, ktorý pomáha pri zosvetlení pokožky (hlavne škvŕn po akné). Vyskúšať môžete jeho samostatné účinky, alebo ho môžete zmiešať s ružovou pleťovou vodou a šťavou z uhorky.

Parný / potný výplach

Rovnako aj potenie môže pomôcť minimalizovať viditeľnosť pórov. Pri potení sa vyplachuje všetko, čo upcháva póry, a to hlavne v dôsledku vyplavovania vody z tela. Tu sa vám núkajú hneď dve možnosti – naparovanie tváre nad miskou s horúcou vodou alebo naparovanie a relaxovanie v saune. Je však absolútne nevyhnutné, aby ste si pred naparovaním tváre pleť poriadne umyli, a rovnako aj po samotnom naparovaní.

Kolagén a retinol

Postupne ako naša pokožka starne, produkuje menej kolagénu. Látky podporujúcej pleť, ktorá vďaka nej vyzerá mladšie. Rovnako bez kolagénových spevňujúcich účinkov strácajú póry pružnosť a rozširujú sa. Tvorba kolagénu sa bude naďalej znižovať a póry rozširovať, ak budete svoju pleť vystavovať slnku bez patričnej ochrany. Podľa dermatológov je expozícia slnka hlavným faktorom, ktorý zapríčiňuje rozšírenie pórov – je to až 80 %, pričom genetika zohráva len 20 %-tnú rolu. Okrem slnečnej ochrany by ste nemali zabúdať ani na dopĺňanie kolagénu svojmu telu, ktorý pôsobí hlavne zvnútra.

Odporúčame vám Inca Collagen, ktorý je najúčinnejším a najsilnejším Bio-Aktívnym kolagénovým prvkom, ktorý naozaj pomáha nielen našej kráse, ale aj zdraviu! Využitie kolagénu je naozaj širokospektrálne, preto sa vôbec nečudujeme, že zažíva taký veľký BOOM na trhu.

Bio-Aktívny kolagén je optimalizovaný tak, aby sa čo najviac podobal ľudským bunkám, ktoré sa podieľajú na biosyntéze kolagénu. Preto je zložený zo špecifických peptidov optimalizovaných pre špecifické fyziologické výhody. Hydrolyzované peptidy sú oveľa menšie ako bežné molekuly kolagénu, čo im umožňuje rýchlejšie vstrebávanie. Takýmto je aj unikátny 100% prírodný morský Inca Collagen, ktorý sa rozpúšťa vo vode. Takouto formou sa rýchlejšie dostane do krvného obehu, čím je účinnejší pri obnove kolagénových vlákien a tiež pri zmiernení viditeľnosti rozšírených pórov.

Retinol, tiež známy ako vitamín A, je používaný a známy hlavne vďaka svojim vlastnostiam: pomáha predchádzať predčasnému starnutiu pleti a tiež tvorbe vrások. Tým, že pomáha predchádzať tvorbe vrások, zvyšuje produkciu kolagénu a tiež minimalizuje póry. Okrem toho znižuje produkciu kožného mazu, čo tiež pomáha minimalizovať viditeľnosť pórov.

Mikrodermabrázia

Podľa mnohých názorov, rozšírené póry nie sú vážnym stavom, preto si nevyžadujú invazívnu liečbu laserom alebo hlbokým chemickým peelingom – jednoducho vedľajšie účinky a riziká nestoja za to! Mikrodermabrázia je metóda, pri ktorej je pokožka zbavená povrchovej vrstvy. Teda touto metódou sa jemne zbrúsi vrchná vrstva, čím sa odstránia odumreté bunky a nečistoty. Pred ošetrením touto metódou sa na pleť aplikuje fyziologický roztok, ktorý má za úlohu vyčistiť póry a pulzné svetlo z prístroja zas ničí mastnotu a baktérie. Vďaka tomuto ošetreniu je pleť jemnejšia a výsledky sa dostavia už po prvom 10-minútovom ošetrení.

Kocky ľadu

Najbanálnejší, najjednoduchší a najefektívnejší domáci spôsob, vďaka ktorému môžete minimalizovať rozšírené póry. Ľad, respektíve jeho chladivé účinky, pomáhajú sťahovať pokožku, čo je skvelým spôsobom minimalizácie pórov, nielen pred aplikáciou make-upu. Navyše ľad stimuluje cirkuláciu a podporuje tak zdravší vzhľad pokožky. Stačí zabaliť pár kociek ľadu do bavlnenej utierky a priložiť na tvár po dobu 15 až 30 sekúnd. Ak chcete podporiť účinky tohto „lieku“, skúste si vytvoriť kocky ľadu so šťavou z uhoriek, zeleného čaju alebo ružovej pleťovej vody.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Článok vyšiel aj na portáli kamzakrasou.sk.

Ľubica Kubičková

O autorovi:

Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×