kolagenove doplnky

Nech zdvihne ruku ten, kto ešte nikdy nepočul o zázračnom kolagéne! Základná stavebná bielkovina v ľudskom tele, ktorá zabezpečuje silné a zdravé svalstvo, kosti, kĺby, pokožku… Kolagén pôsobí ako zásah do čierneho. Je to jasná voľba, ktorú mnohí bez rozmýšľania zaradili do svojho každodenného života. Kolagénové doplnky sú nepochybne veľmi populárne a my vám povieme, čo o nich musíte vedieť predtým, než ich začnete užívať aj vy.

Drží nás pokope ​

Dalo by sa povedať, že kolagén je vlastne akýmsi pomyselným spojivom v ľudskom tele. Dokonca aj grécke slovo „kólla“, z ktorého sa názov kolagén vyvinul, znamená v preklade lepidlo. Kolagén sa stará o to, aby všetky svaly, kosti, šľachy a väzy držali pekne pokope ako celok a teda fungovali správne.

Väčšinou je zo zvierat ​

Všetci vegetariáni a vegáni, majte sa na pozore! Kolagénové doplnky, ktoré zvykneme prijímať vo forme prášku, sú zväčša získavané zo zvierat, napríklad z ich kože, kostí alebo rybích šupín. Pre niekoho nepríjemné zistenie, avšak len málokto si uvedomuje, že práve takýto výťažok je pre ľudský organizmus najprospešnejší. Práve rybí kolagén je najviac podobný tomu ľudskému, čím je pre náš organizmus ideálny. Samozrejme, nemáte sa čoho obávať. Z prášku nie je cítiť žiadny zápach ani príchuť.

V tomto prípade hovoríme vo veľkej väčšine o hydrolyzovanom kolagéne, ktorý je vo forme rýchlejšie vstrebateľnej pre ľudské telo. Hydrolyzovaný kolagén má rovnakú štruktúru trojitej špirály ako kolagén v ľudskom tele, vďaka čomu dochádza k jeho efektívnemu vstrebávaniu. Telo s ním zaobchádza rovnako ako keby si ho vyrobilo samo. Ide o najpopulárnejší a najviac využívaný kolagén typu I. Tento typ kolagénu je najrozšírenejším kolagénom v ľudských tkanivách, vyskytuje sa predovšetkým v koži a v kostiach. Okrem tohto typu kolagénu sa v našom tele nachádzajú ďalšie typy: kolagén typu II je v hojnom počte zastúpený v chrupavkových tkanivách a kolagén III. typu možno nájsť hlavne v mladých tkanivách, pretože so starnutím organizmu dochádza k jeho strácaniu.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Ako pôsobí na organizmus? ​

Kolagénové doplnky, ako ukázali mnohé výskumy, majú blahodarné účinky na organizmus človeka. Najrozšírenejší je výskum, ktorý sa zameral na vplyv kolagénu na zdravie kĺbov, s ktorými majú problém milióny ľudí na svete. Kolagén zrejme redukuje zápal a tým prispieva k zníženiu bolestí.

Kolagén sa stal zosobnením krásy pre ženy, pretože štúdie preukázali, že prispieva k prinavráteniu stratenej elasticity pleti. Podobne ako napomáha ku krajšej textúre pleti, napomáha aj k zväčšovaniu objemu svalovej hmoty a to v kombinácii s cvičením.

Formy kolagénu ​

Kolagénové doplnky môžete nájsť v špecializovaných obchodoch vo forme prášku alebo kapsúl. Prášok sa môže pridávať do bežných nápojov a jedál a tabletky by ste mali užívať podľa popisu na obale. Ak chcete z kolagénu vyťažiť maximum, je ideálne siahnuť po práškovej forme Inca Collagenu, pretože na to, aby sa kolagén dobre vstrebal, je najlepšie ho vypiť. Takto sa kolagén vstrebáva cez steny tenkého čreva a cez krvné riečište v žalúdku.

Bio-Aktívny (živý) kolagén disponuje unikátnou vlastnosťou vďaka jeho schopnosti vstrebávania sa do organizmu. V tomto prípade je teda úplne jedno, či ste sa rozhodli užívať kolagén pre zdravie, krásu alebo kvôli športu. Organizmus dokáže kolagén distribuovať tam, kam, kde ho telo práve potrebuje najviac.

„Výhodou užívania kolagénu je, okrem prevencie, aj to, že sa dokáže dostať aj do najmenšieho medzibunkového priestoru v kĺboch a chrupavkách, kde často nedokáže pomôcť ani injekcia“ uvádza ortopéd MUDr. Vladimír Holoubek.

Dobrou správou však je, že kolagén sa dá získavať aj z prírodných zdrojov. Pridajte do svojho jedálnička vývar z kostí, divokého lososa, vajcia, citrusy, zelené listy, čučoriedky, avokádo či chia semienka.

3 roky na trhu potvrdzujú jeho unikátnosť

„Kolagén je potrebné konzumovať v akejkoľvek vekovej kategórii. Samozrejme, medzi 40. až 60. rokom  je taká riziková kategória. Kolagén sa nám prejavuje v krásnej tvári. Ale aby ste si takú krásnu tvár zachovali a nedošlo k rýchlej degradácii kolagénu, čo sa prejavuje zhoršenou kvalitou kože, nechtov, vlasov, ale i zhoršenou kvalitou nervovo-svalového tkaniva. Kolagén je potrebný v každom veku“, dodáva ortopéd MUDr. Vladimír Holoubek.

Zároveň uvádza, že kolagén musí byť „živý“ na to, aby sa dobre vstrebával a účinkoval v našom tele. A takýto živý kolagén je dostupný len vo forme jednozložkového prášku, ktorý sa jednoducho rozpustí vo vode a vypije.

Pri pravidelnom užívaní Inca Collagenu dokáže byť kolagén nápomocný pri vyhladení drobných vrások, zvýšení elasticity pokožky, zosvetlení pigmentových škvŕn, minimalizácii rozšírených pórov, pri popraskaných žilkách a začervenanej pokožke, hydratácii suchej pokožky, ale tiež pri zlepšení kvality kĺbov, vlasov i nechtov. Dôležité však je, aby ste ho telu dodali v správnej forme, vo forme hydrolyzovaného Bio-Aktívneho prášku, ktorý už 3 roky na našom trhu dokazuje svoju unikátnosť, jedinečnosť a potrebu.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Článok vyšiel aj na webe kamzakrasou.sk

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×