Z technického hľadiska sme ako 20-ročné v rozkvete svojej mladosti.To znamená, že po prehýrenej noci a štyroch hodinách spánku nebudeme badať žiadne vážnejšie známky na tvári. Avšak každej z nás by malo byť jasné, že kľúčom prevencie vzniku vrások je začať sa starať o pleť už v tomto, pomerne skorom veku, pretože viac takýchto nocí už môže nejaké tie stopy na tvári zanechať. To, ako rýchlo sa nám na tvári vytvoria prvé vrásky, je predurčené hlavne genetikou. Postupne ako starneme sa vonkajšia vrstva kože (epidermis) stáva tenšou, v dôsledku čoho pleť stráca vlhkosť. S nárastom veku druhá vrstva kože (dermis) začína produkovať čoraz menej kolagénu, vďaka ktorému je naša pleť pružnejšia a hladšia. Avšak nielen vek dokáže ovplyvniť tvorbu vrások. Prostredie tiež zohráva veľkú rolu v tvorbe kolagénu a viditeľných známkach starnutia. Nebola vaša pleť vystavená nadmernému množstvu slnka? Pocítili ste na vlastnej koži jojo efekt v dôsledku chudnutia a priberania? Aj všetky tieto veci dokážu ovplyvniť elasticitu našej pokožky.

1. Používajte opaľovací krém a slnečné okuliare – dermatológovia odporúčajú používať širokospektrálny opaľovací krém minimálne s SPF 15. A to nielen pred samotným slnením, ale celoročne, pretože škodlivé UVA a UVB lúče dopadajú na zem aj v prípade, že je vonku zamračené. Pred slnečným žiarením je potrebné chrániť aj oči. A to nie tak, že sa zavriete doma. Ale skúste to prostredníctvom UV-slnečných okuliarov, ktoré chránia citlivú pokožku v okolí očí pred vznikom vrások.

2. Držte sa preč od dymu – možno ani neviete, že samotné fajčenie spôsobuje vrásky. Nikotín obsiahnutý v cigaretách spôsobuje zúženie krvných ciev, čo má za následok zhoršený prietok krvi. S menším prietokom krvi pokožka nedostáva toľko kyslíka a dôležitých zložiek (hlavne vitamín A), ktoré udržujú pleť pevnú. Takže, ak chcete byť krásne – tak sa rozlúčte s cigaretami.

3. Nedovoľte stresu, aby vás ovládol – počas toho, keď je človek v strese, je v tele uvoľňovaný hormón nazývaný kortizol. Tento hormón spôsobuje stenčenie kože, čo má za následok predčasnú tvorbu vrások. Ako teda poraziť stres? Najlepším spôsobom je „vyventilovať sa. Joga, spev, prechádzka, meditácia… Zlomok z toho, čo vám pomôže znížiť hladinu kortizolu v tele.

4. Antioxidanty sú základom stravy – samotné antioxidanty majú akési konzervančné účinky, vďaka ktorým pomáhajú potravinám predĺžiť ich trvanlivosť. Na ľudskú pokožku pôsobia podobne. Avšak nemusíte utrácať peniaze za drahé krémy, ktoré sú naplnené antioxidačnými účinkami. Skúste do svojej stravy zaradiť antioxidačné potraviny (čerstvé ovocie a zeleninu), ktoré sú účinné v boji s voľnými radikálmi. Tiež môžu pomôcť zvrátiť už existujúce poškodenie kože a podporiť jej zdravý lesk.

5. Dbajte na dostatočný spánok – počas spánku naše telo prepína do opravného režimu nazývaného aj „beauty sleep. Väčšina regeneračných funkcií sa v našom tele odohráva okolo 1 hodiny ráno (počas hlbokého spánku), preto je dôležité vliezť pod perinu pomerne skoro. Dôležitá je aj poloha pri spánku. Žiadne spanie na bruchu alebo na boku, ale na chrbte!

6. Nezabúdajte na očný krém – začnite už teraz používať očný krém. Práve v okolí očí sa vrásky vytvárajú najskôr, a to hlavne v dôsledku ich šúchania, žmurkania a podobne. Vo svojich raných 20. rokoch určite nepotrebujete ťažké a mastné krémy. Skúste niečo ľahšie gélovej konzistencie s obsahom vitamínu C.

7. Kolagén je kľúčovou zložkou štruktúry pleti – ako sme písali v úvode, kolagén je dôležitý pre udržanie pružnosti pleti. Postupne sa jeho tvorba v tele začína spomaľovať, preto je potrebné ho doplniť. Využiť môžete široké spektrum produktov, napríklad kolagénové krémy. Tie však pracujú len na povrchu pokožky, ktorej pomáhajú udržať si vlhkosť. Takto kolagén nedokáže preniknúť do hlbších vrstiev pokožky, preto je v takejto forme menej účinný.

Aby ste sa dobre vyspali, je dôležité aj to, v čom spíte. Kvalitné a pohodlné pyžamo môže výrazne pomôcť Vašej pohode počas spánku.

Prejavy starnutia je možné spomaliť aj užívaním Bio-Aktívneho pitného kolagénu, akým je Inca Collagen. Tým, že tento kolagén pôsobí zvnútra, pokožku spevňuje už v jej hlbších vrstvách, čím ju vypína. Takto pleť zbavuje nových, ale aj starých vrások.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Článok vyšiel aj na portáli kamzakrasou.sk.

Ľubica Kubičková

O autorovi:

Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×