Každá z nás túži po dokonalých nechtoch, ktoré stačí prelakovať, opilníkovať a je vybavené. Realita je však taká, že mnoho žien trápia slabé lámavé nechty, ktoré nedorastú ani do dĺžky niekoľkých milimetrov. V chladných mesiacoch im neprospievajú ani neustále zmeny teploty, rukavice a nedostatočná výživa. Nemusíte však plakať nad zlomeným nechtom. Vo všeobecnosti platí, že krehké nechty sú výsledkom starnutia alebo nedostatočnej hydratácie. Ale, v krajných prípadoch môžu naznačovať závažné ochorenie štítnej žľazy. Z tohto dôvodu by ste mali sledovať vzhľad svojich nechtov a akúkoľvek zmenu začať riešiť skôr, než bude neskoro.

Krehké nechty alebo onychorrhexia

Každý necht je zložený z vrstiev proteínov, nazývaných keratín. V prípade zdravých nechtov môžeme hovoriť o nechtoch, ktoré sú hladké, silné a majú rovnomerné sfarbenie bez akýchkoľvek škvŕn. Tu sa však dostávame k tomu pomyselnému ALE, pretože aj nechty, ktoré na prvý pohľad vyzerajú zdravo, môžu byť krehké, môžu sa lámať a štiepiť.

No čo je viac šokujúce, tak nielen nechty na rukách, ale aj nechty na nohách môžu byť krehké, a to z rôznych dôvodov. Lámanie a štiepenie nechtov, nazývané aj onychorrhexia je veľmi bežným problémom, s ktorým sa potýka 20 % populácie. Avšak, je to skôr údel nás žien, než mužov. Možno je to preto, lebo sa o seba a svoj zovňajšok staráme viac, ako muži a všímame si každú najmenšiu zmenu.

Čo im chýba?

Pokiaľ ide o zdravie nechtov, tak ich krehkosť môže byť spôsobená aj nedostatkom vitamínov a minerálov. A tu sa opäť dostávame k vnútornej výžive. Nie nadarmo sa vraví, že sme to, čo jeme. Preto by sme si mali dávať pozor aj na to, čo si dávame na tanier. Aj to má totižto veľký vplyv nielen na naše zdravie, pokožku a vlasy, ale aj na zdravie našich nechtov. Preto nám nedá nespomenúť, že hlavne železo a jeho nedostatok má celkovo negatívny vplyv na nechty. Preto, ak trpíte anemickým syndrómom (chudokrvnosťou), tak je pravdepodobnejšie, že vaše nechty budú krehkejšie.

Keďže nechty sú citlivé na nedostatok nutričnej výživy, tak sa dostávame aj k vitamínom, ktorých nedostatok má možno malý a možno aj obrovský, ale hlavne negatívny vplyv na naše nechty. Tu by sme spomenuli hlavne vitamíny skupiny B, vitamín C a A, vápnik, zinok, meď a kolagén, ktoré sú rovnako potrebné pre zdravý rast a pevnosť nechtov.

Ako zachrániť krehké a lámavé nechty?

Dlhé upravené nechty sú jedným z kritérií krásy v tejto modernej kultúre. Ak nie ste teda spokojné s ich vzhľadom a stavom, v akom sa práve nachádzajú, tak riešením je kolagén.

Kolagén je najdôležitejšou formou bielkovín, ktorá dodáva všetky živiny do nechtov a „kŕmi“ tak nechtové lôžko, čím podporuje zdravie nechtov. Kolagén tiež posilňuje slabé nechty, a to v prípade, že ho užívate perorálne alebo ho aplikujete priamo na nechty (v podobe výživných, ošetrujúcich lakov). Všetko však má svoj čas, preto aj kolagénu bude chvíľku trvať, kým obnoví zdravie vašich nechtov. Základom však je pravidelnosť a jeho pravidelné užívanie.

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Prinášame vám 5 jednoduchých krokov, vďaka ktorým získajú vaše nechty pevnosť.

1. Zbavte sa zlozvykov

Znie to možno zvláštne, ale väčšinou sa za nekvalitnými zničenými nechtami skrývajú naše vlastné zlozvyky. Patrí sem obhrýzanie nechtov a ich okolia, ale aj používanie nechtov namiesto pracovného nástroja, na otváranie rôznych nádob. Niektoré ženy dokonca z nervozity nechty neustále pilníkujú a čistia. Ak chcete mať krásne a príťažlivé ruky, musíte odstrániť zlozvyky, ktorými si nechty samé ničíte! Za každým zlozvykom sa skrýva nejaký spúšťač. Uvedomte si, kedy túto činnosť robíte a snažte sa ju obmedziť.

2. Pravidelná starostlivosť

Nemusíte investovať do pravidelných návštev nechtových salónov. Stačí, ak si doma nájdete trošku času na ošetrenie nechtov a pokožky rúk. Ako na to? Najskôr odstráňte z nechtov všetok lak a ruky dôkladne umyte. Potom si pripravte vlažný kúpeľ. Do misky s teplou vodou pridajte trochu oleja a nechajte v ňom nechty namočené aspoň 15 minút. Následne použite tyčinku na zatláčanie nechtovej kožičky. Na tvarovanie nechtov zvoľte namiesto nožničiek sklenený pilník. Nechty nikdy nelakujte bezprostredne po ošetrení, ideálne až na druhý deň. Počas chladných dní nezabudnite pokožku rúk chrániť krémom, najlepšie s obsahom včelieho vosku.

3. Na dĺžke (ne)záleží

Áno, každá by sa chcela popýšiť dlhými nechtami, ktoré krásne zoštíhlia prsty, a dodajú šmrnc celkovému výzoru. Poďme však pekne poporiadku. Nechty treba najskôr posilniť, a to nespravíte tým, že ich necháte len tak rásť, až kým sa nezlomia. No a čo, že sú rôznej dĺžky a tvaru, hlavne, že sú. Buďte trpezlivé. Začnite pri úplne kratučkých nechtoch, ktoré budete pravidelne ošetrovať. Postupne skúšajte stále dlhšie a uvidíte, ako sa im bude dariť.

4. Vypátrajte príčinu

Mechanické poškodovanie nechtov je jedna vec, ale pravá príčina ich štiepenia sa môže skrývať niekde vo vašom tele. Ak máte po 25-ke, môže ísť o nedostatok kolagénu. Ten sa prejavuje aj dehydrovanou pleťou, ktorá nemá dostatok živín, horšie regeneruje a vyzerá nezdravo. Zníženú tvorbu kolagénu môžete pozorovať aj na vlasoch, ktoré sú suché a majú polámané končeky. Našli ste sa aspoň v dvoch príznakoch? Tak skúste telu doplniť kolagén a uvidíte, či sa prejavia jeho pozitívne účinky.

5. Pomôcť môže kolagén

Nie je kolagén ako kolagén. Dôležitá je forma, v ktorej ho vaše telo prijme, aby s ním vedelo efektívne pracovať. Výbornou voľbou je Inca Collagen, unikátny 100% čistý morský kolagén bez prísad. V jednej dávke doplníte telu až 3000 miligramov bio-aktívneho kolagénu. Bio-aktívny kolagén má rovnakú molekulárnu štruktúru ako ten, ktorý si naše telo produkuje samo. Kolagénový prášok necháte jednoducho rozpustiť vo vode alebo inom nápoji a vypijete. Nechty, ktorým chýba kolagén, sa ho doslova napijú. Budú pružné a pevné, budú sa menej lámať a vy si tak konečne budete môcť vypestovať vzhľad elegantných udržiavaných rúk aj bez pomoci gélov a drahých salónov.

Prémiový trojzložkový kolagén zabezpečuje:

  • zdravie a krásu nechtov
  • chráni nechty pred lámaním
  • regeneruje poškodené končeky nechtov
  • zabezpečuje lesk nechtov

 

Kolagen Inca Collagen

Ušetrite pri nákupe Inca Collagenu

Nakúpte teraz o 5€ výhodnejšie cez e-shop. Získate dopravu zdarma a tiež darček – balenie vitamínu C pre lepšiu syntézu kolagénu.

Zadajte v e-shope kód: S01000666 a objednajte.

Ľubica Kubičková

O autorovi:

Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×