Obchodné podmienky
KÚPIŤ INCA COLLAGEN

Beháte? Nečakajte, až vás kĺby začnú bolieť. Máme pre vás 5 TOP TIPOV

5. 12. 2016, Inca Collagen

"Nebehaj, zničíš si kĺby," to je asi najčastejšia námietka, ktorú môžete počuť, keď sa rozhodnete začať behať. Čiastočne je to pravda, čiastočne nie. Je to ako s každým iným športom - keď sa do niečoho vrhnete bez rozmyslu, koledujete si o problém. Ak si kúpite nevhodné topánky za pár eur, potom si s nimi vyrazíte na asfalt a hneď si doprajete hodinový výbeh, tak sa skutočne môžete rovno objednať k ortopédovi. Behanie však pre kĺby nemusí byť také traumatizujúce, ako sa všeobecne usudzuje. Stačí, ak dodržíte niekoľko zásad a hlavne - začnete sa starať o svoje kĺby pravidelne, ešte než dôjde k vážnejšiemu poškodeniu chrupaviek.

Behám, beháš, beháme...Dnes to už platí doslova. Beh v posledných rokoch zažíva doslova boom, ba čo viac, je absolútne „IN“. A je to skvelé, pretože zabehnúť si zopár kolečiek okolo Štrkovca môže byť často krát to najlepšie, čo pre seba môžete po náročnom dni urobiť. O pozitívnych vplyvoch kondičného behu na naše zdravie niet pochýb. Určite aj vy máte vo svojom okolí niekoho, kto mu prepadol (ak áno, nezabudnite s ním tento článok zdieľať, a INCA kolagén mu darovať pod stromček J). Pre človeka, ktorý v práci trávi väčšinu dňa je beh ideálnym športom. Výrazne totiž zvyšuje telesnú kondíciu, odbúrava stres a zlepšuje imunitu i psychickú pohodu. Každý šport, ktorý spôsobuje otrasy, je však zároveň záťažou pre naše kĺby. Výnimkou nie je ani beh.

Aby vám teda skutočne prospieval, skúste dodržať aspoň týchto 5 pravidel. Inak riskujete nielen ubolené kĺby, ale aj natiahnuté svaly a poškodené chrupavky!

1. Nebehajte po asfalte, betóne alebo piesku. Ideálny je mäkký terén (tráva, les), ktorý má minimálny vplyv na kĺby a šľachy.  2. Pokiaľ s behaním len začínate, vyrazte v pomalšom tempe na kratšie vzdialenosti a postupne pridávajte. 3. Aby ste to, najmä zo začiatku neprehnali, môžete beh prestriedať so svižnou chôdzou. 4. Vašim kĺbom samozrejme prospeje aj kvalitná obuv.  5. Všímajte si varovné signály svojho tela a nečakajte, kým sa dostaví bolesť. Začnite sa starať o svoje kĺby pravidelne, ešte než dôjde k poškodeniu chrupaviek. Prevencia a  užívanie kvalitných výživových doplnkov je tou najlepšou formou, ako si udržať pohyb bez bolestí aj z dlhodobého hľadiska.

Nečakajte na bolesť! Pomôžte si (Inca) kolagénom.

Aj keď je beh jedným z najprirodzenejších pohybov ľudského tela, vystavuje kĺby nielen výraznému opotrebeniu, ale aj dlhodobému preťaženiu. Chrupavka, ktorá v kĺboch pôsobí ako tlmič musí totiž pri behu odolávať intenzívnej záťaži. Pri opakovaných nárazoch vznikajú mikrotrhliny, chrupavka stráca svoju pružnosť a dochádza k jej poškodeniu, ktoré sa prejavuje zvýšenou citlivosťou, a neskôr bolesťami kĺbov až rozvojom artrózy.

Ak beháte a chcete sa vyhnúť poškodeniu kĺbov preťažením, nezabúdajte vášmu telu dodať kolagén. Prečo kolagén? Pretože chrupavky v kĺboch sú tvorené hlavne kolagénom, základnou stavebnou bielkovinou v našom tele.  Kolagén tvorí asi 30% všetkých bielkovín v tele a  70% sušiny kĺbových chrupaviek. Vyživuje  kĺby,  zlepšuje  pohyblivosť svalov  a bráni  starnutiu  kĺbnych štruktúr  a  tkaniva.  Od 25. roku života však naše telo postupne stráca schopnosť ho tvoriť , čo vedie  k  zhoršeniu stavu kostí a prejavuje sa oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov, znížením trenia vo vnútri kĺbov až rôznymi degeneráciami.

Dobrá správa je, že kolagén si môžete pravidelným užívaním doplniť, a zabrániť tak nielen chronickej bolesti pohybového aparátu, ale aj zmierniť bolesť kĺbov, zlepšiť ich pohyblivosť a predchádzať výskytu degeneratívnych a zápalových ochorení pohybového aparátu. Prečo si spomedzi všetkých preparátov vybrať práve náš bio-aktívny INCA kolagén, vám už hádam ani nemusím zdôrazňovať. :)

Ľubica Kubičková
Zdravie je to najcennejšie, čo si v živote môžete priať. Viem to, pretože je v mojom živote niekto, komu by som ho dopriala zo všetkých najviac. Práve on (alebo skôr ona – moja sestra) ma priviedla k tomu, aby som sa začala zaujímať o kolagén a jeho účinky pre zdravie. A to prajem nielen svojim blízkym, ale aj vám. Preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti s Inca Collagenom podeliť nielen ako milujúca sestra a mamina krásnej dcérky, ale aj ako blogerka a redaktorka.

Inca Collagen

Balenie obsahuje 90 000 miligramov hydrolyzovaného kolagénu. Obsahuje 30 zlatých vrecúšok po 3 000 miligramoch. Vydržia vám mesiac.

Ku každému nákupu darček zdarma! Balenie vitamínu C

45,00 € s DPH

Inca Collagen si taktiež môžete kúpiť vo všetkých slovenských lekárňach